18-miesięczny regres snu

Published:

Jeśli doświadczają Państwo wyzwań związanych z 18-miesięczną regresją snu, nie są Państwo sami. Ta powszechna faza rozwojowa może sprawić, że zarówno rodzice, jak i maluchy poczują się wyczerpani i sfrustrowani. W tym obszernym wpisie na blogu zagłębimy się w zawiłości regresji snu w wieku 18 miesięcy.

Najpierw zbadamy typowe oznaki regresji snu w wieku 18 miesięcy i czynniki, które przyczyniają się do zaburzeń snu w tym wieku. Następnie omówimy strategie radzenia sobie z tymi zakłóceniami poprzez ustanowienie spójnych rutyn przed snem, powrót do skutecznych metod treningu snu i zrównoważenie potrzeb związanych z odpoczynkiem w ciągu dnia.

Ponadto omówimy tworzenie komfortowego środowiska snu za pomocą technik stopniowej separacji i odpowiednich przedmiotów zapewniających komfort. Zachęcanie do niezależności podczas zajęć w ciągu dnia jest również niezbędne do promowania samodzielności przy jednoczesnym budowaniu zaufania poprzez stopniową separację.

Wreszcie, zbadamy, w jaki sposób technologia, taka jak aplikacja Huckleberry Premium, wspiera zdrowe nawyki związane ze snem, a także utrzymanie samoopieki opiekuna w trudnych okresach, takich jak 18-miesięczna regresja snu. Z naszymi wskazówkami dotyczącymi szukania wsparcia u przyjaciół i członków rodziny!

18-miesięczna regresja snu

Zrozumienie 18-miesięcznej regresji snu

18-miesięczny regres snu to tymczasowe zakłócenie normalnej rutyny nocnej i drzemki malucha, często charakteryzujące się problemami z zakładaniem, walką z porą snu, płaczem podczas drzemki lub budzeniem się w nocy. Okres ten trwa zwykle od 2 do 6 tygodni i może również zakłócać drzemki w ciągu dnia. Mniej więcej w tym wieku maluchy zaczynają testować granice i dążyć do niezależności, co może prowadzić do wyzwań związanych ze snem.

Typowe oznaki 18-miesięcznej regresji snu

 • Walka z porą snu: Państwa dziecko może mieć opory przed pójściem spać lub trudności z zasypianiem.
 • Odmowa drzemki: Maluchy mogą odmawiać drzemek lub drzemać krócej niż wcześniej.
 • Nocne przebudzenia: Dzieci mogą często budzić się w nocy i mieć problemy z ponownym zaśnięciem.
 • Zmiany nastroju: Zwiększona drażliwość i wahania nastroju są powszechne z powodu zaburzonych wzorców snu.

Czynniki przyczyniające się do zaburzeń snu w tym wieku

Różnorodne czynniki przyczyniają się do tych zakłóceń snu w życiu Państwa dziecka. Niektóre kluczowe aspekty obejmują:

 1. Dostosowanie harmonogramu snu: Wewnętrzny zegar Państwa dziecka może się przesuwać w miarę przechodzenia z dwóch drzemek dziennie do jednej, co może powodować trudności z odpowiednim dostosowaniem nawyków związanych ze snem.
 2. Rozwój poznawczy: Maluchy doświadczają szybkiego rozwoju poznawczego w tym okresie, co prowadzi je do odkrywania nowych granic, co utrudnia im wyciszenie się w nocy.
 3. Lęk separacyjny: W tym wieku dzieci często rozwijają silniejsze przywiązanie do swoich opiekunów i mogą zmagać się z rozłąką podczas snu lub drzemki.

Aby pomóc dziecku w radzeniu sobie z wyzwaniami związanymi ze snem, ważne jest, aby zrozumieć czynniki przyczyniające się do zaburzonych wzorców snu. W ten sposób można wdrożyć skuteczne strategie, które poprawią zarówno jakość snu malucha, jak i własną higienę snu. Niektóre strategie obejmują:

 • Trening snu: Ustanowienie spójnej rutyny przed snem i harmonogramu snu może pomóc dziecku zasnąć i utrzymać sen.
 • Proszę unikać czasu przed ekranem: Ograniczenie czasu spędzanego przed ekranem przed snem może pomóc dziecku zrelaksować się i łatwiej zasnąć.
 • Uspokajające czynności: Włączenie uspokajających czynności, takich jak czytanie książki lub ciepła kąpiel, może pomóc dziecku odprężyć się przed snem.
 • Okres dostosowawczy: Proszę uzbroić się w cierpliwość, gdy dziecko dostosowuje się do nowych wzorców snu i rutynowych czynności.

Wdrażając te strategie i zachowując cierpliwość wobec dziecka, mogą Państwo pomóc mu przezwyciężyć 18-miesięczną regresję snu i wrócić do spokojnego snu w nocy.

Rozumiejąc powszechne oznaki i czynniki 18-miesięcznej regresji snu, rodzice mogą opracować strategie, które pomogą ich dzieciom wrócić na właściwe tory. Pamiętając o konsekwentnych rutynowych czynnościach przed snem, powracając do skutecznych metod treningu snu i równoważąc potrzeby odpoczynku w ciągu dnia, rodzice mogą zacząć radzić sobie z tym trudnym okresem z pewnością siebie.

Strategie radzenia sobie z 18-miesięczną regresją snu

Aby skutecznie radzić sobie z wyzwaniami związanymi z zaburzonymi wzorcami snu 18-miesięcznego dziecka, opiekunowie muszą zachować zdrowe nawyki w tym czasie. Niektóre kluczowe strategie obejmują praktykowanie spójności w rutynowych czynnościach, powracanie do wcześniejszych skutecznych metod, takich jak łagodne techniki, takie jak metoda Ferbera, rezygnację z niepotrzebnych drzemek, zachęcanie do aktywności fizycznej w ciągu dnia oraz cierpliwość i zrozumienie.

Ustanowienie spójnych rutyn przed snem

Regularna rutyna przed snem pomaga zasygnalizować dziecku, że nadszedł czas, aby się wyciszyć i przygotować do snu. Może to obejmować kojące czynności, takie jak ciepła kąpiel, wspólne czytanie książki lub śpiewanie kołysanek. Ważne jest, aby unikać czasu spędzanego przed ekranem przed snem, ponieważ ekspozycja na urządzenia elektroniczne może zakłócać ich zdolność do łatwego zasypiania. Proszę trzymać się tej samej sekwencji wydarzeń każdego wieczoru, aby dziecko wiedziało, co będzie dalej i czuło się bezpiecznie w swoim otoczeniu.

Przegląd skutecznych metod treningu snu

Jeśli wcześniej stosował(a) Pan(i) techniki treningu snu, które sprawdziły się w przypadku Pana(i) dziecka, proszę rozważyć ich ponowne wypróbowanie w tym okresie regresji. Techniki takie jak kontrolowany płacz lub stopniowe wycofywanie się mogą pomóc w przywróceniu dobrych nawyków snu szybciej niż rozpoczynanie od zera z nowymi podejściami. Proszę pamiętać, że cierpliwość ma kluczowe znaczenie w przypadku regresji snu, ponieważ może minąć trochę czasu, zanim poprawa będzie zauważalna.

Równoważenie potrzeb odpoczynku w ciągu dnia

 • Dostosowanie drzemek: Wraz z wiekiem maluchy mogą wymagać mniejszej liczby drzemek w ciągu dnia, co może przyczynić się do zakłóceń snu w nocy, jeśli nie zostanie to odpowiednio rozwiązane. Proszę monitorować wzorce snu dziecka w ciągu dnia i odpowiednio dostosować harmonogram drzemek, aby zapewnić mu wystarczającą ilość odpoczynku bez zakłócania snu w nocy.
 • Aktywność fizyczna: Proszę zachęcać dziecko do aktywności fizycznej w ciągu dnia, ponieważ może to pomóc w wydatkowaniu energii i poprawić jakość snu w nocy. Proszę dążyć do połączenia zabawy w domu i na świeżym powietrzu, co pozwoli dziecku pozostać aktywnym, jednocześnie rozwijając ważne umiejętności motoryczne.

Włączenie tych strategii do codziennej rutyny nie tylko przyczyni się do poprawy nawyków związanych ze snem podczas 18-miesięcznej regresji, ale także stworzy solidne podstawy dla zdrowych wzorców snu w przyszłości. Proszę pamiętać, że każdy zespół jest wyjątkowy, więc może minąć kilka prób, zanim odkryją Państwo idealne połączenie strategii, które są odpowiednie dla was obojga. Proszę zachować cierpliwość, konsekwencję i zrozumienie w tym okresie dostosowawczym - wkrótce spokojne noce powrócą.

Wdrażając te strategie radzenia sobie z 18-miesięczną regresją snu, rodzice mogą stworzyć wygodne i bezpieczne środowisko, które pomoże dziecku uzyskać odpoczynek, którego potrzebuje. Aby dodatkowo zapewnić udane nawyki związane ze snem, kluczowe jest stworzenie odpowiedniego środowiska do spania.

Tworzenie komfortowego środowiska snu

Tworzenie komfortowego środowiska snu

Zapewnienie Państwa dziecku sprzyjającego środowiska do spokojnego snu odgrywa ważną rolę w pokonywaniu przeszkód stawianych przez jego kamienie milowe rozwoju. Tworząc wygodną i kojącą przestrzeń do snu, mogą Państwo złagodzić obawy związane z samotnością w nocy i promować jakość snu w tym trudnym 18-miesięcznym okresie regresji.

Techniki stopniowej separacji przed snem

Proszę unikać wspólnego spania, stopniowo zwiększając odległość między Panem/Panią a dzieckiem podczas rutynowych czynności przed snem. Pomoże to dziecku przyzwyczaić się do samodzielnego spania bez wywoływania nadmiernego stresu lub niepokoju. Jednym ze sposobów na rozpoczęcie przyzwyczajania malucha do samodzielnego snu jest początkowe siedzenie blisko, gdy dziecko zasypia, a następnie stopniowe zwiększanie odległości między dzieckiem a rodzicem, aż do momentu, gdy dziecko poczuje się komfortowo śpiąc samodzielnie. Sleep Foundation oferuje dodatkowe wskazówki dotyczące tego, jak zachęcać dzieci do samodzielnego zasypiania.

Wybór odpowiednich elementów zapewniających komfort

Aby pomóc dziecku poczuć się bezpiecznie podczas układania się do snu w nocy lub drzemek, należy zapewnić mu pocieszające akcesoria, takie jak pluszaki lub koce, które mają znajome zapachy z domu. Przedmioty te mogą działać jako przedmioty przejściowe, które zapewniają poczucie bezpieczeństwa, gdy opiekunowie nie są obecni w pokoju. Proszę pamiętać, aby wybierać przedmioty odpowiednie do wieku dziecka; proszę unikać przedmiotów z małymi częściami lub luźnymi sznurkami, które mogą stanowić ryzyko zadławienia dla małych dzieci.

 • Proszę utrzymywać stałą temperaturę: Proszę utrzymywać w pokoju komfortową temperaturę (około 65-70°F) przez całą noc, aby dziecko nie budziło się z powodu zbyt wysokiej lub niskiej temperatury.
 • Tłumienie poziomu hałasu: Proszę używać urządzeń emitujących biały szum, wentylatorów lub delikatnej muzyki, aby zagłuszyć wszelkie potencjalne zakłócenia poza pokojem, które mogą zakłócać sen dziecka.
 • Przyciemnione oświetlenie: Proszę utrzymywać pokój w ciemności lub używać przyciemnionej lampki nocnej, aby stworzyć uspokajającą atmosferę przed snem. Proszę unikać korzystania z ekranu co najmniej godzinę przed snem, ponieważ ekspozycja na niebieskie światło może zakłócać naturalne wzorce snu, zgodnie z Harvard Health.
 • Proszę włączyć kojące czynności: Proszę włączyć relaksujące elementy do rutyny przed snem dziecka, takie jak czytanie bajek, delikatne masaże lub wspólne ćwiczenia głębokiego oddychania.

Podjęcie tych kroków pomoże stworzyć wygodne i bezpieczne środowisko dla Państwa malucha w tym okresie dostosowawczym 18-miesięcznej regresji snu. Wspierając niezależność i zapewniając poczucie bezpieczeństwa za pomocą pocieszających przedmiotów i rutynowych czynności, mogą Państwo pomóc dziecku przezwyciężyć zaburzenia snu i poprawić ogólną jakość odpoczynku.

Wspieranie spokojnego snu jest kluczem do zdrowych praktyk drzemania i gwarantuje, że Państwa dziecko otrzyma wymagany odpoczynek. Zachęcanie do niezależności podczas zajęć w ciągu dnia może pomóc dzieciom stać się bardziej samodzielnymi, jednocześnie budując zaufanie między rodzicami a ich dziećmi.

Zachęcanie do samodzielności podczas zajęć w ciągu dnia

Stopniowa separacja podczas codziennych czynności pomaga dzieciom czuć się bardziej komfortowo spędzając czas z dala od opiekuna, co przekłada się na lepsze mechanizmy radzenia sobie w obliczu nocnych separacji. Ćwiczenie tych umiejętności przyczyni się pozytywnie do ogólnego sukcesu w radzeniu sobie z wszelkimi przyszłymi przypadkami, w których podobne regresje mogą wystąpić później. W tej sekcji omówimy niektóre działania promujące samodzielność i sposoby budowania zaufania poprzez stopniową separację.

Działania promujące samodzielność

Włączenie do dnia malucha zadań i zabaw dostosowanych do jego wieku może pomóc w rozwijaniu poczucia niezależności i pewności siebie. Oto kilka pomysłów na promowanie samodzielności u 18-miesięcznych dzieci:

 • Puzzle: Proste łamigłówki zachęcają do rozwiązywania problemów, jednocześnie angażując maluchy. Proszę wypróbować puzzle Melissa & Doug, zaprojektowane specjalnie dla małych dzieci.
 • Ubieranie się: Proszę zachęcać dziecko do samodzielnego zakładania butów lub ubrań, nawet jeśli zajmuje to więcej czasu niż zrobienie tego samemu.
 • Czas na sprzątanie: Proszę nauczyć dziecko odkładania zabawek na miejsce po skończonej zabawie, rozwijając w nim odpowiedzialność i umiejętności organizacyjne.
 • Pojemniki sensoryczne: Proszę stworzyć pojemniki sensoryczne wypełnione przedmiotami takimi jak ryż lub makaron, które pozwolą dzieciom odkrywać tekstury podczas samodzielnej zabawy.

Budowanie zaufania poprzez stopniową separację

Aby złagodzić przejście podczas rutynowych czynności przed snem i zakłóceń snu spowodowanych 18-miesięczną regresją snu, stopniowo zwiększaj czas, jaki dziecko spędza z dala od Ciebie podczas aktywności w ciągu dnia. Pomoże to zbudować zaufanie i wzmocni przekonanie, że dziecko może czuć się bezpiecznie nawet wtedy, gdy nie ma Pana/Pani obok.

 1. Krótkie wyjścia: Proszę zostawiać malucha z zaufanym opiekunem na krótkie okresy czasu, stopniowo wydłużając ten czas.
 2. Wspólne zabawy: Proszę organizować spotkania z innymi dziećmi, umożliwiając im kontakty towarzyskie i rozwijanie przyjaźni poza kręgiem najbliższej rodziny. Platforma Meetup jest doskonałym źródłem informacji o lokalnych grupach zabaw.
 3. Zajęcia dla maluchów: Warto zapisać dziecko na zajęcia dostosowane do jego wieku, takie jak lekcje muzyki lub plastyki, podczas których może ono wchodzić w interakcje z rówieśnikami, jednocześnie samodzielnie ucząc się nowych umiejętności. Proszę sprawdzić Gymboree Play & Music, które oferuje różne programy dostosowane do etapów rozwoju maluchów.

Włączenie tych strategii do codziennej rutyny pomoże zachęcić 18-miesięczne dziecko do niezależności, jednocześnie przygotowując je do lepszych wzorców snu w tym trudnym okresie regresji snu. Proszę pamiętać, że cierpliwość i konsekwencja są kluczowymi czynnikami w pomyślnym przejściu przez ten okres dostosowawczy, ostatecznie prowadząc do poprawy jakości snu zarówno dla opiekunów, jak i maluchów.

Zachęcanie do niezależności podczas aktywności w ciągu dnia jest ważną częścią pomagania dzieciom w nauce samodzielności. Wykorzystując technologię do wspierania harmonogramów snu, rodzice mogą uzyskać wgląd w nawyki snu swojego dziecka i stworzyć plan lepszego odpoczynku.

Wykorzystanie technologii do wspierania harmonogramów snu

Podczas gdy rodzice i opiekunowie zmagają się z wyzwaniami związanymi z 18-miesięczną regresją snu, technologia może odegrać znaczącą rolę we wspieraniu zdrowych nawyków związanych ze snem. Korzystając z nowoczesnych narzędzi, takich jak aplikacje do śledzenia snu, mogą Państwo lepiej zrozumieć unikalne wzorce snu swojego dziecka i stworzyć skuteczny harmonogram, który promuje spokojny sen w nocy.

Korzyści z używania aplikacji do śledzenia snu

 • Spostrzeżenia oparte na danych: Aplikacje do śledzenia snu gromadzą dane na temat wzorców snu dziecka, dostarczając cennych informacji na temat idealnej pory snu, czasu trwania drzemki i ogólnej jakości snu.
 • Dostosowane zalecenia: W oparciu o zebrane dane, aplikacje te oferują spersonalizowane sugestie dotyczące poprawy harmonogramu snu malucha i rozwiązania wszelkich potencjalnych problemów przyczyniających się do zakłócania nocnego odpoczynku.
 • Utrzymanie spójności: Korzystanie z dedykowanej aplikacji ułatwia rodzicom ustanowienie spójnych rutynowych czynności, oferując przypomnienia o porze snu lub pobudki. Pomaga to wzmocnić granice dotyczące nocnego snu w trudnych okresach, takich jak 18-miesięczny regres.
 • Łatwiejsza komunikacja z pracownikami służby zdrowia: W przypadku, gdy potrzebują Państwo profesjonalnych wskazówek dotyczących nawyków związanych ze snem dziecka, udostępnianie szczegółowych zapisów z niezawodnej aplikacji ułatwi pediatrom lub innym specjalistom udzielanie ukierunkowanych porad opartych na dokładnych informacjach.

Jak aplikacja Huckleberry Premium wspiera zdrowe nawyki związane ze snem?

Aplikacja Huckleberry Premium, zaprojektowana specjalnie z myślą o potrzebach związanych z opieką nad niemowlętami i małymi dziećmi, jest jednym z takich narzędzi, które oferuje kompleksowe wsparcie w radzeniu sobie z zakłóceniami, takimi jak 18-miesięczna regresja snu. Niektóre kluczowe funkcje tej aplikacji obejmują:

 • SweetSpot® Sleep Time Predictor: Opatentowany algorytm aplikacji analizuje dane dotyczące snu dziecka, aby określić optymalny czas na drzemki i czas snu, zapewniając, że dziecko jest dobrze wypoczęte przez cały dzień.
 • Spersonalizowany plan snu: Huckleberry Premium zapewnia spersonalizowany plan krok po kroku dostosowany do wieku, etapu rozwoju i unikalnych wzorców snu Państwa dziecka. Pomoże to Państwu stawić czoła konkretnym wyzwaniom związanym z nocnym odpoczynkiem w trudnych okresach, takich jak regresja w wieku 18 miesięcy.
 • Konsultacje ekspertów w aplikacji: Dzięki dostępowi do zespołu certyfikowanych pediatrycznych ekspertów ds. snu, rodzice mogą uzyskać profesjonalne wskazówki dotyczące radzenia sobie z zakłóceniami snu malucha bezpośrednio za pośrednictwem aplikacji.

Włączenie technologii do swojego podejścia do radzenia sobie ze zmieniającym się harmonogramem snu 18-miesięcznego dziecka nie tylko ułatwia pracę opiekunom, ale także pozytywnie przyczynia się do pomocy w przezwyciężeniu tych tymczasowych niepowodzeń. Korzystając z narzędzi takich jak aplikacja Huckleberry Premium, mogą Państwo ustalić jasne granice dotyczące nocnego snu, zachowując spójność w rutynowych czynnościach - ostatecznie wspierając zarówno siebie, jak i malucha w tej trudnej fazie.

Technologia może być świetną pomocą w budowaniu i utrzymywaniu regularnych rutynowych drzemek dla dzieci. Dzięki odpowiedniej pomocy rodzice i opiekunowie mogą wykorzystać ten okres regresji, aby zadbać o siebie, jednocześnie zajmując się swoimi podopiecznymi.

Utrzymanie samoopieki dla opiekunów w okresach regresji

Utrzymanie samoopieki dla opiekunów w okresach regresji

Kluczowe jest nie tylko skupienie uwagi wyłącznie na swoim potomstwie, ale także na sobie - proszę pamiętać, że troska o siebie jest również niezbędna. Proszę dać sobie pozwolenie na robienie przerw w razie potrzeby i szukać wsparcia u przyjaciół lub członków rodziny, którzy rozumieją, przez co przechodzisz, aby mogli zaoferować pomocne porady i zachętę po drodze, ostatecznie prowadząc obie strony do osiągnięcia lepszej jakości wspólnego snu po zakończeniu wszelkich tymczasowych niepowodzeń doświadczanych obecnie w warunkach domowych.

Znaczenie samoopieki opiekuna w trudnych okresach

18-miesięczna regresja snu może być trudnym okresem dla rodziców i opiekunów. Ważne jest, aby w tym okresie priorytetowo traktować własne dobre samopoczucie, ponieważ pomoże to zachować energię i cierpliwość wymaganą do radzenia sobie z zaburzonym harmonogramem snu dziecka. Niektóre skuteczne strategie samoopieki obejmują:

 • Wystarczająca ilość odpoczynku: Proszę spróbować ucinać sobie drzemki wtedy, gdy robi to dziecko lub kłaść się spać wcześniej, aby zrekompensować potencjalne nocne pobudki.
 • Zdrowe odżywianie: Zbilansowana dieta zapewni Państwu niezbędne składniki odżywcze i poziom energii potrzebny w tym trudnym okresie. Proszę zapoznać się z poniższymi wskazówkami dotyczącymi zdrowego odżywiania dla zapracowanych osób.
 • Znalezienie sposobów na złagodzenie stresu: Proszę zaangażować się w działania, które pomagają zmniejszyć stres, takie jak ćwiczenia, medytacja lub hobby, które przynosi radość.
 • Priorytetowe traktowanie zdrowia psychicznego: Jeśli uczucie lęku lub depresji staje się przytłaczające, proszę rozważyć skorzystanie z profesjonalnej pomocy terapeuty lub doradcy.

Poszukiwanie wsparcia od przyjaciół i rodziny

Bardzo ważne jest, aby mieć silny system wsparcia podczas 18-miesięcznej regresji snu. Proszę zwrócić się do bliskich osób, które przeszły przez to samo, aby uzyskać zrozumienie, radę i zachętę. Oto kilka sposobów szukania wsparcia:

 • Proszę dołączyć do grup rodzicielskich: Proszę nawiązać kontakt z innymi rodzicami w swojej społeczności lub online za pośrednictwem platform mediów społecznościowych, takich jak Facebook lub Reddit, aby dzielić się doświadczeniami i pomocnymi wskazówkami.
 • Proszę otwarcie mówić o swoich zmaganiach: Proszę nie bać się dzielić tym, przez co Pan/Pani przechodzi z bliskimi przyjaciółmi lub członkami rodziny - być może będą oni w stanie przedstawić swoje własne doświadczenia.
 • W razie potrzeby proszę poprosić o pomoc: Jeśli potrzebują Państwo przerwy lub pomocy w opiece nad dziećmi, proszę nie wahać się poprosić o pomoc osoby z najbliższego otoczenia.

Włączenie działań mających na celu pielęgnowanie siebie do codziennego schematu może przynieść korzystne efekty nie tylko dla siebie, ale także stworzyć bardziej pozytywną atmosferę zarówno dla rodzica, jak i dziecka, gdy wspólnie przechodzą przez ten trudny czas. Nadając priorytet dobremu samopoczuciu osobistemu wraz z zarządzaniem 18-miesięczną regresją snu, opiekunowie mogą zapewnić, że pozostaną wyposażeni w niezbędne narzędzia wymagane do ponownego wspierania zdrowych nawyków nocnych w swoich domach.

Wnioski

Ogólnie rzecz biorąc, 18-miesięczna regresja snu może być trudnym okresem zarówno dla maluchów, jak i opiekunów. Jednak zrozumienie typowych objawów i czynników przyczyniających się do nich, wdrażanie skutecznych strategii, takich jak konsekwentne rutyny przed snem i tworzenie komfortowego środowiska snu, zachęcanie do niezależności podczas aktywności w ciągu dnia, wykorzystywanie technologii do wspierania harmonogramów snu oraz utrzymywanie samoopieki opiekuna w okresach regresji może pomóc w poprawie zaburzonych wzorców snu dziecka.Zarejestruj się do naszego newslettera i otrzymaj 10% zniżki na Twoje następne zamówienie

Który produkt potrzebuję?