Najlepsza herbata na sen

Published:

Odkrycie optymalnej herbaty na sen może być przełomem, jeśli chodzi o poprawę nocnego odpoczynku. Przy niezliczonych dostępnych opcjach, znalezienie idealnego naparu, który zaspokoi Państwa kubki smakowe i potrzeby relaksacyjne, może wydawać się przytłaczające. W tym kompleksowym przewodniku zbadamy różne herbaty ziołowe znane ze swoich właściwości pobudzających sen i zagłębimy się w kilka godnych uwagi wzmianek o innych herbatach promujących sen.

Omówimy również popularne na rynku mieszanki zaprojektowane specjalnie w celu poprawy jakości snu, a także sposób, w jaki aromaterapia może wzmocnić działanie tych kojących napojów. Na koniec przedstawimy wskazówki dotyczące wyboru najlepszej herbaty na sen zgodnie z indywidualnymi preferencjami i wartościami, biorąc pod uwagę ograniczenia dietetyczne i rutyny przed snem.

najlepsza herbata na sen-1

Herbata rumiankowa na sen

Herbata rumiankowa jest popularnym wyborem dla tych, którzy chcą poprawić swój sen ze względu na jej uspokajające działanie i tradycyjne zastosowanie jako środek na bezsenność i łagodzenie lęku. Rumianek jest tradycyjnie stosowany jako środek na bezsenność i łagodzenie stanów lękowych, co czyni go doskonałą opcją dla osób pragnących lepiej wypocząć.

Nauka stojąca za działaniem rumianku ułatwiającym zasypianie

Rumianek zawiera apigeninę, flawonoid, który wiąże się z określonymi receptorami w mózgu, pomagając zmniejszyć niepokój i wywołać sen. Badania wykazały, że picie herbaty rumiankowej może prowadzić do poprawy jakości snu i zmniejszenia zmęczenia u osób cierpiących na przewlekłą bezsenność.(źródło)

 • Naturalnie nie zawiera kofeiny: W przeciwieństwie do zielonej herbaty lub innych napojów zawierających kofeinę, herbata rumiankowa jest naturalnie wolna od stymulantów, co czyni ją idealnym napojem przed snem.
 • Wspomaga relaksację: Kojący aromat kwiatów rumianku pomaga stworzyć uspokajającą atmosferę sprzyjającą relaksowi i spokojnemu snu.
 • Zmniejsza niepokój: Jak wspomniano wcześniej, obecność apigeniny w rumianku przyczynia się do zmniejszenia poziomu stresu poprzez interakcję z receptorami GABA w mózgu.

Jak wybrać najlepszą herbatę rumiankową?

Aby zapewnić sobie wszystkie korzyści płynące z picia herbaty rumiankowej, należy wziąć pod uwagę następujące czynniki przy jej wyborze:

 1. Czystość: Proszę wybierać odmiany organiczne bez dodatku sztucznych aromatów i konserwantów. Gwarantuje to, że spożywają Państwo najczystszą formę rumianku bez żadnych niepożądanych dodatków.
 2. Jakość: Proszę wybierać wysokiej jakości marki, które używają całych kwiatów rumianku zamiast pokruszonych liści i łodyg, ponieważ zapewniają one silniejsze stężenie olejków eterycznych i flawonoidów odpowiedzialnych za działanie wspomagające sen.
 3. Metoda parzenia: Aby wydobyć maksymalne korzyści z herbaty, należy parzyć ją w gorącej wodzie (nie wrzącej) przez około pięć minut przed wypiciem. W razie potrzeby można również dodać miód lub cytrynę, aby wzmocnić smak.

Włączenie herbaty rumiankowej do nocnego rytuału może pomóc w poprawie jakości snu, uspokojeniu umysłu i ciała, jednocześnie zmniejszając poziom stresu. Proszę wypróbować ten tradycyjny środek nasenny dziś wieczorem.

Herbata lawendowa i aromaterapia

Lawenda to dobrze znane zioło o fioletowych kwiatach, które było używane od czasów Cesarstwa Rzymskiego. Ta pachnąca roślina jest znana z tego, że promuje relaks i poprawia ogólną jakość snu, zarówno spożywana jako herbata, jak i poprzez aromaterapię.

Korzyści płynące ze stosowania lawendy w poprawie jakości snu

Wykazano, że picie herbaty lawendowej pomaga poprawić jakość snu poprzez zmniejszenie poziomu lęku, promowanie relaksu i działanie uspokajające. Badanie opublikowane w Journal of Alternative and Complementary Medicine wykazało, że uczestnicy, którzy pili herbatę lawendową, zgłaszali lepszą jakość snu w porównaniu do tych, którzy jej nie spożywali. Dodatkowo, stosowanie olejku lawendowego do aromaterapii może również prowadzić do lepszego, spokojnego snu ze względu na jego kojący zapach.

Połączenie herbaty lawendowej z aromaterapią

Aby zmaksymalizować korzyści płynące zarówno z picia herbaty lawendowej, jak i stosowania jej do aromaterapii, proszę rozważyć włączenie tych dwóch metod do swojej rutyny przed snem:

 1. Parzenie herbaty lawendowej: Aby przygotować filiżankę naturalnie bezkofeinowej herbaty lawendowej, należy zaparzać jedną łyżkę suszonych pąków lawendy we wrzącej wodzie przez około pięć minut przed odcedzeniem. W razie potrzeby można dodać miód lub syrop klonowy.
 2. Zastosowanie aromaterapeutyczne: Proszę dodać kilka kropli wysokiej jakości olejku eterycznego, takiego jak olejek lawendowy, na poszewkę na poduszkę lub użyć dyfuzora olejków eterycznych w pobliżu łóżka w nocy. Pomoże to stworzyć uspokajające środowisko sprzyjające zasypianiu.

Połączenie tych dwóch metod może zapewnić jeszcze silniejszą pomoc w zasypianiu, ponieważ uspokajające działanie herbaty lawendowej działa w tandemie z kojącym zapachem olejku lawendowego. Włączając obie te metody do swojej nocnej rutyny, mogą Państwo szybciej zasypiać i doświadczać głębszego, bardziej spokojnego snu.

Ważne jest, aby pamiętać, że chociaż herbaty ziołowe, takie jak herbata lawendowa, mogą być korzystne dla poprawy jakości snu, nie powinny one zastępować tradycyjnych środków nasennych lub porady medycznej od pracowników służby zdrowia, jeśli doświadczają Państwo uporczywych problemów ze snem. Proszę zawsze skonsultować się z lekarzem przed wypróbowaniem nowych środków lub suplementów poprawiających jakość snu.

Herbata z korzenia waleriany - mocna, ale ziemista

Herbata z korzenia waleriany - mocna, ale ziemista

Pomimo silnego, ziemistego smaku i zapachu, korzeń waleriany jest od wieków stosowany w leczeniu bezsenności; słodzenie go miodem lub syropem klonowym może sprawić, że napój będzie przyjemniejszy. Aby uczynić go bardziej smacznym, proszę spróbować dodać miód lub syrop kl onowy przed snem.

Zrozumienie wpływu korzenia kozłka lekarskiego na zaburzenia snu

Korzeń waleriany, popularny suplement ziołowy stosowany od wieków w medycynie tradycyjnej, znany jest ze swojego uspokajającego działania, które może pomóc w promowaniu relaksu i zmniejszeniu niepokoju. Zawiera związki takie jak kwas walerenowy i walepotriaty, które, jak się uważa, oddziałują z neuroprzekaźnikami mózgu odpowiedzialnymi za wywoływanie snu. Kilka badań wykazało, że korzeń waleriany może znacznie poprawić jakość snu bez powodowania niepożądanych skutków ubocznych powszechnie związanych z tradycyjnymi środkami nasennymi, takimi jak leki na receptę.

Wskazówki dotyczące parzenia idealnej filiżanki herbaty z korzenia kozłka lekarskiego

 1. Proszę wybierać wysokiej jakości organiczny korzeń waleriany z renomowanego źródła, aby mieć pewność, że otrzymują Państwo najlepszy możliwy produkt.
 2. Aby przygotować herbatę, należy użyć około jednej łyżeczki suszonego korzenia waleriany na osiem uncji wrzącej wody. Pozostawić do zaparzenia na co najmniej pięć minut (lub dłużej, jeśli wolą Państwo mocniejszy smak).
 3. W razie potrzeby można dodać naturalne substancje słodzące, takie jak miód lub syrop klonowy, aby wzmocnić smak, a jednocześnie czerpać korzyści zdrowotne.
 4. Można również eksperymentować, łącząc inne naturalnie bezkofeinowe zioła, takie jak melisa lub rumianek, aby stworzyć bardziej złożony profil smakowy i potencjalnie zwiększyć działanie herbaty wspomagające sen.
 5. Herbatę z korzenia waleriany należy pić na około godzinę przed snem, aby dać jej czas na zadziałanie. Nadmierne spożycie herbaty z korzenia waleriany może powodować niepożądane skutki, dlatego ważne jest, aby zachować ostrożność podczas picia.

Dodanie herbaty z korzenia waleriany do reżimu snu może być świetnym sposobem na radzenie sobie z problemami ze snem bez polegania na lekach bez recepty. Dzięki swoim uspokajającym właściwościom i potencjałowi poprawy jakości snu, ten ziemisty napar ziołowy może po prostu stać się Państwa lekarstwem na dobry nocny odpoczynek.

Herbata z melisy - uspokajająca ulga w stresie

Jeśli stres nie pozwala Państwu zasnąć w nocy, herbata z melisy może być najlepszym rozwiązaniem. Ten kojący napój pomaga zmniejszyć poziom lęku, zapewniając jednocześnie poczucie spokoju przed snem - idealny dla osób zmagających się z nocnym napięciem. Badając wpływ melisy na bezsenność wywołaną stresem, w tym artykule dowiedzą się Państwo, jak przygotować herbatę z tego zioła.

Badanie roli melisy w zmniejszaniu bezsenności wywołanej stresem

Badania wykaz ały, że melisa lekarska (Melissa officinalis) ma uspokajający wpływ na układ nerwowy dzięki aktywnym związkom, takim jak kwas rozmarynowy i triterpenoidy. Składniki te pomagają promować relaksację, zmniejszają niepokój i poprawiają jakość snu poprzez zwiększenie produkcji kwasu gamma-aminomasłowego (GABA), neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za wywoływanie senności i relaksu.

Oprócz poprawy jakości snu, melisa znana jest również ze swojej zdolności do łagodzenia objawów niepokoju lub drażliwości związanych z łagodnymi przypadkami bezsenności. W rezultacie wypicie filiżanki ciepłej herbaty z melisy może pomóc Państwu zrelaksować się po długim dniu i łatwiej zasnąć.

Przygotowywanie napojów z melisy

 1. Proszę wybierać składniki wysokiej jakości: Aby zapewnić sobie maksymalne korzyści z picia herbaty ziołowej, należy wybierać organiczne suszone liście melisy lub świeże, jeśli są dostępne. Opcje organiczne są wolne od pestycydów, które mogą zakłócać naturalne właściwości zioła.
 2. Metoda parzenia: Aby uzyskać optymalne rezultaty podczas przygotowywania naparu:
  • Proszę użyć jednej łyżeczki suszonych liści melisy lub 1-2 łyżek świeżych liści na filiżankę.
  • Zalać zioło wrzącym płynem i parzyć przez około 10 minut, aby umożliwić uwolnienie korzystnych składników do napoju. Pozwala to na skuteczne uwalnianie aktywnych związków do napoju.
 3. Proszę dodać naturalne substancje słodzące: Jeśli wolą Państwo słodszy smak, proszę rozważyć dodanie miodu lub syropu klonowego, ponieważ zawierają one dodatkowe korzyści zdrowotne w porównaniu do przetworzonych zamienników cukru.

Włączenie herbaty z melisy do nocnej rutyny może pomóc złagodzić problemy ze snem związane ze stresem i poprawić ogólną jakość snu. Proszę wypróbować ten uspokajający środek ziołowy dziś wieczorem, aby zapewnić sobie spokojniejszy sen.

Passionflower - Wyciszenie gonitwy myśli

Passionflower - Wyciszenie gonitwy myśli

Passionflower przyczynia się do lepszego snu, zmniejszając objawy związane ze stresem, takie jak gonitwa myśli lub napięcie nerwowe - ostatecznie prowadząc do głębszego snu szybciej niż zwykle. Ta piękna, egzotyczna roślina jest tradycyjnie stosowana od wieków w leczeniu niepokoju i zaburzeń snu.

Nauka stojąca za uspokajającym działaniem passiflory

Badanie opublikowane w czasopiśmie Anesthesia & Analgesia wykazało, że ekstrakt z passiflory znacząco obniżył poziom lęku przedoperacyjnego u pacjentów poddawanych zabiegom chirurgicznym. Naukowcy uważają, że ten uspokajający efekt może wynikać z jego zdolności do zwiększania poziomu kwasu gamma-aminomasłowego (GABA) w mózgu, który pomaga regulować nastrój i wywoływać relaksację. Inne badanie opublikowane w Phytotherapy Research wykazało, że uczestnicy, którzy spożywali herbatę z passiflory, doświadczyli lepszej jakości snu w porównaniu do tych, którzy pili herbatę placebo.

Parzenie idealnej filiżanki herbaty Passionflower

 1. Proszę wybierać składniki wysokiej jakości: Proszę wybierać organiczne, suszone kwiaty męczennicy pochodzące z renomowanych źródeł. Proszę kupować organiczne suszone kwiaty męczennicy w sklepach ze zdrową żywnością lub na stronach internetowych takich jak Amazon.
 2. Ustalić właściwą dawkę: Ogólne wytyczne to jedna łyżeczka suszonych kwiatów na filiżankę wrzącej wody; jednak przed spożyciem jakichkolwiek suplementów ziołowych należy skonsultować się z lekarzem, jeśli cierpią Państwo na schorzenia lub są w ciąży/karmią piersią.
 3. Zaparzać prawidłowo: Suszone kwiaty należy parzyć w gorącej wodzie przez około dziesięć minut, a następnie odcedzić je za pomocą sitka o drobnych oczkach lub koszyczka do zaparzania herbaty. Aby uzyskać słodszy smak, proszę rozważyć dodanie miodu lub syropu klonowego do herbaty z passiflory.
 4. Proszę pić we właściwym czasie: Herbatę z kwiatu męczennicy należy pić na około godzinę przed snem, aby umożliwić jej uspokajające działanie i pomóc Państwu zapaść w spokojny sen.

Włączenie herbaty z passiflory do nocnej rutyny może być naturalnym sposobem na zwalczanie problemów ze snem i poprawę ogólnej jakości snu. Ważne jest, aby przed zastosowaniem herbaty z passiflory zasięgnąć porady lekarza, szczególnie jeśli przyjmują Państwo leki lub mają problemy zdrowotne. Wybierając wysokiej jakości składniki i parząc idealną filiżankę, będą Państwo na dobrej drodze do czerpania korzyści z tego kojącego ziołowego środka na lepszy sen.

Kora magnolii - starożytny środek nasenny

Kora magnolii może nie być atrakcyjna pod względem smaku; niemniej jednak jest ona dostępna zarówno w formie suplementu, jak i parzona jak zwykłe liście herbaty. Ten starożytny składnik medycyny chińskiej zawiera związki, które pomagają wywoływać senność bez powodowania jakichkolwiek niepożądanych skutków ubocznych typowych dla konwencjonalnych tabletek nasennych.

Zrozumienie właściwości kory magnolii poprawiających sen

Wspomagające sen właściwości kory magnolii można przypisać jej aktywnemu związkowi o nazwie magnolol, który znany jest ze swojej zdolności do zmniejszania niepokoju i promowania relaksu. Badania wykazały, że magnolol wchodzi w interakcję z receptorami GABA w naszym mózgu, pomagając nam osiągnąć stan spokoju niezbędny do spokojnego snu. Ponadto stwierdzono, że kora magnolii zawiera inne bioaktywne związki, takie jak honokiol, które również przyczyniają się do poprawy jakości snu poprzez zmniejszenie poziomu stresu i promowanie relaksu(źródło).

Porównanie suplementów i herbat z kory magnolii

Jeśli rozważają Państwo włączenie kory magnolii do swojej rutyny przed snem, istnieją dwie podstawowe opcje: suplementy i herbaty. Oto krótkie porównanie:

 • Suplementy: Suplementy z kory magnolii występują w różnych formach, takich jak kapsułki lub tabletki zawierające standaryzowane ekstrakty z tego zioła. Produkty te oferują precyzyjne dawki, dzięki czemu użytkownikom łatwiej jest monitorować ich spożycie, zapewniając jednocześnie spójne wyniki.
 • Herbaty: Parzenie filiżanki herbaty z magnolii polega na namaczaniu suszonych kory magnolii w gorącej wodzie przez kilka minut przed spożyciem. Chociaż ta metoda może nie zapewniać dokładnej dawki w porównaniu z suplementami, picie herbaty oferuje dodatkowe korzyści, takie jak nawodnienie i rytualny relaks związany z piciem herbaty.

Wybierając pomiędzy suplementami a herbatami, należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak wygoda, osobiste preferencje i smak. Aby uzyskać dalsze wskazówki dotyczące wyboru opcji, najlepiej zasięgnąć porady pracownika służby zdrowia, który może zalecić najbardziej odpowiednie rozwiązanie w oparciu o Państwa indywidualne potrzeby.

Włączenie kory magnolii do nocnej rutyny może być skutecznym sposobem na walkę z problemami ze snem bez polegania na tradycyjnych środkach nasennych. Niezależnie od tego, czy jest spożywana jako suplement, czy też zaparzana w postaci kojącej filiżanki herbaty, ten starożytny środek udowodnił swoją wartość w promowaniu spokojnego snu dla niezliczonych osób szukających ulgi w bezsenności i innych problemach ze snem.

Inne godne uwagi herbaty ziołowe na sen

Inne godne uwagi herbaty ziołowe na sen

Poza wymienionymi powyżej sześcioma najlepszymi kandydatami, warto wspomnieć o trawie cytrynowej - starym ludowym lekarstwie znanym ze wzmacniania odporności, promowania zdrowego wypoczynku i łagodzenia bólu - oraz mięcie, naturalnie bezkofeinowej alternatywie idealnej dla tych, którzy preferują łagodniejsze smaki w swoich nocnych napojach.

Badanie wpływu trawy cytrynowej na jakość snu

Trawa cytrynowa jest popularnym ziołem stosowanym w medycynie tradycyjnej w różnych kulturach. Stwierdzono, że ma ona właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne, co może przyczyniać się do jej działania wspomagającego sen. Ponadto trawa cytrynowa zawiera związki, które pomagają zmniejszyć poziom lęku i wywołują relaksację - oba kluczowe czynniki, jeśli chodzi o poprawę jakości snu. Aby uzyskać uspokajające działanie trawy cytrynowej, proszę parzyć suszone lub świeże liście w gorącej wodzie przez 5-10 minut.

Herbaty miętowe - mięta pieprzowa a mięta zielona na relaks

Herbaty miętowe to kolejna doskonała opcja, jeśli szukają Państwo kojącego napoju o łagodnym smaku. Zarówno mięta pieprzowa, jak i mięta ogrodowa mają działanie uspokajające, które może pomóc w relaksacji przed snem:

 • Mięta pieprzowa: Znana przede wszystkim jako skuteczny środek na problemy trawienne, takie jak wzdęcia lub niestrawność(źródło), jej zawartość mentolu sprawia, że jest również przydatna w zmniejszaniu objawów związanych ze stresem, takich jak bóle głowy lub napięcie mięśni.
 • Mięta pieprzowa: Ten łagodniejszy kuzyn mięty pieprzowej oferuje podobne korzyści, ale ma słodszy smak. Stwierdzono, że ma właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne, co może przyczyniać się do jej działania poprawiającego sen.

Wybór pomiędzy tymi dwiema herbatami ostatecznie sprowadza się do osobistych preferencji w zakresie intensywności smaku. Bez względu na to, na co się Państwo zdecydują, przygotowanie herbaty z mięty pieprzowej lub mięty zielonej jest łatwe; wystarczy zaparzać liście w gorącej wodzie przez około pięć do dziesięciu minut przed pójściem spać.

Popularne mieszanki herbat do wypróbowania

Aby uzyskać bardziej kompleksowe podejście do poprawy jakości snu i wyjątkowe doznania smakowe, proszę wypróbować jedną z popularnych mieszanek herbat łączących różne zioła znane ze swoich właściwości wspomagających sen. Mieszanki te oferują bardziej kompleksowe podejście do poprawy jakości snu i zapewniają wyjątkowe doznania smakowe.

Recenzja mieszanki ziołowej na noc Pukka

Herbata Pukka Night Time jest doskonałym przykładem dobrze wykonanej mieszanki ziołowej zaprojektowanej specjalnie w celu promowania spokojnego snu. Ten niezawierający kofeiny napar łączy w sobie kwiaty rumianku i lawendy - dwa silne środki nasenne - z innymi uspokajającymi składnikami, takimi jak korzeń lukrecji, kwiatostany owsa i kwiat lipy. Rezultatem jest kojąca filiżanka herbaty z przyjemnymi kwiatowymi nutami, które pomagają zrelaksować się przed snem.

Badanie składników herbaty Sleepytime firmy Celestial Seasonings

Inną popularną opcją wśród herbat nasennych jest herbata Sleepytime firmy Celestial Seasonings. Ta pocieszająca mieszanka zawiera melisę - skuteczny środek łagodzący stres - jako główny składnik, a także słomę owsianą i jarmułkę, które są tradycyjnie stosowane jako naturalne środki na bezsenność. Dodatkowo, mieszanka ta zawiera liście mięty zielonej, które dodają jej aromatu bez żadnych efektów stymulujących, takich jak te, które można znaleźć w mięcie pieprzowej.

Aby jeszcze bardziej wzmocnić swoją nocną rutynę i poprawić ogólną jakość snu, proszę rozważyć włączenie kilku dodatkowych elementów do swojego wieczornego rytuału:

 • Proszę stworzyć relaksujące otoczenie, przyciemniając światła lub używając delikatnego oświetlenia, takiego jak świece lub lampiony.
 • Proszę włączyć olejki eteryczne, takie jak olejek lawendowy lub ekstrakt z korzenia waleriany, do swojej rutyny przed snem, albo poprzez dyfuzor, albo stosując je bezpośrednio na skórę.
 • Proszę ćwiczyć medytację uważności lub ćwiczenia głębokiego oddychania, aby uspokoić gonitwę myśli i zmniejszyć niepokój przed snem.

Eksperymentując z różnymi herbatami ziołowymi i stosując dodatkowe techniki relaksacyjne, można stworzyć spersonalizowane podejście do promowania spokojnego snu. Niezależnie od tego, czy preferują Państwo kojące kwiatowe nuty rumianku i lawendy w herbacie Pukka's Night Time, czy też uspokajającą melisę cytrynową w herbacie Celestial Seasonings Sleepytime Tea, prawdopodobnie istnieje idealna mieszanka dla Państwa. Proszę nie wahać się przed odkrywaniem różnych mieszanek, aż natkną się Państwo na taką, która odpowiada Państwa specjalnym wymaganiom.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące najlepszej herbaty na sen

Jaka jest najlepsza herbata na sen?

Najlepsza herbata na sen jest subiektywna, ponieważ różne osoby mogą preferować różne smaki i właściwości ziół. Jednak niektóre popularne wybory obejmują rumianek, korzeń waleriany, lawendę, melisę, passiflorę i herbatę z kory magnolii. Zioła te znane są z tego, że sprzyjają relaksacji i poprawiają jakość snu. Proszę poeksperymentować z różnymi opcjami, aby znaleźć tę, która działa na Państwa najlepiej.

Czy można pić herbatę nasenną każdej nocy?

Tak, picie herbat ziołowych przeznaczonych specjalnie do snu jest ogólnie bezpieczne. Większość z tych herbat zawiera naturalne składniki bez kofeiny lub innych stymulantów, które mogłyby zakłócić Państwa cykl snu. Jeśli jednak cierpią Państwo na alergie lub schorzenia, na które mogą mieć wpływ niektóre zioła zawarte w mieszankach herbat, prosimy skonsultować się z lekarzem.

Czy herbata rumiankowa naprawdę pomaga zasnąć?

Stwierdzono, żeherbata rumiankowa pomaga wywołać relaks i poprawić ogólną jakość snu ze względu na jej uspokajający wpływ na układ nerwowy. Zawiera przeciwutleniacz o nazwie apigenina, który wiąże się z określonymi receptorami w mózgu odpowiedzialnymi za obniżanie poziomu lęku i promowanie spokojnego snu.

Wnioski

Podsumowując, wybór najlepszej herbaty na sen zależy od osobistych preferencji i wartości. Herbata rumiankowa jest popularnym wyborem ze względu na jej kojące właściwości, podczas gdy herbata z korzenia waleriany ma intensywny, ziemisty smak, który może pomóc w wyciszeniu. Herbata lawendowa i herbata z melisy są również świetnymi opcjami zmniejszającymi poziom lęku przed snem, podczas gdy herbata z passiflory pomaga zmniejszyć objawy związane ze stresem, zapewniając głębszy sen. Dodatkowo, mieszanki takie jak Pukka's Night Time Blend lub Celestial Seasonings Sleepytime Tea oferują wygodne opcje z dodatkowymi składnikami, takimi jak rumianek i lawenda.

Zarejestruj się do naszego newslettera i otrzymaj 10% zniżki na Twoje następne zamówienie

Który produkt potrzebuję?