Jak ciężki powinien być koc obciążeniowy?

Published:

Jeśli chodzi o wybór idealnego koca obciążeniowego, jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę, jest to, jak ciężki powinien być koc obciążeniowy. Ten element jest kluczowy, aby upewnić się, że zyskają Państwo jak najwięcej na zakupie.

W tym obszernym wpisie na blogu zagłębimy się w naukę stojącą za kocami obciążeniowymi i ich zdolnością do poprawy snu poprzez stymulację Deep Touch Pressure. Aby upewnić się, że dokonają Państwo najlepszego wyboru dla swoich potrzeb, udzielimy porad dotyczących określenia idealnej wagi koca obciążeniowego w zależności od grupy wiekowej.

Względy bezpieczeństwa są najważniejsze przy korzystaniu z tych narzędzi terapeutycznych; dlatego też omówimy również potencjalne zagrożenia związane z niewłaściwym stosowaniem u małych dzieci i niektóre warunki zdrowotne, które mogą mieć wpływ na przydatność. Co więcej, nasze badania wykraczają poza poprawę snu, ponieważ sprawdzamy, jak ciężki powinien być koc obciążeniowy, aby zmniejszyć poziom stresu u dorosłych z autyzmem lub zapewnić ulgę w zespole niespokojnych nóg.

Wreszcie, ponieważ wybór materiału ma ogromny wpływ na wrażenia użytkownika i trwałość zakupionego produktu, zbadamy popularne materiały wypełniające stosowane w produkcji tych produktów, a także wskazówki dotyczące wyboru odpowiednich materiałów pokryciowych. Aby zapewnić właściwą pielęgnację i konserwację Państwa cennego nabytku, uwzględniono wytyczne dotyczące prania dostosowane do różnych rodzajów koców, a także porady ekspertów dotyczące przedłużenia ich żywotności.

Koce ważone

Nauka stojąca za kocami obciążeniowymi

Koce z obciążeniem zyskały popularność w ostatnich latach ze względu na ich zdolność do pomagania użytkownikom w lepszym śnie, zmniejszeniu stresu i zwiększeniu relaksu. Sekret tych korzyści tkwi w zastosowaniu Deep Touch Pressure (DTP), interwencji opartej na zmysłach, która, jak wykazano, ma uspokajający wpływ na układ nerwowy.

Jak koce obciążeniowe poprawiają sen?

Koc obciążeniowy jest zaprojektowany z równomiernie rozłożonym ciężarem na całej jego powierzchni, zwykle osiąganym dzięki zastosowaniu małych szklanych koralików lub plastikowych granulek jako materiałów wypełniających. Po nałożeniu na ciało wywiera delikatny nacisk w różnych punktach dotyku - podobny do pocieszającego uścisku lub otulenia. Nacisk ten stymuluje produkcję serotoniny i melatoniny, jednocześnie obniżając poziom kortyzolu, co prowadzi do poprawy nastroju i spokojniejszego snu.

Rola głębokiego nacisku dotykowego w interwencjach sensorycznych

DTP jest szeroko stosowany w praktykach terapeutycznych dla osób z ASD, ADHD, zaburzeniami lękowymi i innymi okolicznościami związanymi z trudnościami w przetwarzaniu sensorycznym. Zapewniając spójny wkład dotykowy poprzez głęboką stymulację ciśnieniową, DTP może pomóc regulować poziomy pobudzenia w układzie nerwowym - promując poczucie spokoju i bezpieczeństwa.

Oprócz poprawy ogólnej jakości snu u zdrowych osób, które chcą się lepiej zrelaksować w godzinach snu(źródło), badania sugerują, że włączenie DTP za pomocą obciążonych koców może również przynieść ulgę w objawach związanych z określonymi schorzeniami, takimi jak ASD(źródło) lub ADHD(źródło).

Skuteczność koców obciążeniowych w zapewnianiu DTP zależy od wyboru odpowiedniej wagi dla każdego użytkownika. Podczas gdy ogólne wytyczne sugerują, że koc powinien ważyć około 10% masy ciała danej osoby, ważne jest, aby przy podejmowaniu tej decyzji wziąć pod uwagę takie czynniki, jak wiek i możliwości fizyczne. W poniższych sekcjach zbadamy, jak określić idealną wagę dla różnych grup wiekowych, kwestie bezpieczeństwa związane z kocami obciążeniowymi oraz dodatkowe korzyści wykraczające poza poprawę snu.

Określanie idealnej wagi dla różnych grup wiekowych

Wybierając koc obciążeniowy, należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak wiek i możliwości fizyczne. Zazwyczaj koc powinien mieć około jednej dziesiątej masy ciała danej osoby; jednak ta wytyczna nie zawsze sprawdza się w przypadku osób starszych lub młodych, które wymagają mniejszej wagi ze względów bezpieczeństwa.

Jak ciężki powinien być koc obciążeniowy dla małych dzieci?

Maluchy mogą odnieść korzyści z używania obciążonych koców, gdy przechodzą z łóżeczka do łóżka i doświadczają zmian we wzorcach snu. Ważne jest jednak, aby wybrać odpowiednią wagę, która nie stwarza żadnego ryzyka. W przypadku małych dzieci w wieku dwóch lat i starszych należy wybrać lekką opcję o wadze od 3 do 5 funtów. Ważne jest również, aby upewnić się, że dziecko może swobodnie poruszać się pod kocem bez poczucia skrępowania.

Odpowiednia waga dla dzieci korzystających z koców obciążeniowych

W przypadku dzieci w wieku szkolnym (6-12 lat) zalecany zakres wagi mieści się w przedziale 5-10% ich masy ciała plus jeden lub dwa dodatkowe kilogramy. Zapewnia to, że nacisk wywierany przez koc pozostaje delikatny, ale skuteczny w zapewnianiu komfortu podczas snu. Proszę zawsze skonsultować się z pediatrą dziecka przed wprowadzeniem koca z obciążeniem.

 • Wiek 6-8 lat: Proszę wybrać koce o wadze około 7-9 funtów.
 • Wiek 9-11 lat: Proszę wybrać opcje w przedziale 10-12 funtów.
 • Wiek 12+ :Proszę wybrać cięższe warianty do około 15 funtów.

Wybór odpowiedniej wagi dla dorosłych i par

Dorośli powinni przestrzegać ogólnych wytycznych dotyczących wyboru koca obciążeniowego, który stanowi około 10% ich masy ciała. Jednak osobiste preferencje mogą również odgrywać rolę w określaniu idealnej wagi. Niektóre osoby mogą preferować nieco cięższe lub lżejsze koce w zależności od poziomu komfortu.

W przypadku par dzielących łóżko, przy wyborze odpowiedniego koca obciążeniowego należy wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby i preferencje obojga partnerów. Mogą Państwo wybrać dwa oddzielne koce o wadze dostosowanej do każdej osoby lub zdecydować się na jeden większy koc, który zaspokoi łączną wagę obu użytkowników (około 7,5% całkowitej masy ciała). Zapewni to optymalny komfort przy jednoczesnym dostosowaniu do różnych wzorców snu i pozycji przez całą noc.

Kwestie bezpieczeństwa związane z kocami obciążeniowymi

Wybierając koc obciążeniowy, bezpieczeństwo powinno być najwyższym priorytetem, szczególnie w przypadku małych dzieci. Niemowlęta, dzieci i niektóre małe dzieci powinny unikać tych produktów ze względu na ich ograniczone umiejętności motoryczne, które mogą uniemożliwić im zdjęcie koca w razie potrzeby. Dorośli z pewnymi problemami zdrowotnymi, takimi jak problemy z oddychaniem lub słabe krążenie, powinni skonsultować się z lekarzem przed użyciem koca.

Ryzyko związane z niewłaściwym stosowaniem u małych dzieci

Koce z obciążeniem nie są odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych, zwłaszcza niemowląt i małych dzieci. Ryzyko uduszenia wzrasta, jeśli dziecko nie jest w stanie samodzielnie zdjąć koca. Według Amerykańskiej Akademii Pediatrii (AAP) miękkie materiały pościelowe, takie jak ciężkie koce, mogą stanowić poważne zagrożenie dla niemowląt w wieku poniżej 12 miesięcy ze względu na ich niezdolność do podnoszenia lub przenoszenia przedmiotów z twarzy.

 • Proszę unikać stosowania koców obciążeniowych u niemowląt: Niemowlęta poniżej 1 roku życia nigdy nie powinny używać koców obciążeniowych, ponieważ brakuje im siły i koordynacji niezbędnej do bezpiecznego użytkowania.
 • Małe dzieci wymagają nadzoru: W przypadku małych dzieci w wieku od 1 do 3 lat ważne jest, aby rodzice uważnie monitorowali swoje dziecko podczas korzystania z koca obciążeniowego i upewnili się, że nie zakrywa on jego głowy ani w żaden sposób nie ogranicza oddychania.
 • Proszę wybrać odpowiednią wagę: Wybierając koc obciążeniowy dla dziecka, należy zdecydować się na taki, który waży nie więcej niż 10% jego masy ciała plus dodatkowy funt; pomaga to zminimalizować ryzyko związane z nadmiernym naciskiem na małe ciała.

Warunki zdrowotne, które mogą mieć wpływ na przydatność

Oprócz ograniczeń wiekowych, osobom cierpiącym na określone schorzenia można również odradzić korzystanie z koców obciążeniowych. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek obawy, ważne jest, aby skonsultować się z ekspertem medycznym przed włączeniem koców obciążeniowych do swojej regularnej rutyny.

 1. Problemy z oddychaniem: Osoby cierpiące na astmę, bezdech senny lub inne trudności z oddychaniem powinny zachować ostrożność podczas korzystania z obciążonych koców, ponieważ dodatkowy nacisk na klatkę piersiową może zaostrzyć objawy.
 2. Słabe krążenie: Osoby cierpiące na słabe krążenie krwi lub schorzenia takie jak cukrzyca mogą uznać, że nacisk wywierany przez obciążony koc może mieć negatywny wpływ na ich zdrowie. W takich przypadkach konieczna jest konsultacja z ekspertem medycznym.
 3. Ograniczenia mobilności: Osoby doświadczające ograniczonej mobilności z powodu wieku, urazu lub choroby muszą rozważyć, czy mogą bezpiecznie używać i zdejmować koc obciążeniowy bez pomocy. Jeśli nie, najlepiej unikać ich ze względów bezpieczeństwa.

Podsumowując, przy wyborze koca obciążeniowego ważne jest, aby przede wszystkim wziąć pod uwagę bezpieczeństwo. Proszę postępować zgodnie z powyższymi wskazówkami, aby zapewnić sobie i swoim bliskim bezpieczne korzystanie z zalet koca obciążeniowego.

Korzyści wykraczające poza poprawę snu

Oprócz promowania lepszej jakości snu, badania sugerują, że osoby z określonymi schorzeniami, takimi jak zaburzenia ze spektrum autyzmu, mogą odnieść korzyści ze stosowania obciążonych koców poprzez zmniejszenie poziomu stresu. Producenci zapewniają również o potencjalnych korzyściach w przypadkach takich jak zespół niespokojnych nóg (RLS), choć dowody na to są ograniczone.

Redukcja poziomu stresu u osób dorosłych z autyzmem

Badania wykaz ały, że głęboki nacisk (DTP) zapewniany przez koce obciążeniowe może pomóc zmniejszyć niepokój i poprawić nastrój u dorosłych ze spektrum autyzmu. Delikatny nacisk wywierany na ciało stymuluje produkcję serotoniny i oksytocyny, hormonów odpowiedzialnych za szczęście i relaks. Efekt ten może być szczególnie korzystny dla osób z autyzmem, które często doświadczają podwyższonego poziomu stresu z powodu wrażliwości sensorycznej lub trudności w przetwarzaniu emocji.

 • Serotonina: Znana jako hormon "dobrego samopoczucia", serotonina pomaga regulować nastrój, apetyt i wzorce snu. Wzrost poziomu serotoniny może skutkować większym poczuciem zadowolenia i radości.
 • Oksytocyna: Często nazywana "hormonem miłości", oksytocyna odgrywa kluczową rolę w tworzeniu więzi społecznych, budowaniu zaufania i regulacji emocjonalnej. Stwierdzono, że sprzyja relaksacji, gdy jest uwalniana podczas fizycznego dotyku lub bliskiego kontaktu z innymi.

Potencjalna ulga w zespole niespokojnych nóg

RLS to stan, który powoduje niekontrolowaną chęć poruszania nogami w stanie spoczynku. Chociaż obecnie nie ma lekarstwa na RLS, niektóre osoby cierpiące na tę chorobę zgłaszają, że znajdują ulgę w stosowaniu koca z obciążeniem ze względu na jego uspokajający wpływ na ich układ nerwowy(źródło). Delikatny nacisk wywierany przez koc może pomóc zmniejszyć objawy RLS, takie jak mrowienie lub uczucie pełzania w nogach. Potrzebne są jednak dalsze badania, aby ustalić ostateczny związek między kocami obciążeniowymi a łagodzeniem objawów RLS.

Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed użyciem koca obciążeniowego w przypadku jakiegokolwiek schorzenia, w tym zaburzeń ze spektrum autyzmu lub zespołu niespokojnych nóg. Mogą oni zaoferować spersonalizowane porady w oparciu o Państwa konkretne potrzeby i upewnić się, że stosują Państwo odpowiednie środki ostrożności podczas korzystania z tych produktów.

Czynniki materiałowe i konstrukcyjne

Koce obciążeniowe są dostępne w różnych rozmiarach, począwszy od opcji dla bliźniaków, aż po koce typu king-size, odpowiednie dla par dzielących wspólne łóżka w godzinach nocnych, w których oboje partnerzy potrzebują dodatkowego wsparcia podczas snu.

Rodzaje powszechnie stosowanych materiałów wypełniających

Najpopularniejsze rodzaje materiałów wypełniających stosowanych w kocach obciążeniowych to kulki szklane, granulki z tworzywa sztucznego i kulki stalowe. Kulki szklane to małe, gładkie kule, które zapewniają równomierne rozłożenie ciężaru, a jednocześnie są hipoalergiczne i przyjazne dla środowiska. Kulki szklane są najbardziej hipoalergicznym i przyjaznym dla środowiska wyborem, oferując równomierne rozłożenie ciężaru; jednak plastikowe granulki mogą nie być tak trwałe. Kulki ze śrutu stalowego są cięższe, ale z czasem mogą rdzewieć pod wpływem wilgoci.

 • Szklane koraliki: Hipoalergiczne i przyjazne dla środowiska, o równomiernym rozłożeniu ciężaru.
 • Plastikowe kulki: Popularny wybór, ale mniej przyjazny dla środowiska niż kulki szklane.
 • Kulki stalowe: Mocniejsze w dotyku, ale podatne na rdzewienie pod wpływem wilgoci.

Wybór odpowiedniego materiału pokrycia dla Państwa potrzeb

Oprócz rodzaju materiału wypełniającego zastosowanego wewnątrz samego koca, należy również zwrócić uwagę na tkaninę, która go otacza. Idealny materiał pokrywający będzie zależał od osobistych preferencji dotyczących tekstury i poziomu ciepła pożądanego podczas sesji snu lub chwil relaksu spędzonych pod tymi narzędziami terapeutycznymi zaprojektowanymi specjalnie w celu poprawy ogólnego samopoczucia użytkowników, którzy wybierają je mądrze w oparciu o indywidualne potrzeby / preferencje.

Niektóre popularne materiały na okładki obejmują:

 1. Bawełna: Oddychająca i naturalna tkanina, która jest miękka w dotyku. Pokrowce bawełniane są odpowiednie dla osób, które mają tendencję do spania w cieple lub mieszkają w cieplejszym klimacie, ponieważ umożliwiają lepszą cyrkulację powietrza. Proszę zapoznać się z tym przewodnikiem na temat wyboru najlepszych prześcieradeł bawełnianych.
 2. Tkanina Minky: Ten pluszowy materiał poliestrowy zapewnia przytulne i ciepłe uczucie, dzięki czemu jest doskonałym wyborem dla osób szukających dodatkowego ciepła w chłodniejszych miesiącach lub tych, którzy lubią przytulać się do miękkiej skóry.
 3. Wiskoza bambusowa: Znana ze swoich właściwości odprowadzania wilgoci, wiskoza bambusowa jest idealna, jeśli mają Państwo tendencję do pocenia się podczas snu. Tkanina ta ma również naturalne właściwości antybakteryjne, które mogą pomóc utrzymać świeżość koca obciążeniowego dłużej między praniami. Proszę dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących z używania bambusowych prześcieradeł.

Podsumowując, przy wyborze koca obciążeniowego należy starannie rozważyć zarówno materiały wypełniające, jak i tkaniny pokrywające, w oparciu o osobiste preferencje, takie jak pożądane poziomy rozkładu masy, a także potencjalną wrażliwość na alergeny i inne czynniki związane bezpośrednio z indywidualnymi wymaganiami dotyczącymi komfortu podczas okresów użytkowania spędzonych pod tymi uspokajającymi urządzeniami zaprojektowanymi specjalnie w celu poprawy ogólnego samopoczucia użytkowników na całym świecie.

Właściwa pielęgnacja i konserwacja

Aby zapewnić optymalną trwałość przy zachowaniu ogólnej funkcjonalności, ważne jest, aby odpowiednio dbać o swój koc obciążeniowy. Obejmuje to przestrzeganie odpowiednich wytycznych dotyczących prania i wdrażanie wskazówek przedłużających żywotność koca. W tej sekcji omówimy, jak czyścić koc obciążeniowy przy użyciu delikatnych ustawień prania w ciepłej lub zimnej wodzie, a następnie suszenia w niskich temperaturach. Pomoże to zapobiec uszkodzeniom powstałym podczas regularnego użytkowania bez uszczerbku dla jego skuteczności.

Wskazówki dotyczące prania różnych rodzajów koców

Różne rodzaje koców obciążeniowych mogą mieć określone instrukcje dotyczące pielęgnacji w zależności od ich materiałów i konstrukcji. Oto kilka ogólnych wskazówek dotyczących czyszczenia różnych rodzajów:

 • Pokrowce bawełniane: Można prać w pralce w zimnej wodzie w delikatnym cyklu; używać łagodnego detergentu i unikać zmiękczaczy tkanin lub wybielaczy; suszyć w suszarce bębnowej w niskiej temperaturze lub suszyć na powietrzu.
 • Pokrowce Minky: Prać oddzielnie w zimnej wodzie w delikatnym cyklu; używać łagodnego detergentu bez wybielaczy i zmiękczaczy; powiesić do wyschnięcia lub suszyć w suszarce bębnowej bez użycia ciepła.
 • Pokrowce z wiskozy bambusowej: Zaleca się pranie ręczne, ale w razie potrzeby można prać w pralce w chłodnej wodzie; używać łagodnych detergentów niezawierających wybielaczy, chloru, enzymów, fosforanów, perfum ani barwników; suszyć wyłącznie w suszarce liniowej.
 • Wypełnienia z koralików szklanych: Należy unikać zanurzania całego koca w wodzie, ponieważ koraliki mogą z czasem ulec uszkodzeniu z powodu narażenia na wilgoć - zamiast tego należy wybrać czyszczenie punktowe, jeśli to możliwe, za pomocą wilgotnej szmatki/gąbki nasączonej roztworem mydła, a następnie dokładnie spłukać, a następnie pozostawić poddane obróbce obszary powierzchni wystarczające do całkowitego przewietrzenia przed ponownym przywróceniem normalnych warunków użytkowania (nie stosować bezpośrednich źródeł).

Wskazówki, jak przedłużyć żywotność koca obciążeniowego

Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Państwu przedłużyć żywotność i utrzymać skuteczność koca obciążeniowego:

 1. Proszę używać poszwy na kołdrę: Proszę chronić swój koc za pomocą zdejmowanej poszwy na kołdrę, którą można łatwo prać i konserwować. Zmniejsza to zużycie rzeczywistej ważonej części i utrzymuje ją w czystości przez dłuższy czas.
 2. Unikanie częstego prania: Proszę zminimalizować częstotliwość prania, usuwając plamy, gdy tylko jest to możliwe. Nadmierne pranie może spowodować uszkodzenie zarówno pokryć tkaninowych, jak i wewnętrznych wypełnień wykorzystywanych w samym procesie konstrukcyjnym, zmniejszając w ten sposób ogólną wydajność produktu w miarę upływu czasu z powodu wielokrotnego narażenia na ostrzejsze metody obróbki stosowane podczas takich procedur (tj. cykle prania w pralce).

Oprócz tych wskazówek dotyczących pielęgnacji, należy zawsze postępować zgodnie z wszelkimi szczegółowymi instrukcjami dostarczonymi przez producenta lub sprzedawcę detalicznego, u którego zakupiono koc obciążeniowy. Dbając odpowiednio o swoją inwestycję, mogą Państwo cieszyć się jej zaletami przez wiele lat, zachowując optymalną funkcjonalność podczas regularnego użytkowania, bez uszczerbku dla jej skuteczności w promowaniu relaksu i poprawy jakości snu.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące tego, jak ciężki powinien być koc obciążeniowy

Jak ciężki powinien być koc obciążeniowy?

Koce obciążeniowe stały się coraz bardziej popularne w ostatnich latach ze względu na ich zdolność do zapewnienia uspokajającego i kojącego efektu. Jednak wybór idealnej wagi koca obciążeniowego może być trudnym zadaniem. Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniej wagi dla swoich potrzeb.

Jaka jest zalecana waga koca obciążeniowego?

Zalecana waga koca obciążeniowego zależy od masy ciała użytkownika. Zgodnie z ogólną zasadą, powinna ona wynosić około 10% masy ciała danej osoby plus jeden lub dwa funty dla dzieci i dorosłych. Na przykład, jeśli ważą Państwo 150 funtów, odpowiedni koc obciążeniowy będzie miał około 15-17 funtów. Zawsze najlepiej jest skonsultować się z lekarzem przed użyciem koca obciążeniowego w przypadku określonych schorzeń.

Czy koc obciążeniowy o wadze 12 funtów jest zbyt ciężki?

Koc obciążeniowy o wadze 12 funtów niekoniecznie musi być zbyt ciężki; zależy to od masy ciała. Jeśli waży Pan/Pani od 100 do 120 funtów, może to być dla Pana/Pani odpowiedni wybór. Jeśli jednak masa ciała jest znacznie niższa niż ten zakres, należy rozważyć wybór lżejszych opcji, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort.

Czy koc obciążeniowy o wadze 40 funtów jest zbyt ciężki?

Absolutnie. Koc obciążeniowy o wadze 40 funtów jest uważany za zbyt ciężki i stwarza potencjalne ryzyko nawet dla większych osób. Przekracza to zalecane wytyczne dotyczące wyboru koców ważących około 10% całkowitej masy ciała plus jeden lub dwa funty.

Czy koc obciążeniowy o wadze 30 funtów to za dużo?

W większości przypadków tak - chyba że ktoś waży około 300 funtów. Ogólną zasadą jest wybieranie koców o wadze około 10% masy ciała plus jeden lub dwa funty. Dla osób ważących mniej niż 300 funtów, koc obciążeniowy o wadze 30 funtów byłby prawdopodobnie zbyt ciężki i niewygodny.

Wnioski

Nauka stojąca za ich skutecznością polega na głębokim nacisku, który stymuluje uwalnianie serotoniny i melatoniny, hormonów, które promują relaks i lepszy sen.

Określenie idealnej wagi koca obciążeniowego dla różnych grup wiekowych ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa i maksymalnych korzyści. Podczas gdy małe dzieci mogą korzystać z lżejszych koców o wadze od 2 do 5 funtów, dorośli mogą używać koców o wadze do 30 funtów w zależności od masy ciała. Ważne jest, aby pamiętać, że najcięższy koc obciążeniowy nie zawsze jest najlepszą opcją.

Koce z obciążeniem zapewniają poczucie komfortu i bezpieczeństwa, podobnie jak ciepły uścisk. Nacisk wywierany przez koc może również pomóc zmniejszyć niepokój i poprawić koncentrację. Jednak używanie zbyt ciężkiego koca obciążeniowego może powodować dyskomfort, a nawet prowadzić do trudności w oddychaniu.

Zapoznanie się z tabelą wagi koca obciążeniowego może pomóc w określeniu idealnej wagi dla Państwa zakresu masy ciała. Zgodnie z ogólną zasadą, zalecana waga koca obciążeniowego wynosi około 10% masy ciała użytkownika. Na przykład, osoba ważąca 150 funtów powinna używać koca o wadze 15 funtów.

Jeśli szukają Państwo cięższego koca, ważne jest, aby wybrać taki, który jest odpowiedni dla Państwa masy ciała. Koc obciążeniowy w rozmiarze queen może być dobrą opcją dla tych, którzy preferują większy rozmiar i wagę.Zarejestruj się do naszego newslettera i otrzymaj 10% zniżki na Twoje następne zamówienie

Który produkt potrzebuję?