Olej Z Nasion Konopi Włóknistych I Fenomen Długowieczności Wioski w Bama

Published:

staruszek wędkowanie w rzece

Podczas gdy nauka i współczesna medycyna próbują nadrobić zaległości, istnieje cała biblioteka anegdotek dowodzących pozytywnych właściwości zdrowotnych roślin konopi. Nie tylko z powodu psychoaktywnych i niepsychoaktywnych żywic, które są wykorzystywane jako alternatywa dla farmaceutyków, ale również jako zdrowy, wspierający długowieczność produkt spożywczy, wytwarzany zwłaszcza z nasion konopi włóknistych i oleju z nasion konopi włóknistych.

W prefekturze Bama, wysoko w oddalonych górach południowych Chin, gdzie samochody jeszcze nie odcisnęły swojego piętna, a liczba ludności wynosi jedynie 300 000, zaobserwowano ciekawą statystykę. Mieszka tam 73 stulatków, co stanowi jeden z najwyższych odsetków na świecie. Ci żwawi stulatkowie aktywnie uczestniczą w codziennym życiu: polują, przędą i zajmują się domem. Niektórzy wciąż pracują w polu.

youtube video - longevity

"Żaden ze stulatków nie bierze leków, żadne z nich nie przeszło operacji, w wiosce nie ma przypadków chorób serca, cukrzycy, otyłości. Wiodą niesamowicie długie, zdrowe i szczęśliwe życie."

-- Dr. John Day

 

Dłuższe Życie W Niebieskich Strefach

Tak wiele osób dożywających stu lat czyni z prefektury Bama jedną z rzadkich "niebieskich stref", czyli miejsc, gdzie żyje więcej stulatków w porównaniu z ogólną populacją kraju. Inne "niebieskie strefy" to Sardynia we Włoszech, Okinawa u wybrzeży Japonii i półwysep Nicoya w Kostaryce.

Te starzejące się społeczności mają wspólny tryb życia. Codzienna dieta jest oparta na produktach roślinnych z dodatkiem kilku tzw. "superfoods" (produktów bogatych w składniki odżywcze) - nasion konopi włóknistych, komosy ryżowej i nasion szałwii hiszpańskiej, zwanych też chia. W każdym z tych miejsc codziennie spożywany jest lokalny alkohol, jak wino ryżowe lub czerwone, a mieszkańcy regularnie zażywają lekkich ćwiczeń. W każdej z tych kultur kładziony jest duży nacisk na rodzinę i społeczność, przy jednoczesnym poczuciu wiary i celu w życiu.

Dieta oparta na produktach roślinnych połączona z "superfood" jak olej z nasion konopi włóknistych ma wiele uznanych korzyści zdrowotnych. Roślinne sterole i przeciwutleniacze mogą zmniejszać ryzyko zachorowania na kilka odmian raka. Niezbędne kwasy tłuszczowe zawarte w nasionach z konopi włóknistych to ważne przeciwutleniacze, które usuwają z organizmu wolne rodniki. Duża zawartość błonnika wzmacnia układ trawienny, a lokalna czysta woda i świeże powietrze, nieskalane przemysłowymi wyziewami to kolejne pozycje na liście czynników, które mają wpływ na długość życia w tych regionach.

Optymalne Zdrowie I Dłuższe Życie W Prefekturze Bama

Konopie włókniste mają długą tradycję w Chinach - jako jedzenie, surowiec przemysłowy i lek. Mieszkańcy prefektury Bama swojej długowieczności upatrują po części w ich liberalnym spożyciu oleju z nasion konopi włóknistych. Najczyściej w houmayou, czyli miejscowym rosole, który jest spożywany dwa razy dziennie. Szybka analiza składu nasion konopi włóknistych pomoże nam zrozumieć, czemu są takie zdrowe.

obraz nasion konopi i oleju z konopi

Nasiona konopi włóknistych i wytwarzany z nich olej nie zawierają żadnych psychoaktywnych związków, które można znaleźć w kwiatach. To, co zawierają jest o wiele bardziej ekscytujące, zwłaszcza dla osób chcących zachować zdrowie i mierzyć się z mieszkańcami Bama. Nasiona konopi i olej z nasion konopi są dla nas bardzo dobre. Prawdę mówiąc są dla nas bardzo, bardzo, bardzo dobre. Oto, co zawierają:

• Tłuszcze nasycone
• Wielonienasycone tłuszcze
• Jednonienasycone tłuszcze
• Potas
• Wapń
• Żelazo
• Magnez
• Tiamina
• Fosfor
• Cynk
• Miedź
• Mangan
• Sód
• Siarka
• Węglowodany
• Proteiny
Kwas foliowy
• Rozpuszczalny i nierozpuszczalny błonnik
• Witaminy E, A, B12, D
• Wszystkie 20 aminokwasów, w tym 9 aminokwasów, których Twój organizm nie może wyprodukować

Doskonałe Odżywanie I Więcej

Nasiona konopi włóknistej i olej z nasion konopi to samo z siebie niemal pełnowartościowe jedzenie. Mają wiele ważnych składników, dzięki którym nasze organizmy prawidłowo funkcjonują. Witaminy i minerały są niezbędne dla zdrowych włosów, paznokci, kości i skóry, prawidłowego funkcjonowania narządów, aktywności mózgu, zdrowych oczu i odporności.

Białka zapewniają zdrowe mięśnie, a naturalne węglowodany są potrzebne do stałego spalania energii. Nierozpuszczalny błonnik pomaga w trawieniu, podczas gdy **rozpuszczalny błonnik może obniżyć ciśnienie krwi i zrównoważyć poziom glukozy. **Kwas foliowy jest kluczowy w rozwoju nowych komórek i zapobiega zmianom DNA.
**rozpuszczalny błonnik - https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/nutrition-and-healthy-eating/in-depth/fiber/art-20043983
**kwas foliowy - https://www.drugs.com/folic_acid.html

Co ważne, nasiona konopi włóknistych mają stosunek omega-6 do omega-3 na poziomie 3:1, czyli idealnym, jeśli chodzi o wchłanianie przez organizm. Jeśli te współczynniki nie są zrównoważone, żaden z tych
potrzebnych kwasów tłuszczowych nie jest odpowiednio absorbowany. "Potrzebnych", czyli niewytwarzanych przez organizm, tak więc muszą być spożywane. Nasiona konopi włóknistej zawierają również kwas gamma-linolenowy (GLA), istotny kwas tłuszczowy omega-6. Olej rybny, który również zawiera wysoką zawartość niezbędnych kwasów tłuszczowych, jest obiektywnie mniej pożyteczny od oleju z nasion konopi. To sprowadza się do kilku czynników. Po pierwsze, w oleju rybnym stosunek omega-3 do omega-6 wynosi około 7:1, więc daleko mu do ideału. Ponadto, olej rybny wytwarzany z większych ryb zawiera większe ilość zanieczyszczeń i toksycznych chemikaliów.

Kwasy Tłuszczowe Omega Dla Zdrowszego Wszystkiego

Kwasy tłuszczowe omega-3 to wielonienasycone tłuszcze, które są nieodzowną częścią ludzkiego zdrowia. Istnieją różne kwasy tłuszczowe omega-3, które spełniają różne funkcje i wszystkie je można znaleźć w oleju z nasion konopi włóknistych. Są żywotną częścią błon komórkowych i mogą poprawić kondycję serca poprzez zwiększenie "dobrego" cholesterolu HDL. Mogą zmniejszyć ciśnienie krwi, kontrolować poziom trójglicerydów i zapobiegać powstawaniu złogów w tętnicach.

Kwasy omega-3 mogą również pomóc w stabilizacji zdrowia psychicznego, redukując objawy demencji, schizofrenii, depresji i choroby afektywnej dwubiegunowej. Zwalczają również stan zapalny i poprawiają zdrowie kości. Jako DHA—kwas dokozaheksaenowy— stanowią do 8% całkowitej objętości mózgu i są niezbędne w rozwoju mózgu płodu.

Kwas gamma-linolenowy, jeden z rodzajów omega-6, to podstawowy budulec prostaglandyn. Te związki podobne do hormonów pomagają w skurczach mięśni i kontrolują stany zapalne i temperaturę ciała. Są również niezbędne w innych funkcjach organizmu. Badacze uważają, że suplementacja GLA jest odpowiedzialna za prawidłowe zdrowie hormonalne. Zaobserwowano także, że redukują objawy reumatoidalnego zapalenia stawów i są ważnym źródłem energii. 

Zarejestruj się do naszego newslettera i otrzymaj 10% zniżki na Twoje następne zamówienie

Który produkt potrzebuję?