Radość Życia Wytłumaczona Przez Sześcioro Stulatków Z Bama W Chinach

Published:

"Żaden ze stulatków nie bierze leków, żadne z nich nie przeszło operacji, w wiosce nie ma przypadków chorób serca, cukrzycy, otyłości. Wiodą niesamowicie długie, zdrowe i szczęśliwe życie".

—Dr. John Day, 2014

youtube video - longevity

Podczas, gdy doświadczenie Dr. Daya jest bez wątpienia cenne, to właśnie motywacja, radość i pozytywne spojrzenie stulatków z Bama są najbardziej widoczne. Ich podejście z pewnością przemówi do wszystkich, którzy mają trudności z prowadzeniem zrównoważonego trybu życia we współczesnym świecie.

Nie jest niczym niezwykłym, że wiek postrzegany jest jako trudność, coś, czego należy się bać. W Bama ludzie wyczekują starości. Ich uśmiechy są zaraźliwe, a ich radość daje nam nadzieję, że do długiego i pełnego życia nie potrzeba pieniędzy, technologii ani wygód.

Jak możemy przenieść trochę z ich trybu życia do świata, który wymaga długich godzin pracy w zamkniętych biurowcach?

Szczodrość wobec sąsiadów, spożywanie czystego, niezanieczyszczonego jedzenia — to tylko niektóre z czynników, którym stulatkowie z Bama przypisują zdrowe życie. Jeśli już, to ich czysta radość na myśl o starzeniu się czyni nieduże zmiany w naszym trybie życia tak pociągającymi. Jeśli udałoby nam się uzyskać esencję ich miłości do życia, to dokonanie kilku zmian byłoby warte rezultatów. Różnicę poczulibyśmy my i wszyscy wokół nas.

Zarejestruj się do naszego newslettera i otrzymaj 10% zniżki na Twoje następne zamówienie

Który produkt potrzebuję?