Czym Są Kannabinoidy Z Rodziny ”V“?

Published:

Zagłębianie się w kannabinoidy

Konopie są domem dla ponad stu różnych kannabinoidów i są wypełnione różnorodnymi związkami chemicznymi. Aby powstały te związki, w roślinie zachodzi wiele różnych reakcji chemicznych. Kannabinoidy powstałe w tych reakcjach różnią się w zależności od gatunku konopi, fazy życia, wystawienia na działanie ciepła albo obecności enzymów.

Jedna z grup tych kannabinoidów, z których każdy zawiera literę ”V“, jest rezultatem specyficznej przemiany chemicznej, która ma miejsce w najwcześniejszych etapach rozwoju konopi. W przypadku CBCV, THCV i CBDV, chociaż części ich struktury chemicznej są bardzo podobne do innych kannabinoidów, to mają kilka atrakcyjnych właściwości.

Przedstawiamy rodzinę kannabinoidów ”V“

Przyjrzyjmy się wyjątkowej reakcji chemicznej, o której wspominaliśmy wcześniej. W najwcześniejszych etapach życia konopi związek chemiczny o nazwie pirofosforan geranylu może połączyć się z dwoma różnymi rodzajami kwasu, znajdującego się w konopiach. Jeśli zwiąże się z kwasem oliwolowym otrzymamy CBGA, podczas gdy połączenie z kwasem diwarynowym stworzy CBGVA. Obydwa są kannabinoidami pośrednimi, ale CBGVA jest naszym pierwszym członkiem rodziny kannabinoidów ”V“ .

Aż zbyt łatwo zagubić się wśród różnych rodzin lub grup kannabinoidów. Jednym z najprostszych sposobów wizualizacji syntezy kannabinoidów jest wyobrażenie sobie CBGA i CBGVA jako rodzajów ciasta przed upieczeniem. Podczas gdy CBGA to ciasto używane do robienia spaghetti, to CBGVA bardziej nadaje się na rigatoni. Wiele z podstawowych składników jest takich samych, ale w zależności od wyrabiania, gotowania i kształtowania, rezultaty są różne.

Podobne podejście można zastosować wobec całego drzewa rodzinnego kannabinoidów. W miarę, jak rozdziela się na różne szlaki i gałęzie (w zależności od reakcji albo manipulacji mających miejsce) możesz otrzymać dziesiątki różnych rezultatów. Jeśli śledziłbyś szlak kannabinoidów ”V“ w miarę rozwoju rośliny i wystawił surowe kannabinoidy na działanie ciepła, otrzymałbyś wspomniane wcześniej CBCV, THCV i CBDV.

Gdzie możesz znaleźć rodzinę ”V“ kannabinoidów i co one robią?

Większość kannabinoidów rodziny ”V“ jest trudna do wyizolowania. To jest ta nieśmiała, małomówna strona rodziny kannabinoidów. Chyba, że znajdziesz "lokalne" konopie, czyli genetycznie "czyste" odmiany, które nie zostały zmienione przez dekady selektywnego rozmnażania i manipulacji przez hodowców. Zamiast tego, te lokalne gatunki mogły rosnąć naturalnie, czego rezultatem jest większa ilość kannabinoidów ”V“ , takich jak CBDV.

Co do ich możliwości, to...no cóż, badania nad rodziną ”V“ są na bardzo wczesnym etapie. Jednakże już teraz wiemy, że nie są psychoaktywne i wchodzą w interakcje z innymi receptorami, niż kannabinoidy takie jak CBD. THCV jest niepsychoaktywne i wykazało zdolność do osłabienia apetytu, podczas gdy CBDV ma potencjał w leczeniu padaczki i innych przypadłości konwulsyjnych. Na chwilę obecną musimy ufać, że dalsze badania odkryją prawdziwy potencjał kannabinoidów ”V“ .

Zarejestruj się do naszego newslettera i otrzymaj 10% zniżki na Twoje następne zamówienie

Który produkt potrzebuję?