Karlien Sleper's Journey to the 2022 Winter Olympics

Published:

Karlien Sleper na Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022

Karlien Sleper przygotowuje się do najważniejszych zawodów w swoim życiu – upragnionych Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 w Pekinie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o podróży Sleper do sławy w monobobach i o czekających ją wyzwaniach.

Zapoznanie z Chinami

W obliczu zbliżających się Zimowych Igrzysk Olimpijskich Karlien Sleper jest bardziej zdeterminowana niż kiedykolwiek. Nie tylko będzie musiała być w najlepszej formie życiowej, ale jej przygotowanie psychiczne będzie kluczowe. W końcu to nie są tylko kolejne zawody. W przyszłym roku w Chinach zmierzy się z najlepszymi zawodniczkami na świecie w monobobach.

Na szczęście, podczas swojej niedawnej wycieczki do Pekinu zobaczyła tor oraz wioskę i obiekty olimpijskie. „Tor, który zbudowały Chiny, wygląda fantastycznie”, mówi Sleper. „Znaczenie tego toru jest również bardzo piękne, ponieważ ma kształt smoka, który symbolizuje szczęście, dobrobyt, potęgę i szlachetność”.

Tor jest zadaszony, a widzowie mogą się wzdłuż niego przespacerować i podziwiać malowniczy widok na region Yanqing. Trudno sobie wyobrazić, pod jaką presją znajdą się sportowcy. Ale kiedy przyjdzie czas, wszystkie oczy będą zwrócone właśnie na sportowców rywalizujących o najważniejszą nagrodę – miejsce na podium. Po przetestowaniu toru osobiście, Karlien powiedziała optymistycznie:

„To dość długi tor, którego łatwo się nauczyć. Nie jest trudno utrzymać przyczepność wszystkich czterech płóz, a przy maksymalnej prędkości 116 km/h nie jest to również tor superniebezpieczny”.

Kwalifikacje do Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022

Pomimo przetestowania toru, Karlien nadal musi zakwalifikować się do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w lutym 2022 roku. Nie martwi się jednak, ponieważ dokładnie wie, co jest potrzebne, aby zapewnić sobie start w tych zawodach. „Obecnie jestem w najlepszej formie w moim życiu i nawet z jet lagiem wciąż ustanawiam nowe osobiste rekordy. Kluczem jest oczywiście jak najwięcej praktyki”.

Kwalifikacje i szkolenia

Mając to na uwadze, Sleper będzie brała udział w zawodach nawet jeśli nie są one objęte wymogiem NOC*NSF (Holenderskiej Federacji Sportów Olimpijskich). „Udział w każdej możliwej konkurencji stawia mnie w znacznie lepszej sytuacji w porównaniu do sportowców, którzy trenują tylko do Pucharu Świata”.

Lista zawodów Karlien na resztę 2021 r. jest długa i obejmuje imprezy kwalifikacyjne do Mistrzostw Świata. Pełna lista wyścigów to:

• 29 listopada – 5 grudnia 2021 r. (Puchar Europy, Winterberg);
• 6–12 grudnia 2021 r. (Mistrzostwa Świata, Winterberg);
• 3–9 stycznia 2022 r. (Mistrzostwa Świata, Winterberg);
• 10–16 stycznia 2022 r. (Puchar Świata + Mistrzostwa Europy, St. Mortiz).

Po krótkiej przerwie na Boże Narodzenie, Sleper weźmie udział w kilku ostatnich wyścigach. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pojedzie następnie do Pekinu na wielkie wydarzenie:

• 2–14 lutego 2022 r. (Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie).

Podążanie za marzeniami z pomocą firmy Cibdol

Karlien jest teraz w szczytowej formie, a ponieważ jej cel to sukces olimpijski, nie mamy wątpliwości, że da z siebie wszystko. Jesteśmy niesamowicie dumni z naszej ambasadorki i jej dotychczasowych osiągnięć. Jesteśmy przekonani, że spełni swoje marzenia i zakwalifikuje się do występu w najważniejszych zawodach zimowych. Na razie wszystko, co możemy powiedzieć, to: „Powodzenia, Karlien; będziemy Cię dopingować na każdym kroku”!

Chcesz być na bieżąco z podróżą olimpijską Karlien? Upewnij się, że śledzisz jej profil na Instagramie, jej osobisty blog i najnowsze artykuły z wiadomościami na stronie Cibdol.

Zarejestruj się do naszego newslettera i otrzymaj 10% zniżki na Twoje następne zamówienie

Który produkt potrzebuję?