Karlien Sleper jest gotowa na zimowe igrzyska olimpijskie

Published:

Karlien Sleper

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 zbliżają się wielkimi krokami i jest to wydarzenie, na które czekała Karlien. Przed nią pojedynek z najlepszymi sportsmenkami na świecie. Chociaż nigdy nie miała wątpliwości, że uda jej się zakwalifikować do startu w igrzyskach, jej podróż do Chin miała kilka zwrotów akcji. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak Karlien przygotowuje się do największego momentu w swojej sportowej karierze.

Wyścig kwalifikacyjny

Kilka tygodni temu Karlien wzięła udział w wydarzeniu, które zmieniło jej życie — wyścigu o kwalifikację do zimowych igrzysk olimpijskich, podczas którego zdobyła bilet do Chin. To chwila, która zostanie na zawsze w jej pamięci, ponieważ musiała znaleźć się w pierwszej dwunastce oraz wśród sześciu najlepszych kobiet w klasyfikacji ogólnej spośród tych, które nie brały udziału w dwuosobowym bobsleju.

Podczas wyścigu kwalifikacyjnego Karlien zrobiła dokładnie to, czego potrzebowała – skończyła ostatni konkurs Pucharu Świata w monobobie kobiet na dwunastym miejscu. Turniej w Sankt Moritz w Szwajcarii również zaliczał się do Mistrzostw Europy, a 29-latka zajęła szóste miejsce.

Jednak po wyścigu Karlien wciąż musiała czekać, aż wyniki wyścigu dwuosobowych bobów oficjalnie potwierdzą jej ogólną pozycję. Jedyny problem polegał na tym, że wyścig odbył się dzień później, co przedłużyło oczekiwanie. Chociaż było niewiarygodnie prawdopodobne, że jej bilet na igrzyska był bezpieczny, 24-godzinny okres oczekiwania był co najmniej stresujący.

Marzenia stają się rzeczywistością

Wreszcie, po potwierdzeniu wyników dwuosobowego boba, marzenie Karlien stało się rzeczywistością – oficjalnie zakwalifikowała się do Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 w Pekinie! Karlien nigdy nie wątpiła w to, że pojedzie do Pekinu: „Podczas wyścigów Pucharu Świata byłam już bardzo blisko zabezpieczenia swojego miejsca i nigdy nie ustąpiłam. Wreszcie nadszedł czas, abym całkowicie skupiła się na podróży do Chin”.

Ostatnie przygotowania

Karlien jest już całkowicie skupiona na starcie w igrzyskach i wyjaśnia, w jaki sposób otrzymała swój oficjalny strój: „Już przed kwalifikacjami otrzymałam strój, aby reprezentować drużynę Holandii; jednak teraz, kiedy mam bilet w ręku, mogę włożyć cały swój wysiłek w przygotowania”.

Większość holenderskich sportowców jest już razem, mieszkają pobliżu obiektów treningowych w Pekinie i ograniczają kontakt z innymi ludźmi. Jednak Karlien rozpocznie przygotowania ze swojego domu na wsi.

Następnie, 26 stycznia, wyjedzie do Chin z resztą drużyny. Po przybyciu na obiekty treningowe, 2 i 3 lutego to ostatnie dni, w których może trenować przed ceremonią otwarcia 4 lutego. Zawody Sleper odbędą się 13 i 14 lutego, a pierwszy wyścig rozpoczyna się o 02:30 (GMT+1).

Powodzenia na zimowych igrzyskach olimpijskich!

Teraz, gdy kwalifikacje są zakończone, bilet zarezerwowany, a lot do Pekinu niedługo, pozostaje nam powiedzieć:

Jesteśmy niesamowicie dumni z Karlien jako ambasadorki firmy Cibdol – na torze i poza nim. Życzymy jej wszystkiego najlepszego w debiucie olimpijskim i nie mamy żadnych wątpliwości, że da z siebie wszystko, aby osiągnąć znakomite wyniki na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022!

Chcesz być na bieżąco z wyścigami olimpijskimi Karlien? Upewnij się, że śledzisz jej profil na Instagramie, osobisty blog i najnowsze artykuły na stronie Cibdol.

Zarejestruj się do naszego newslettera i otrzymaj 10% zniżki na Twoje następne zamówienie

Który produkt potrzebuję?