• Spermidine
 • Spermidine
 • Spermidine
 • Spermidine
 • Spermidine
 • Spermidine

Spermidine

€ 29.95
Dostępny natychmiastowo
Amount:
 

Wesprzyj swoje pragnienie długiego i zdrowego życia za pomocą spermidyny, naturalnie występującego związku o obiecującej roli w badaniach nad długowiecznością. Spermidyna wspomaga dziesiątki funkcji komórkowych, ale jej poziom naturalnie maleje wraz z wiekiem i suplementacja jest niezbędna. Suplementy firmy Cibdol mogą wzmocnić Twoje ciało od wewnątrz, wspierając szlaki molekularne wpływające na starzenie się.

Opis
Informacje
Opis

Niech długowieczność będzie priorytetem

Naturalnie występująca poliamina spermidyna, szybko staje się obiecującym związkiem wspierającym długowieczność. Po raz pierwszy odkryto ją w 1678 r. i znaleziono ją w całym organizmie. Spermidyna wpływa na funkcje komórek, takie jak wzrost, proliferacja, a nawet stabilność. Na szczęście istnieje wiele zewnętrznych źródeł spermidyny, które mogą pomóc w utrzymaniu odpowiedniego poziomu tej substancji w organizmie. Sekret długiego i zdrowego życia może leżeć w silnej i czystej spermidynie, bez względu na to czy zażywasz ją poprzez odpowiednią dietę, czy wysokiej jakości suplementy firmy Cibdol.

Co to jest spermidyna?

Spermidyna to poliamina, klasa związków regulujących funkcje komórkowe, takie jak apoptoza oraz proliferacja i wzrost komórek. Te cząsteczki są niezwykle wszechstronne, ponieważ mogą przyłączyć się do praktycznie każdej komórki w organizmie. W rzeczywistości niektóre badania sugerują, że spermidyna nie tylko wpływa na określone narządy, takie jak jelita, mózg i wątroba, ale może wywierać ogólny wpływ na sprawność i funkcjonowanie komórek. Ten wpływ na całe ciało przykuł uwagę badaczy na całym świecie, a związek ten odgrywa kluczową rolę w badaniach nad długowiecznością.

Długie i zdrowe życie

Pragnienie długiego i zdrowego życia jest teraz większe niż kiedykolwiek. Bez względu na styl życia i preferencje, wielu z nas cieszyłoby się z możliwości spędzenia większej ilości czasu na robieniu rzeczy, które kochamy i byciu z osobami, na których nam zależy. W związku z tym naukowcy i entuzjaści dobrego samopoczucia często sięgają po naturalnie występujące substancje, aby wzmocnić i tak już zrównoważony styl życia. Chociaż nie można zaprzeczyć, że prawidłowe odżywianie i regularne ćwiczenia są niezbędne dla długowieczności, wsparcie obiecujących związków, takich jak spermidyna, nie zaszkodzi.

Jakie pokarmy są bogate w spermidynę?

Chociaż spermidyna występuje w całym organizmie, jej poziom zmniejsza się wraz z wiekiem. Na szczęście kilka produktów spożywczych zawiera duże ilości spermidyny, a zwiększenie jej spożycia może wzmocnić wpływ tego związku na całe ciało. Pokarmy, na których warto się skupić, obejmują:

 • Ser: aby wykorzystać największe ilości spermidyny, wybierz sery dojrzewające. Spożywanie sera w ramach zbilansowanej diety jest ważne, ale następnym razem, gdy będziesz jeść cheddar lub parmezan, być może wzmocnisz naturalny poziom spermidyny w organizmie.
 • Warzywa: nie powinno być zaskoczeniem, że dążenie do długowieczności obejmuje jedzenie kilku porcji owoców i warzyw dziennie. Jednak część tych korzyści może wynikać z obfitości spermidyny w warzywach takich jak brokuły i zielona papryka, ale też w grzybach.
 • Produkty zbożowe: płatki zawierające grykę lub kiełki pszenicy są jednym z najbogatszych dostępnych źródeł zewnętrznej spermidyny. W rzeczywistości wiele suplementów spermidyny (w tym firmy Cibdol) wykorzystuje naturalną grykę jako główne źródło tej substancji.

Zwiększenie spożycia wyżej wymienionych pokarmów może pomóc wzmocnić naturalny poziom spermidyny w organizmie. Jednak skupienie się wyłącznie na określonych grupach pokarmowych nie zawsze jest łatwe i wygodne, dlatego wiele osób sięga po codzienną suplementację w celu uzupełnienia braków w żywieniu.

Jaką rolę odgrywa spermidyna?

Duża część roli spermidyny w dobrym samopoczuciu dotyczy jej wpływu na mechanizmy starzenia się i inne funkcje komórkowe. Nie należy jednak spodziewać się konkretnych zmian. Według wstępnych badań niewielkie zmiany zachodzące głęboko w organizmie mogą stopniowo wpływać na obszary takie jak pamięć, stany zapalne i skóra.

 • Długowieczność: chociaż długowieczność ogólnie oznacza wydłużenie długości życia, na poziomie komórkowym odnosi się ona w szczególności do ograniczania mechanizmów, które hamują lub uszkadzają nasze komórki. Aby zwiększyć długowieczność, musimy znaleźć sposoby na spowolnienie lub nawet zatrzymanie tego naturalnego rozkładu, a to często zaczyna się od zbadania podstawowego składnika naszych komórek – mitochondriów.

Mitochondria, trafnie nazwane „elektrownią” naszych komórek, są podatne na problemy, a czasami mogą mutować, co prowadzi do pogorszenia funkcji komórek. Co ciekawe, spermidyna może pomóc w stabilizacji lub ochronie mitochondriów, co czyni ją związkiem o ogromnym znaczeniu dla przyszłych badań nad długowiecznością.

 • Pamięć: inną integralną częścią roli spermidyny w procesie starzenia się i długowieczności jest regulacja autofagii – procesu, w którym martwe lub chore komórki są wykorzystywane do napędzania tworzenia nowych komórek. Ten proces zachodzi w sposób ciągły bez naszej interwencji, ale niektóre badania sugerują, że spermidyna może pomóc w regulacji autofagii, co prowadzi do fascynujących perspektyw w zakresie spastyczności mózgu i chorób neurodegeneracyjnych.
 • Skóra: związek między spermidyną a młodszym wyglądem skóry może opierać się na wspieraniu przez spermidynę produkcji kolagenu i elastyny. Te substancje są integralną częścią zdrowia skóry i nie tylko zapewniają jej zdrowy wygląd, ale także wpływają na poprawę jej struktury, zapewniając silniejszą barierę przed chorobami i infekcjami.

Jakie są efekty uboczne spermidyny?

Ponieważ spermidyna jest związkiem występującym naturalnie w organizmie, wykazuje niewiele znanych działań niepożądanych. Niezależnie od tego, czy podawana jest w pożywieniu, czy w formie suplementacji, spermidyna jest dobrze tolerowana, ale to nie znaczy, że nie należy przyjmować wyważonego podejścia do jej spożycia. O wiele lepiej jest stosować spermidynę jako uzupełnienie zdrowego i zrównoważonego stylu życia, niż jako zamiennik. Dlatego dobrze jest zacząć od małej dawki i stopniowo ją zwiększać, aby ograniczyć potencjalne skutki uboczne.

Zderzenie innowacji i długowieczności

Aby pomóc Ci w pełni wykorzystać ogromny wpływ spermidyny, zamknęliśmy 1 mg substancji w każdej z naszych łatwych do połknięcia kapsułek. Spermidine firmy Cibdol zawiera spermidynę pobieraną z najwyższej jakości naturalnej gryki, zapewnia innowacyjne i wszechstronne podejście do dobrego samopoczucia i stanowi doskonałe uzupełnienie codziennej suplementacji.

Co więcej, zadbaliśmy o to, aby każde opakowanie zawierało miesięczny zapas suplementu spermidyny, co ułatwia dawkowanie. Możesz cieszyć się rozległym działaniem wysokiej jakości spermidyny bez obawy, że niechciane dodatki czy chemia zepsują doznania.

Jak stosować Spermidine firmy Cibdol

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy przyjmować 2 kapsułki dziennie, popijając szklanką wody lub soku. Nie przekraczać zalecanej dawki. Spermidyna jest doskonałym dodatkiem do codziennej suplementacji.

Czy codzienne przyjmowanie spermidyny jest bezpieczne?

Ponieważ spermidyna naturalnie występuje zarówno w organizmie, jak i w kilku rodzajach żywności, ryzyko niepożądanych skutków ubocznych jest niezwykle niskie. Wydaje się, że ta substancja jest dobrze tolerowana, nawet jeśli jest spożywana jako skoncentrowany suplement. Jeśli jednak masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące zwiększenia spożycia spermidyny, porozmawiaj o tym z lekarzem w celu uzyskania porady dotyczącej konkretnego przypadku.

Informacje
Dawkowanie 1 kapsułka / 2 razy dziennie
Ilość 60 kapsułek
Przechowywanie W chłodnym, ciemnym i suchym miejscu
CBD No
Który produkt potrzebuję?