Cibdol i Karlien Sleper stają do rywalizacji w monobobach

Published:

Monobob kobiet: rewolucja w sportach zimowych

Jesteśmy ogromnie podekscytowani tym, że możemy ogłosić sponsoring wschodzącej gwiazdy monobobów, Karlien Sleper przez Cibdol. Ale zanim zapędzimy się za daleko, dowiedzmy się więcej o tym rewolucyjnym sporcie zimowym i o tym, jak wynosi on zawody bobslejowe na następny poziom.

Jeśli nigdy nie słyszałeś o monobobach, to nie wiesz, co tracisz! Zadebiutowały one podczas Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w 2016 roku, a zawody polegają na przejeździe jednej zawodniczki w specjalnie zaprojektowanym monobobie. Co czyni monobob innym od rywalizacji zespołowej jest fakt, że wszystkie zawodniczki korzystają z identycznie zaprojektowanych bobslejów.

Dzięki temu różnica pomiędzy pierwszym, drugim i trzecim miejscem spoczywa całkowicie w rękach zawodniczek. Pokonanie toru w jak najkrótszym czasie zależy od ich umiejętności i determinacji, a nie na przewadze bardziej aerodynamicznego projektu bobsleja. Stosowanie identycznych monobobów naprawdę sprawdza zdolności zawodniczek, jednocześnie otwierając ten sport dla kobiet na całym świecie.

Wschodząca gwiazda monobobów

Holenderska sportsmenka Karlien Sleper weszła w świat monobobów jak burza, nie tylko zdobywając medale, ale także bijąc rekordy. Dzięki temu, że wcześniej uprawiała sporty lekkoatletyczne, Karlien jest przyzwyczajona do presji rywalizacji. Ale nawet biorąc to pod uwagę, jej niedawne zwycięstwa są wprost zdumiewające, a ona wciąż udowadnia, że trzeba się z nią liczyć na torze bobslejowym.

Ostatni sukces Karlien miał miejsce w Park City w USA, gdzie zwyciężyła w czwartym i piątym wyścigu monobobów kobiet IBSF w sezonie 2019/2020. Nie tylko wygrała zawody w Park City, ale również ustanowiła obecny rekord przejazdu monobobem, wygrywając pierwszy wyścig zdumiewającym czasem 54,47 sek. — o 1,18 sek. szybciej od najbliższej rywalki!

Zajrzyj na Instagram, Facebook lub Twitter Karlien i wkrótce się przekonasz, że jej niedawne zwycięstwa nie są niczym zaskakującym. Na wszystkich kontach znajdziesz zdjęcia i filmy z jej bezlitosnych treningów, zarówno na torze bobslejowym, jak i poza nim. Ponieważ w monobobach zawodniczki są pod ogromna presją, regeneracja jest kluczowa, aby sprostać wymaganiom tego pełnego akcji sportu — i tutaj pojawia się Cibdol.

Photo: Jürg Röthlisberger

Firma Cibdol jest niewiarygodnie dumna z patronatu nad Karlien

Sponsorowanie Karlien to była prosta decyzja. Nie tylko przeciera ona szlaki w zawodach monobobów, ale reprezentuje też sportsmenki na całym świecie. Łącząc siły, działamy razem, aby propagować ten niewiarygodny sport i jego zawodniczki, ale również wspieramy Karlien w jej intensywnych treningach naszym CBD złotej klasy. Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani tym, co niesie przyszłość!

Co do przyszłości, to następne dwa z ośmiu wyścigów monobobów kobiet będą miały miejsce w marcu, a finał odbędzie się w kwietniu. A ponadto, monoboby kobiet są teraz częścią programu olimpijskiego w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 w Pekinie. Ich debiut na pewno przyciągnie ogromne wsparcie kibiców chcących zobaczyć swoje ulubione zawodniczki na scenie światowej.

Aby odnosić sukcesy w monobobach, potrzeba odwagi, determinacji i wiary w siebie, wartości, które my również cenimy. Jesteśmy niewiarygodnie zaszczyceni wiarą Karlien w Cibdol i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co przyniesie przyszłość rywalizacji w monobobach.

Zarejestruj się do naszego newslettera i otrzymaj 10% zniżki na Twoje następne zamówienie

Który produkt potrzebuję?