Karlien Sleper

Monobob

Narodowość
Dutch
Miejsce urodzenia
Vaassen
Data urodzenia
11th January 1993
2019 La Plagne
1st place
2020 Park City
1st place
2020 La Plagne
2nd place
2021 Europe Cup Innsbruck
3rd place
2021 Europe Cup Königssee
8th place
2022 Beijing Winter Olympics
13-02-2022
instagram twitter youtube

Biografia

Po powołaniu do holenderskiego zespołu bobslejowego w 2013 r, dwudziestoletnia Karlien miała jedynie słabe pojęcie o tym, czego może się spodziewać. Kiedy ukończyła pierwszy trening i kilka prób fizycznych, trener kadry narodowej widział już wystarczająco dużo – Karlien była gotowa do pracy jako bobslejowiec.

Karlien trenowała przez trzy miesiące, stale doskonaląc swoje umiejętności, ale jej podróż bobslejowa zaczęła się dopiero wtedy, gdy została zaproszona na 10-tygodniowy obóz treningowy w Winterbergu w Niemczech. To tutaj Karlien ćwiczyła jako osoba hamująca w dwuosobowych bobslejach – ale nigdy tak naprawdę nie czuła tego sportu. Tak było, dopóki nie została pierwszą holenderską sportsmenką w dyscyplinie monobob.

Monobob wymaga niezrównanej dyscypliny i determinacji, zwłaszcza gdy rywalizujesz z międzynarodowymi przeciwnikami. To stosunkowo nieznana dyscyplina w Holandii, więc fundusze na nią przeznaczane są ograniczone, ale to nie powstrzymuje Karlien przed dążeniem do wzięcia udziału w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 w Pekinie w Chinach.

Po ugruntowaniu swojego nazwiska, pomimo stosunkowo krótkiej kariery, Karlien walczy obecnie o swoje miejsce na igrzyskach olimpijskich. Po ośmiu latach morderczych treningów chce pokazać światu, do czego jest zdolna oraz zdobyć bilet do Pekinu.

Wyrażenie „wyjdź ze swojej strefy komfortu” doskonale pasuje do Karlien, zwłaszcza, że monobob pozostaje stosunkowo mało znany w jej rodzinnym kraju, Holandii.

„Wyjdź ze swojej strefy komfortu"

Który produkt potrzebuję?