Czy Karlien Sleper będzie pierwszą olimpijką Cibdol?

Published:

Karlien Sleper (27) jest nie tylko pierwszą sportsmenką sponsorowaną przez Cibdol, ale także pierwszą, która chce uczestniczyć w igrzyskach olimpijskich. Obrała sobie za cel udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 i wie, że wiąże się to z wieloma wyzwaniami.

Podróż na tor olimpijski w Pekinie

Za nieco ponad rok, Yanqing, na przedmieściach Pekinu, będzie gospodarzem zimowych igrzysk olimpijskich, a Karlien będzie miała szansę na olimpijską sławę. Pomimo przeszkód, nasza zawodniczka jest bardzo podekscytowana: – To wydarzenie jest na szczycie mojej listy życzeń od 2018 roku – mówi szczęśliwa Sleper.

Jednak Karlien będzie musiała na razie zapomnieć o Chinach.

– Za kilka miesięcy miałam jechać na trzy tygodnie do Yanqing, ale test olimpijski został odwołany z powodu koronawirusa – wyjaśnia Sleper. – Teraz pierwsze zapoznanie się z torem bobslejowym nastąpi dopiero w październiku.

Opóźnienie jednak nie osłabiło jej ducha: – Naprawdę nie mogę się doczekać tego wydarzenia. Chcę poznać trasę, doświadczyć każdego zakrętu i uchwycić atmosferę toru.

Nauka toru jest kluczowa w bobslejach, zwłaszcza w Pekinie, gdzie tor jest nowy.

– Każdy tor bobslejowy jest inny, a to jest zupełnie nowy tor. Normalnie zawodnicy mieliby wcześniej okazję na kilka przejazdów, ale na tych zimowych igrzyskach wszyscy startujemy od zera. Normalnie byłaby to przeszkoda, ale kiedy zwykle mierzę się z niemieckimi sportowcami, którzy mają o wiele większe doświadczenie niż ja, wszystko będzie zależało do tego, kto najszybciej nauczy się linii i punktów nacisku – tłumaczy Karlien.

Osiągnięcie prędkości 120 kilometrów na godzinę

Celem Sleper jest zostanie pierwszą holenderską olimpijską gwiazdą monobobów. To samo w sobie byłoby ogromnym osiągnięciem. Ten sport jest stosunkowo nowym dodatkiem do zimowych igrzysk olimpijskich, a ponieważ wciąż brak zainteresowania czwórkami kobiet, zawody solo skupiają najwięcej uwagi.

Na szczęście dla Sleper bobsleje nie są dla niej nowością. Zaczęła swoją przygodę z tym sportem w 2013 roku.

– Początkowo jeździłam na rowerze, ale po tym, jak kolega nakierował mnie na stowarzyszenie bobslejowe, musiałam spróbować – mówi Karlien. Kiedy zdała sobie sprawę z tego, że ma talent w tej dyscyplinie, spróbowała swoich sił w kierowaniu bobslejem. – Sterowanie powodowało zbyt duży stres i odpowiedzialność za inne zawodniczki w bobie. Lubiłam dawać z siebie wszystko przy każdym zakręcie.

Teraz może się jednak z tego śmiać, bo robi jedno i drugie! W jednoosobowym bobie musi być dobra we wszystkim.

– Zaletą jest to, że nikogo za mną nie ma, więc mogę pokazać więcej odwagi niż w dwuosobowym bobie. Nauczyłam się też tłumić nerwy, zachować wiarę w sanie i nie sterować za bardzo! I oczywiście jest adrenalina z jazdy 120 kilometrów na godzinę. Nie wydaje mi się to jednak zawrotną prędkością. Jestem tak skupiona na torze, że wszystko wydaje się toczyć w zwolnionym tempie.

Radzenie sobie z niepowodzeniami

Po zaprzestaniu jazdy na rowerze, Sleper jest teraz w stu procentach skoncentrowana na monobobach, a jej ciężka praca przynosi rezultaty. Niedawno otrzymała od NOC*NSF (Holenderskiego Komitetu Olimpijskiego*Holenderskiej Federacji Sportowej) status A, z którego jest niesamowicie dumna. – Ciężko o to walczyłam przez dwa lata – mówi.

Jednak pomimo sukcesu, nie wszystko poszło gładko, wyznaje Sleper. Ze względu na zmianę zasad międzynarodowych stowarzyszeń, w przyszłym sezonie może uczestniczyć tylko w Pucharach Świata. Ale pomimo niepowodzeń, Karlien nie brak zapału i determinacji.

– Nie uważam, że to sprawiedliwe, ale po pewnym czasie na refleksję zaakceptowałam to. Zrobię sobie przerwę do końca roku (2020), a potem czekają mnie długie przygotowania do Pekinu z europejskimi pucharami i treningami z holenderską drużyną.

Pogoń za marzeniami z pomocą firmy Cibdol

Dzięki swojej wytrwałości i odwadze Sleper idealnie pasuje do marki Cibdol. – Musiałam najpierw sprawdzić, czy sponsorowanie przez firmę Cibdol jest legalne i czy CBD nie znajduje się na liście Urzędu Dopingowego – mówi ze śmiechem.

Teraz z dumą wspiera Cibdol, a nasze logo jest widoczne na jej saniach i dresach. To partnerstwo, które według Sleper ma sens, ponieważ ludzie nie tylko uczą się o monobobach, ale także o CBD.

– Cibdol to nowość w tym sporcie. Dostaję wiele pytań na ten temat. Ludzie chcą wiedzieć, czym zajmuje się Cibdol.

Sleper korzysta również z okazji, aby opowiedzieć o własnych doświadczeniach. – Pamiętam, że byłam bardzo zdenerwowana pierwszym zejściem do Winterbergu w zeszłym roku; nie mogłam spać. Użyłam Meladolu firmy Cibdol, co naprawdę mi pomogło. Jeśli kiedykolwiek się zestresuję, wiem, że ten produkt jest po to, aby mi pomóc. Balsam do ust działa świetnie, znacznie ułatwia mi przejście z warunków letnich do zimowych – mówi Karlien.

Jesteśmy niesamowicie dumni z Karlien jako ambasadorki firmy Cibdol, na torze i poza nim. Nie mamy wątpliwości, że będzie nadal podbijać świat monobobów! Możesz śledzić jej podróż na Instagramie i przeczytać więcej o tej gwieździe monobobów na blogu Cibdol.

Text: Dominique Pichel

Zarejestruj się do naszego newslettera i otrzymaj 10% zniżki na Twoje następne zamówienie

Który produkt potrzebuję?