Oto Bailey Groenendaal, kolejny sportowiec sponsorowany przez Cibdol

Published:

Dynamiczny świat kolarstwa przełajowego

Photo by: Steffen Müssiggang @radsportphotonet

Kolarstwo przełajowe to sport pełen akcji, w którym rowerzyści walczą ze sobą na wszystkich rodzajach powierzchni, od chodników po leśne ścieżki, strome wzgórza, błoto i piasek. Wytrzymałość i umiejętności prowadzenia roweru są kluczem do sukcesu na torze przełajowym, a kimś, kto dokładnie wie, czego potrzeba, aby odnieść sukces jest 17-letni Bailey Groenendaal.

Ten utalentowany kolarz przełajowy, w którego oczach płonie pasja, został najnowszym sportowcem sponsorowanym przez firmę Cibdol. Ale dość o nas, dowiedzmy się, co sprawia, że ten ekscytujący młody gwiazdor jest wart uwagi.

Bailey Groenendaal wie, jak działać pod presją

Photo by: Steffen Müssiggang @radsportphotonet

Bailey może być nowy w składzie Cibdol, ale jest uznanym talentem na scenie kolarstwa przełajowego. Brał już udział w mistrzostwach świata i licznych zawodach pucharu świata juniorów, więc dobrze zna wyzwania związane z presją sportów wyczynowych. Ale zamiast uciekać przed wyzwaniami, uwielbia dreszczyk emocji podczas jazdy rowerem.

„W środę trenowałem z trenerem reprezentacji, Gerbenem de Knegt”, mówi z dumą Bailey. „Nigdy nie ma pewności, że zostanę wybrany. Muszę zostać wybrany do rywalizacji, a to oznacza, że zawsze muszę być w grze. Ta presja sprawia, że jest to dość trudne”.

Bailey może być kolarzem przełajowym z obiecującą przyszłością, ale nadal jest młodym mężczyzną, który stara się połączyć sport ze szkołą oraz nauką. Na szczęście Vakcollege w Eindhoven, gdzie studiuje ekonomię i przedsiębiorczość w edukacji przedzawodowej, daje mu elastyczność pozwalającą mu osiągać zadowalające oceny oraz ścigać się na torze.

„To bardzo miłe, że czas szkoły dostosowany jest do kolarstwa przełajowego. Jeśli muszę startować w niedzielę, poniedziałek mam wolny. Potem mam czas na śniadanie, trening i odpoczynek, albo wizytę u masażysty, aby dojść do siebie”.

Optymalna wydajność z pomocą firmy Cibdol

Od momentu przebudzenia się rano, Bailey skupia się na jednym celu — umacnianiu swojej reputacji jako zawodowego kolarza. „Trenuję teraz znacznie ciężej niż w zeszłym roku”, mówi Bailey, wyjaśniając swój plan treningowy.

„W każdym razie, ilość moich godzin treningowych zwiększa się z każdym rokiem. Intensywność znacznie wzrasta. Korzystam jednak z pomocy rodziców, którzy razem prowadzą siłownię. Ojciec pomaga mi w treningu, a mama, między innymi, w odżywianiu”.

Nawet dieta Baileya jest dostosowana do jego indywidualnych potrzeb, zapewniając jego umysłowi i ciału dokładnie to, czego potrzebuje do działania na tak wysokim poziomie.

„Aby uzyskać wystarczającą ilość składników odżywczych, abym mógł budować mięśnie i regenerować się, suplementacja witaminami i minerałami jest obowiązkowa. Na rowerze spalam dużo kalorii! Zanim się zorientujesz, możesz stracić sporo na wadze. Często wracam myślami do tego, co było dwa lata temu. Byłem wtedy zbyt chudy, często chorowałem. Brak odpowiedniego odżywiania i intensywne treningi sprawiły, że wyczerpałem swoje rezerwy. To doświadczenie nauczyło mnie pić, zanim poczuję pragnienie i zawsze chodzić spać i wstawać punktualnie”.

Doświadczenie wiąże się z większą koncentracją, a współpraca z Cibdol pomaga Baileyowi doskonalić jego umiejętności jako kolarza.

„Pomoc Cibdol pozwala mi wybierać własne materiały. To jest niesamowite. Dzięki temu mogę inwestować w dodatkowe materiały zapasowe. Mój rower jest o 800 gramów lżejszy niż wcześniej, co naprawdę robi dużą różnicę w przypadku jazdy pod gorę”. Z mrugnięciem oka dodaje: „Ale ostatecznie oczywiście to ja jestem silnikiem. Sam muszę pedałować”.

Pierwsza wygrana Baileya w koszulce firmy Cibdol

Photo by: Steffen Müssiggang @radsportphotonet

Oprócz wsparcia, jakiego udzielają Bailey'owi poza trasą, jego mama i tata uczestniczą w każdym wyścigu przełajowym. W rzeczywistości, częste podróże to kolejny aspekt kolarstwa przełajowego, który Bailey bardzo lubi.

„Byliśmy już w wielu różnych krajach Europy”, mówi Bailey. Jednak pomimo napiętego harmonogramu jego głównym celem jest mocne zakończenie sezonu. „Chciałbym wystąpić w Zaltbommel, w NK na początku stycznia, a wkrótce potem stanąć na podium w Ostendzie na pucharze świata”.

Dzięki zachęcie rodziców i wsparciu firmy Cibdol, Bailey jest na dobrej drodze do osiągnięcia swoich celów. Odniósł nawet swoje pierwsze zwycięstwo w koszulce Cibdol na sztokholmskich zawodach przełajowych w Szwecji.

Bailey jest z tego słusznie dumny, podobnie jak ze swojego nowego zestawu do kolarstwa przełajowego, pokazując na telefonie zdjęcie szaro-białej koszuli w paski. „Z powodu błota, białe paski nie pozostają białe.” Z uśmiechem dodaje: „Nie mogłem mieć lepszego wsparcia niż firma Cibdol”.

Bailey jest drugim sportowcem, który dołączył do zespołu Cibdol obok zawodniczki bobslejów Karlien Sleper. Pracujemy wspólnie, aby pomóc im zrealizować ich marzenia, wspierając lepsze samopoczucie dzięki odpowiedniemu odżywianiu, witaminom, minerałom i suplementom.

Zarejestruj się do naszego newslettera i otrzymaj 10% zniżki na Twoje następne zamówienie

Który produkt potrzebuję?