Znaczenie upewnienia się, że konopie są organiczne

Published:

Cáñamo orgánico

Popyt na konopie gwałtownie rośnie wśród konsumentów i producentów. Wraz z odkrywaniem różnorodnych zastosowań konopi, coraz więcej osób poszukuje możliwości ich wykorzystania i wytwarzania z nich produktów. Może to być wszystko, od świadomych zdrowotnie konsumentów, którzy chcą używać produktów na bazie konopi, aby poprawić swoje samopoczucie, przez firmy tekstylne, które chcą produkować tkaniny z włókien konopi, aż po producentów izolacji, którzy szukają wydajnych i przyjaznych dla środowiska źródeł surowca.

NIE JEST ŁATWO BYĆZIELONYM

Aby zaspokoić popyt, coraz więcej rolników uprawia konopie. Jednak, podobnie jak w przypadku wszystkich rzeczy związanych z podażą i popytem, uprawa konopi często sprowadza się do ceny i zysku. W związku z tym wielu z nich nie uprawia konopi ekologicznie, ponieważ obniża to wydajność wzrostu i potencjalny zysk. Ekologiczna uprawa konopi nie jest tak łatwa. Rolnicy, którzy chcą to robić, nie mogą używać sztucznych nawozów, genetycznie modyfikowanych nasion, regulatorów wzrostu, fungicydów ani pestycydów. Zamiast tego, osoby chcące uprawiać konopie organiczne muszą stosować stary, dobry płodozmian i zaakceptować fakt, że prawdopodobnie nie uda im się wyhodować tak dużo, jak komuś, kto nie uprawia konopi organicznie. Dla kogoś, kogo utrzymanie opiera się na dużych uprawach, zrozumiałe jest, dlaczego większość rolników wybiera opcję nieekologiczną.

PROBLEM

Dla wielu branż nie stanowi to problemu, ale dla świadomych ekologicznie konsumentów już tak. Na przykład, konopie nie muszą być organiczne, aby produkować z nich izolację domu, ale osoby budujące eko-dom prawdopodobnie czułyby się lepiej wiedząc, że tak jest - minimalizując swój wpływ na środowisko.

Dla tych, którzy chcą spożywać produkty z konopi, jest to znacznie większe zmartwienie. Wiele osób kupuje nasiona konopi, ponieważ są one pożywnym źródłem białka i witamin. Jeśli jednak nie są one pozyskiwane prawidłowo, mogą Państwo spożywać nasiona wyhodowane z dużą ilością nieprzyjemnych chemikaliów. Na przykład, nasiona konopi można tanio i łatwo kupić w sklepach zoologicznych. Nasiona konopi są często używane jako pasza dla niektórych zwierząt, ale nie oznacza to, że zapasy przechowywane przez wszystkich sprzedawców detalicznych są wystarczająco dobrej jakości do spożycia przez ludzi.

Jest to również ważne dla producentów oleju CB D, takich jak my. Nie chcemy, aby jakiekolwiek chemikalia lub produkty modyfikowane genetycznie znalazły się w naszym oleju CBD Cibdol, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby konopie, których używamy do jego produkcji, były certyfikowane jako organiczne. To samo nie dotyczy wielu pozbawionych skrupułów sprzedawców, którzy chcą wskoczyć na modę CBD, dlatego ważne jest, aby zawsze sprawdzić przed zakupem!

Niezależnie od pożądanego zastosowania konopi, proszenie o konopie organiczne pomoże stworzyć bardziej zrównoważony ekologicznie przemysł i zapewni, że produkt, który Państwo otrzymują, jest czysty (jeśli go Państwo spożywają). Podaż odpowiada popytowi, więc jeśli poproszą Państwo o konopie organiczne, coraz więcej rolników zacznie je uprawiać. Nie ma tak wielu organicznych konopi, jak wielu przypuszcza, więc proszę być ostrożnym!

Zarejestruj się do naszego newslettera i otrzymaj 10% zniżki na Twoje następne zamówienie

Który produkt potrzebuję?