Różnica między męską i żeńską marihuaną

Published:

Różnica między męską i żeńską marihuaną

ROŚLINNY SEKS

Rośliny uprawiają seks - i jest to prawdopodobnie dziwniejsze, niż mogłoby się wydawać. Wciąż brakuje im konstruktów społecznych, aby machać lub uprawiać seks, ale proszę dać im trochę czasu na ewolucję, a jestem pewien, że wszyscy będziemy zaskoczeni. Mówiąc bardziej poważnie, rośliny mogą być męskie, żeńskie lub hermafrodytyczne - niektóre rośliny rozmnażają się bezpłciowo, tworząc klony, więc ich płeć nie jest określona.

Cannabis Sativa, czyli roślina konopi indyjskich, zwykle ma różne rośliny męskie i żeńskie, chociaż czasami rośliny mogą być hermafrodytami - co oznacza, że mają obie płcie. Rośliny żeńskie wytwarzają kwiaty żeńskie, a rośliny męskie kwiaty męskie - lub w przypadku hermafrodyty można zobaczyć zarówno kwiaty męskie, jak i żeńskie.

Kwiaty męskie zawierają pyłek - męską komórkę rozrodczą. Kwiaty żeńskie zawierają jaja - żeńskie komórki rozrodcze. Gdy rośliny żeńskie są zapylane, jaja rozwijają się w nasiona.


PO CO ROZRÓŻNIAĆ MARIHUANĘ MĘSKĄ I ŻEŃSKĄ?

Chociaż zarówno męskie, jak i żeńskie rośliny konopi mają kwiaty, bardzo się one od siebie różnią. Zwykle spożywany jest kwiat żeński. Chociaż nie ma nic złego w spożywaniu męskiego kwiatu, ma on niższą zawartość kannabinoidów, a zatem efekty są słabsze.

Co najważniejsze, rośliny męskie zapylają rośliny żeńskie, co skutkuje obfitością nasion w kwiatach żeńskich. Mówi się, że produkcja nasion obniża poziom kannabinoidów, np. THC. Pod wpływem ciepła, nasiona pękają z charakterystycznym i głośnym dźwiękiem i podobno powodują bóle głowy. Najlepiej jest unikać nasion obecnych w kwiatach konopi przeznaczonych do spożycia, ponieważ są one oznaką nieostrożnych lub początkujących hodowców.


JAK ODRÓŻNIĆ MĘSKĄ I ŻEŃSKĄ MARIHUANĘ?

Rośliny męskie mają grubsze łodygi, ale mają mniej gęste liście niż rośliny żeńskie. Rozpoznanie płci rośliny konopi w ten sposób jest trudne i najlepiej pozostawić to doświadczonemu oku.

Szukanie różnic w przedkwitach jest najwygodniejszą metodą określania płci rośliny. Przedsłupki najłatwiej znaleźć na połączeniach, tj. węzłach, na łodydze. Męskie kwiaty przedsłupne mają bardziej okrągły kształt, podczas gdy żeńskie mają bardziej spiczasty kształt z białymi włoskami, które ostatecznie z nich wychodzą - włoski te nazywane są słupkami. Oczekiwanie na pojawienie się słupków jest pewnym sposobem na rozpoznanie roślin żeńskich

Roślina konopi indyjskich przechodzi przez dwie rozróżnialne fazy w swoim cyklu życia - wegetatywną i kwitnienia.

W fazie wegetatywnej roślina szybko rośnie, a jej organy płciowe rozwijają się wolniej. Po około 6 tygodniach w fazie wegetatywnej, kwiaty przedwczesne powinny dawać oznaki płci rośliny.

Faza kwitnienia polega na rozwoju organów płciowych rośliny - kwiatów. Jeśli nie mogą Państwo określić płci w fazie wegetatywnej, po 3 tygodniach fazy kwitnienia wszystkie rośliny powinny pokazać swoją płeć.

Rośliny męskie powinny być usuwane z roślin żeńskich, aby zapobiec zapyleniu. Jeśli chodzi o uprawę, roślina hermafrodyta powinna być uważana za męską, ponieważ ma taki sam potencjał do zapylania roślin żeńskich.

Zarejestruj się do naszego newslettera i otrzymaj 10% zniżki na Twoje następne zamówienie

Który produkt potrzebuję?