Różnica między marihuaną a konopiami

Published:

Nadszedł czas, aby rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące różnicy między konopiami a marihuaną. Dlaczego tak wiele kontrowersji otacza tę roślinę, a jednocześnie zawsze mówi się o jej potencjalnych korzyściach zdrowotnych? Prawda jest taka, że istnieje więcej podobieństw niż różnic między tymi dwiema odmianami, jednak każda z nich charakteryzuje się unikalnymi cechami i indywidualnymi korzyściami.

CANNABIS SATIVA L.

To, co oddzielnie nazywamy "marihuaną" i "konopiami", to po prostu różne genetyki pochodzące z jednej i tej samej rośliny macierzystej Cannabis sat iva L. Różnice między marihuaną a konopiami, jakie znamy, są wynikiem lat selektywnej hodowli. Najliczniej występującym naturalnie związkiem w Cannabis sativa L. jest związek psychoaktywny, a następnie korzystny związek CBD. W przeszłości rolnicy hodowali rośliny konopi tak, aby zawierały nieproporcjonalnie wysokie stężenia psychoaktywnych kannabinoidów, jednocześnie ograniczając i tak już niewielki procent naturalnego CBD.

Konopie indyjskie

WSZYSTKO JEST W NAZWIE

Konopie indyjskie to termin używany głównie w odniesieniu do psychoaktywnych żeńskich roślin rodzących pąki, które przez wieki były źródłem zarówno bałwochwalstwa, jak i nienawiści. Przez większość historii konopie indyjskie były określane jako "marihuana", termin przesiąknięty negatywnymi konotacjami i niefortunną historią nazewnictwa. Odnowienie terminu "konopie indyjskie" jest reakcją na rebranding, mającą na celu repozycjonowanie go jako bezpiecznej rośliny o potencjale zdrowotnym, a nie nielegalnego narkotyku.

Nawiasem mówiąc, "konopie" (które są prekursorskim tytułem przed marihuaną) prawie wyłącznie opisują roślinę używaną do wytwarzania szerokiej gamy praktycznych i jadalnych produktów, które nie sprawią, że poczują się Państwo na haju. Konopie są powszechnie stosowane w produktach do pielęgnacji skóry i włosów, a także w dobroczynnych olejach, substytutach mleka i miazdze wytwarzanej z ich łodyg.

Konopie jako suplement diety mają wysoką zawartość białka, ustępując jedynie soi. Nasiona konopi zawierają wszystkie 9 niezbędnych aminokwasów, których ludzie nie produkują, a także pozostałe 11. Konopie są nadal obiecujące jako źródło paliwa i jako włóknisty dodatek stosowany w etycznej produkcji papieru i recyklingu.

UPRAWA I HODOWLA

Konopie i marihuana były hodowane przez pokolenia, aby przyjąć pewne cechy i stracić inne. W swojej naturalnej formie, Cannabis sativa L. rośnie na zewnątrz, w wystarczająco bliskiej odległości, aby mogło dojść do naturalnego zapylenia. Spowoduje to, że kwiaty żeńskie będą produkować nasiona i cykl życia będzie kontynuowany. Być może słyszeli Państwo, że marihuana jest rośliną żeńską, a konopie męską, ale nie jest to prawdą.

Hodowcy hodują psychoaktywne odmiany konopi w celu uzyskania jak najsilniejszych hajów. Domowi hodowcy konopi w dużej mierze używają nasion feminizowanych, aby ich rośliny nie zapylały się krzyżowo. Po osiągnięciu dojrzałości, rośliny te wytwarzają niezapłodnione, bogate w trichomy kwiaty, które oferują szereg kannabinoidów, które mogą być dekarboksylowane i spożywane w celu uzyskania efektów psychotropowych.

Ogólnie rzecz biorąc, psychoaktywne rośliny konopi są uprawiane jako stosunkowo małe i krzaczaste, co pozwala na uzyskanie dużej ilości łodyg wspomagających kwitnienie. Z drugiej strony, konopie są uprawiane wysoko, aby zachęcić do tworzenia grubszych łodyg, które mogą być wykorzystywane do wszystkiego, od budowy domów po produkcję dywanów.

Odmiany konopi są hodowane tak, aby zawierały znikome ilości substancji psychoaktywnych. Jest to idealne rozwiązanie, aby spełnić swoją rolę w infrastrukturze, produkcji i produkcji żywności. Konopie nadal zawierają ważny kannabinoid CBD, który ma różnorodny potencjał zdrowotny.

Konopie

KONTROWERSJE PRAWNE

Znaczenie retoryki nie jest bardziej odczuwalne ani widoczne niż w odniesieniu do Cannabis sativa L. W książce Earnesta Smalla "The Species Problem in Cannabis" badacz dokonuje arbitralnego rozróżnienia, stwierdzając, że konopie muszą zawierać mniej niż 0,03% THC, aby można je było sklasyfikować jako takie. Stanowisko to wpłynęło (a w niektórych przypadkach bezpośrednio stało się) standardem produkcji konopi w wielu krajach.

KORZYŚCI ZDROWOTNE

Podczas gdy wiele ras konopi zawiera silną zawartość substancji psychoaktywnych na poziomie 10-30%, związki te oferują korzystne właściwości, w tym indukcję snu, stymulację apetytu i redukcję nudności. Badania sugerują również więcej zastosowań psychoaktywnych konopi w leczeniu poważnych schorzeń, takich jak rak i epilepsja.

Konopie są szeroko stosowane ze względu na swoje nasiona, które oferują głębokie korzyści odżywcze. Oprócz białka, konopie są bogate w niezbędne tłuszcze wielonienasycone i nasycone. Charakteryzują się również nietłumionym stężeniem CBD, które zapewnia wiele korzyści przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Zarówno konopie, jak i psychoaktywna marihuana zawierają dziesiątki innych kannabinoidów i terpenów, które działają synergistycznie, zapewniając pełnowartościowe możliwości terapeutyczne.

NAJBARDZIEJ WSZECHSTRONNA ROŚLINA

Chociaż psychoaktywne różnice między tymi dwiema rasami wpływają na ich zastosowania, Cannabis sativa L. jest rośliną o dalekosiężnym znaczeniu. Nawet jeśli słownictwo dotyczące "marihuany" i "konopi" może ulec zmianie, obecnie jasne jest, jak duży wpływ na tę roślinę mają precedensy gospodarcze i polityczne.

W Cibdol używamy wyłącznie naturalnie uprawianych europejskich konopi do produkcji naszych oczyszczonych złotych olejków CBD. Gwarantujemy, że nasze produkty nie są szpiegowskie i przechodzą przejrzyste, rygorystyczne testy, aby zapewnić najwyższą jakość każdego produktu.

Zarejestruj się do naszego newslettera i otrzymaj 10% zniżki na Twoje następne zamówienie

Który produkt potrzebuję?