Kiedy należy przyjmować Shilajit?

Published:

Kiedy należy przyjmować Shilajit? Optymalny czas dla "niszczyciela słabości"

Czy słyszeli Państwo o Shilajit i chcą wypróbować ten starożytny ajurwedyjski super suplement? Ale kiedy najlepiej go przyjmować - rano, po południu czy wieczorem?

Shilajit jest od wieków stosowany w medycynie ajurwedyjskiej w celu uzyskania szerokiego zakresu korzyści zdrowotnych. Znany jako "niszczyciel słabości", Shilajit zawiera ponad 80 minerałów i pierwiastków śladowych, które mogą pomóc przywrócić energię, witalność i dobre samopoczucie.

Shilajit16

Czym jest Shilajit?

Shilajit to gęsta, podobna do smoły substancja, która wydobywa się spomiędzy skał w pasmach górskich w całej Azji. Powstaje z powoli rozkładających się roślin i minerałów na przestrzeni setek lat.

Zbieranie wysokiej jakości Shilajit jest bardzo pracochłonne, dlatego też autentyczny Shilajit może być drogi. Wiele osób uważa jednak, że jest to tego warte ze względu na rozległe korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Kiedy więc należy przyjmować Shilajit, aby wykorzystać pełną moc tego odmładzającego adaptogenu? Porozmawiajmy o tym.

Najlepsza pora dnia na przyjmowanie Shilajit

Zgodnie z ajurwedyjską mądrością, optymalnym czasem na przyjmowanie Shilajit jest wczesny poranek na pusty żołądek.

Dlaczego wcześnie rano? Przyjmowanie Shilajit zaraz po przebudzeniu, przed jedzeniem lub piciem czegokolwiek innego, daje mu szansę na szybkie wchłonięcie przez organizm.

Zaleca się umieszczenie małej dawki Shilajit wielkości ziarnka grochu pod językiem i pozwolić jej powoli się rozpuścić, zamiast połykać ją od razu.

Pozostawienie Shilajit pod językiem umożliwia silnym związkom przedostanie się do krwiobiegu podjęzykowo przez cienkie błony.

Główne powody, dla których warto przyjmować Shilajit rano:

  • Zwiększa energię - Shilajit zapewnia zastrzyk energii na dobry początek dnia.
  • Wspomaga trawienie - przyjmowanie go na pusty żołądek może wspomóc trawienie.
  • Lepiej się wchłania - podanie podjęzykowe umożliwia lepsze wchłanianie
  • Najwyższe stężenie - poranna dawka szybko trafia do krwiobiegu
  • Ustawia rytm - konsekwentne przyjmowanie Shilajit pomaga regulować cykle dobowe.

Podsumowując, warto przyjmować codzienną dawkę Shilajit wcześnie rano na pusty żołądek. Dobrze pasuje do ajurwedyjskiego rytuału dinacharya, aby holistycznie ustawić rytmy organizmu.

Czy są jakieś wyjątki?

Dla większości osób dawkowanie AM Shilajit na pusty żołądek działa idealnie. Istnieje jednak kilka wyjątków, w których rozsądne może być przyjmowanie go później:

Wrażliwe trawienie - Jeśli przyjmowanie jakichkolwiek suplementów jako pierwszych wywołuje u Państwa mdłości, proszę spróbować przyjąć dawkę Shilajit w połowie poranka lub wczesnym popołudniem między posiłkami. Rozłożenie przyjmowania składników odżywczych w ten sposób może ograniczyć nudności.

Problemy ze snem - Chociaż Shilajit jest energetyzujący dla większości, jego wysoka zawartość minerałów sprawia, że dla niektórych jest lekko stymulujący. Jeśli nie mogą Państwo zasnąć w nocy, proszę przesunąć spożycie na kilka godzin wcześniej w ciągu dnia.

Proszęzapytać swojego lekarza ajurwedyjskiego - Jak zawsze, należy skonsultować się z profesjonalnym lekarzem ajurwedyjskim, aby dostosować czas i dawkowanie do swojej konstytucji i aktualnego stanu równowagi.

Shilajit

Jak długo należy przyjmować Shilajit, aby uzyskać najlepsze rezultaty?

Podobnie jak w przypadku większości suplementów ziołowych i superżywności, im dłużej konsekwentnie przyjmują Państwo Shilajit, tym lepiej.

Skumulowane efekty narastają, gdy Shilajit staje się częścią regularnego reżimu zdrowotnego codziennie przez 3-6 miesięcy. Niektórzy donoszą jednak, że korzyści pojawiają się w ciągu kilku tygodni.

Proszę wsłuchać się we wrodzoną mądrość własnego ciała, aby wyczuć, kiedy Shilajit działa na Państwa korzyść. I jak zawsze, proszę skonsultować się ze specjalistą w sprawie odpowiedniego czasu trwania w oparciu o swoje cele zdrowotne.

Gotowy, aby dodać Shilajit do swojej rutyny?

Mam nadzieję, że wiedza o tym, kiedy należy przyjmować Shilajit - wcześnie rano na pusty żołądek - odpowiedziała na główne pytanie i sprawiła, że są Państwo podekscytowani dodaniem tego odmładzającego adaptogenu do swojego schematu!

Shilajit może pochwalić się imponującą ilością związków, które ożywiają umysł, ciało i ducha. Zasłużył sobie na należne mu miejsce w każdej ajurwedyjskiej apteczce.

Często zadawane pytania na temat Shilajit

Chcą Państwo dowiedzieć się więcej o tym starożytnym odmładzającym adaptogenie? Poniżej znajdą Państwo odpowiedzi na niektóre z najczęściej zadawanych pytań podczas pierwszego kontaktu z Shilajit.

Jak smakuje Shilajit?

Czysty, wysokiej jakości Shilajit ma bardzo ziemisty, gorzki smak ze względu na wszystkie skoncentrowane minerały i związki. Większość osób opisuje go jako dość mocny, ostry i leczniczy. Sam smak wydaje się jednak zapewniać efekty terapeutyczne w oparciu o jego nootropową chemię.

Proszek Shilajit ma dymny smak. Początkowy smak może być dla niektórych nieprzyjemny, ale uczucie mrowienia po jego spożyciu wskazuje na dobre wchłanianie. Aby smak był przyjemniejszy, proszę połączyć dawkę Shilajit z miodem, ghee, mlekiem migdałowym lub kokosowym.

Jakiego koloru powinien być wysokiej jakości Shilajit?

Autentyczne, najwyższej jakości żywice Shilajit wydostające się spomiędzy górskich skał powinny zawsze mieć bardzo czarny lub brązowo-czarny kolor. Ciemniejszy kolor wskazuje na gęstość i obfitość rewitalizujących składników odżywczych i minerałów skondensowanych przez wieki formowania.

Ciemny Shilajit z oceanu znany jako "sacha inchi" jest zwykle bardziej miękki i błyszczący. Podczas gdy jaśniejszy kolor Shilajit może nadal oferować korzyści, najciemniejsze żywice wykazują najbardziej dramatyczne efekty zdrowotne.

Czy Shilajit jest bezpieczny?

Pozyskiwany w sposób etyczny i zrównoważony z dziewiczych środowisk naturalnych, Shilajit ma niewiarygodnie bezpieczną historię. Niedawny wysoki popyt doprowadził jednak do pojawienia się na rynku niektórych niskiej jakości rozcieńczonych produktów Shilajit.

Aby zapewnić bezpieczeństwo, należy kupować Shilajit wyłącznie od renomowanych dostawców, którzy testują go pod kątem zanieczyszczeń i dostarczają dokumentację dotyczącą zbiorów i procesów produkcyjnych.

Mądrze jest również skonsultować się z lekarzem ajurwedyjskim, który poprowadzi Państwa przez właściwe dawkowanie dla Państwa konstytucji i typu ciała. Należy postępować zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi dawkowania i powoli rozpoczynać stosowanie Shilajit, obserwując reakcję organizmu.

Czy można przyjmować Shilajit codziennie?

Regularne codzienne dawkowanie umożliwia minerałom i składnikom odżywczym Shilajit stałe gromadzenie się w tkankach. Z biegiem czasu poprawia to holistycznie funkcjonowanie komórek i mitochondriów.

Niektórzy zalecają jednak przyjmowanie Shilajit przez 5 dni, a następnie przez 2 dni, ponieważ może on lekko rozgrzewać niektóre organizmy. W razie potrzeby proszę dostosować dawkę w oparciu o własną konstytucję i po konsultacji ze specjalistą ajurwedyjskim.

Podsumowując, przyjmowanie Shilajit konsekwentnie przez miesiące i lata z okresowymi dniami odpoczynku w uzasadnionych przypadkach przynosi największe korzyści. Proszę wsłuchać się w wrodzoną mądrość swojego ciała.

Shilajit Q&A Kluczowe wnioski:

  • Jakość ma znaczenie - proszę szukać dobrze pozyskiwanego, oczyszczonego, autentycznego Shilajit.
  • Proszę stosować małe dawki - proszę przestrzegać środków ostrożności i współpracować z lekarzem.
  • Czarniejsze jest lepsze - ciemniejsze gatunki zawierają większą gęstość mineralną
  • Powolne budowanie - Proszę poczekać kilka miesięcy na pojawienie się pełnych efektów.

Podsumowanie

Shilajit to starożytna substancja lecznicza pochodząca z górskich regionów Azji, składająca się z ponad 80 odmładzających minerałów śladowych i związków. Znany jako "niszczyciel słabości" w Ajurwedzie, Shilajit buduje witalność, zwiększa energię, wspomaga funkcje poznawcze, reguluje hormony, odtruwa organizm i nie tylko. Ale kiedy jest optymalny czas na przyjmowanie Shilajit? Zgodnie z ajurwedyjską mądrością - z samego rana!

Przyjęcie małej dawki Shilajit wielkości ziarnka grochu podjęzykowo na pusty żołądek pozwala związkom rozpuścić się pod językiem. Szybko dostają się one do krwiobiegu i krążą w tkankach dzięki podjęzykowemu podaniu, podczas gdy wchłanianie przez trawienie trwa dłużej. Rozpoczęcie dnia z Shilajit pobudza metabolizm komórkowy i dodaje energii. Mówi się również, że przy codziennym stosowaniu wspomaga trawienie i rytm dobowy.

Dla większości osób przyjmowanie Shilajit wcześnie rano i konsekwentnie przez 3-6 miesięcy przynosi skumulowane korzyści. Niektóre wrażliwe osoby mogą chcieć przyjmować Shilajit między posiłkami w późniejszych porach dnia, jeśli dawkowanie AM powoduje nudności. Proszę skonsultować się z lekarzem ajurwedyjskim, aby dostosować czas i dawkowanie specjalnie do swojej unikalnej konstytucji i równowagi dosha. Proszę wybrać wysokiej jakości Shilajit z renomowanych źródeł, aby zapewnić czystość i bezpieczeństwo.

Zarejestruj się do naszego newslettera i otrzymaj 10% zniżki na Twoje następne zamówienie

Który produkt potrzebuję?