Najlepsza długość drzemki

Published:

Odkrycie idealnego czasu trwania drzemki może być przełomem dla Państwa zdrowia psychicznego i fizycznego. W tym obszernym wpisie zagłębimy się w naukę o drzemce i jej różnych korzyściach, a także pomożemy Państwu ustalić idealną długość drzemki, dopasowaną do Państwa indywidualnych potrzeb.

Zbadamy, w jaki sposób power naps mogą poprawić nastrój i wydajność poznawczą, a także omówimy skuteczne strategie planowania tych krótkich, ale odmładzających przerw. Ponadto porównamy krótkie popołudniowe sjesty z dłuższymi drzemkami w ciągu dnia pod względem zalet i wad.

Ponadto sprawdzimy, w jaki sposób dostosowanie długości drzemki w okresie niedoboru snu lub choroby może przyczynić się do poprawy ogólnego stanu zdrowia. Wreszcie, nasza dyskusja na temat czasu rzuci światło na optymalizację jakości snu nocnego poprzez dostosowanie drzemek do naturalnych rytmów okołodobowych.

Niezależnie od tego, czy jest Pan osobą cierpiącą na bezsenność i szukającą ukojenia, czy też po prostu chce Pan wzbogacić swoją codzienną rutynę poprzez strategiczne przerwy na odpoczynek, ten wpis oferuje cenne wskazówki dotyczące znalezienia najlepszej długości drzemki, która będzie dostosowana do Pana stylu życia i wymagań dotyczących snu.

Best-Nap-Length

Korzyści z drzemki

Drzemka może mieć pozytywny wpływ na nastrój, poziom energii, sprawność poznawczą i zdolność uczenia się/pamięci, niezależnie od tego, czy chodzi o niedobór czy o wystarczającą ilość snu. Zrozumienie różnych korzyści wynikających z różnych długości drzemki pomoże Państwu zoptymalizować swój wypoczynek.

Poprawa nastroju dzięki drzemce

Badania nad potencjałem drzemki wykazały, że może ona być korzystna w redukcji stresu i zwiększeniu zadowolenia. Badania przeprowadzone przez NASA wykazały, że piloci, którzy ucinali sobie krótkie drzemki, odczuwali mniejsze zmęczenie i większą czujność w porównaniu z osobami, które nie ucinały sobie drzemek. Ponadto, krótka drzemka w ciągu dnia może również pomóc w złagodzeniu uczucia irytacji lub frustracji wynikającej z utraty snu lub ogólnego wyczerpania.

Zwiększona wydajność poznawcza dzięki drzemkom energetycznym

Drzemki energetyczne - krótsze drzemki trwające od 10 do 20 minut - mogą prowadzić do znacznej poprawy pamięci, zdolności uczenia się, umiejętności rozwiązywania problemów, kreatywności i koncentracji. Według badań opublikowanych w czasopiśmie Sleep Journal, uczestnicy, którzy odbyli 20-minutową drzemkę, wykazali się lepszą wydajnością poznawczą niż ci, którzy w ogóle się nie zdrzemnęli.

 • Idealna długość drzemki: Aby zmaksymalizować te korzyści i nie odczuwać senności po przebudzeniu (tzw. "bezwładność snu"), należy dążyć do idealnej długości drzemki 10-20 minut.
 • Power Naps: Te krótkie drzemki są idealne dla podniesienia poziomu energii i wydajności poznawczej, nie zakłócając przy tym nocnego snu.
 • Dłuższe drzemki: Dłuższe drzemki (około 60 minut) mogą przynieść pewne korzyści, ale mogą również spowodować senność po przebudzeniu z powodu wejścia w głębokie fazy snu. Aby tego uniknąć, proszę trzymać się krótszych drzemek.

Aby jak najlepiej wykorzystać drzemkę energetyczną, warto rozważyć zastosowanie technik relaksacyjnych lub aplikacji do snu umożliwiającej progresywną relaksację mięśni lub hipnozę. Dodatkowo, stworzenie idealnego środowiska poprzez zablokowanie hałasu i światła rozpraszającego uwagę jeszcze bardziej poprawi jakość drzemki.

Włączenie regularnej drzemki do codziennej rutyny może znacznie poprawić nastrój i wydajność poznawczą, a także zmniejszyć poziom stresu. Rozumiejąc optymalną długość i czas trwania tych regenerujących przerw, będą Państwo na dobrej drodze do czerpania pełnych korzyści - szczęśliwej drzemki.

Drzemka może być wspaniałym sposobem na poprawę nastroju i zwiększenie wydajności mózgu, dlatego tak ważne jest poznanie optymalnych technik drzemki energetycznej. Skuteczne planowanie tych krótkich odpoczynków i stworzenie idealnego otoczenia to kluczowe elementy udanej drzemki energetycznej.

Power Naps dla zwiększenia wydajności

Power naps to krótkie, odmładzające drzemki mające na celu zwiększenie wydajności po przebudzeniu. Mogą być skutecznym sposobem na zwalczenie zmęczenia w południe i zwiększenie wydajności w ciągu dnia. Aby jak najlepiej wykorzystać drzemkę energetyczną, należy ją odpowiednio zaplanować i stworzyć idealne warunki sprzyjające relaksowi.

Efektywne planowanie drzemek energetycznych

Czas drzemki energetycznej odgrywa kluczową rolę w maksymalizacji jej korzyści. Według Narodowej Fundacji Snu, najlepszy czas na drzemkę energetyczną to naturalny popołudniowy spadek energii, który zwykle występuje między godziną 13.00 a 15.00.

 • Idealna długość drzemki: Optymalny czas trwania drzemki energetycznej wynosi zazwyczaj około 10-20 minut, ponieważ pozwala to na czerpanie korzyści bez wchodzenia w głębokie fazy snu lub doświadczania bezwładności sennej.
 • Unikanie drzemek w ciągu dnia: Nie należy robić drzemek w późnych godzinach dziennych lub wieczornych, ponieważ mogą one wpływać na jakość snu nocnego i utrudniać zasypianie, gdy nadejdzie pora snu.

Tworzenie idealnego środowiska dla udanej drzemki energetycznej

Aby zapewnić sobie maksymalną efektywność krótkiej drzemki, należy wziąć pod uwagę następujące wskazówki podczas urządzania przestrzeni:

 • Zablokować hałas i światło: Proszę użyć zatyczek do uszu lub słuchawek z redukcją hałasu, zasłon zaciemniających lub maski do spania, aby stworzyć spokojne środowisko sprzyjające relaksowi.
 • Wygodna powierzchnia: Proszę wybrać wygodne podłoże, takie jak kanapa lub łóżko, ale unikać pozycji, które mogą spowodować zapadnięcie w głęboki sen. Dzięki temu uniknie Pan senności po przebudzeniu się z drzemki.
 • Techniki relaksacyjne: Proszę zastosować techniki relaksacyjne, takie jak progresywna relaksacja mięśni, ćwiczenia głębokiego oddychania, a nawet hipnoza, które pomogą Państwu szybciej zasnąć i maksymalnie wykorzystać ograniczony czas drzemki.
 • Aplikacje do spania: Proszę korzystać z aplikacji do zasypiania zaprojektowanych specjalnie dla drzemek energetycznych z takimi funkcjami jak medytacja z przewodnikiem, kojące dźwięki i timery ustawione na idealną długość drzemki. Te narzędzia mogą pomóc w szybkim zasypianiu i sprawić, że po krótkiej przerwie na odpoczynek obudzą się Państwo odświeżeni.

Włączenie drzemki do swojej rutyny może przynieść korzystne rezultaty, takie jak zwiększona czujność, podniesiony nastrój, lepsze funkcjonowanie umysłowe i ogólne samopoczucie. Dzięki skutecznemu zaplanowaniu ich w czasie naturalnych spadków energii i stworzeniu optymalnego środowiska sprzyjającego spokojnej drzemce, mogą Państwo codziennie korzystać z dobrodziejstw dobrej drzemki. Szczęśliwej drzemki.

Krótkie drzemki mogą być korzystne dla zwiększenia produktywności i wydajności, dlatego ważne jest, aby odkryć właściwą harmonię pomiędzy krótkimi i dłuższymi drzemkami. Z kolei zbyt długa drzemka w ciągu dnia może mieć negatywny wpływ na poziom energii i czujność, dlatego zrozumienie zalet i wad zarówno krótkich, jak i dłuższych drzemek jest niezbędne do optymalizacji sukcesu drzemki energetycznej.

Krótkie drzemki a długie drzemki - zalety i wady

Specjaliści od snu zalecają krótkie, 10-20 minutowe drzemki, aby zwiększyć czujność bez wchodzenia w głębsze fazy snu. Dłuższe, godzinne drzemki przynoszą pewne korzyści, ale mogą wprowadzić Państwa w głębsze fazy snu, co utrudni Państwu obudzenie się z poczuciem odświeżenia.

Korzyści z 20-minutowych popołudniowych sjest

Drzemka energetyczna trwa zazwyczaj od 10 do 20 minut. Te krótsze drzemki są idealne, aby zapewnić zastrzyk energii i poprawić wydajność poznawczą, nie powodując przy tym senności ani nie zakłócając snu nocnego. Niektóre kluczowe zalety to:

 • Poprawa nastroju: Szybka drzemka może pomóc w podniesieniu nastroju poprzez obniżenie poziomu stresu i zwiększenie relaksacji.
 • Lepsza koncentracja: Wykazano, że krótsze drzemki poprawiają koncentrację uwagi, dzięki czemu łatwiej jest się skupić na wykonywanych zadaniach.
 • Szybszy czas reakcji: Krótki odpoczynek może poprawić Państwa czas reakcji podczas czynności wymagających szybkiego myślenia lub refleksu.
 • Brak bezwładu sennego: Ponieważ krótkie drzemki nie pozwalają na wejście w głęboki sen, istnieje mniejsze ryzyko wystąpienia uczucia senności związanego z dłuższym odpoczynkiem w ciągu dnia.

Wady dłuższej drzemki w ciągu dnia

Godzinna drzemka może wydawać się atrakcyjnym sposobem na nadrobienie straconego snu, jednak te dłuższe przerwy mają swoje wady. Oto kilka potencjalnych minusów związanych z dłuższą drzemką południową:

 • Bezwładność senna: Po przebudzeniu z dłuższej drzemki może pojawić się uczucie oszołomienia i dezorientacji z powodu wejścia w głębokie fazy snu. To zjawisko, zwane inercją senną, może trwać przez kilka minut lub nawet godzin po przebudzeniu.
 • Zaburzenia snu nocnego: Przedłużony odpoczynek w ciągu dnia może zakłócić Państwa zdolność do zasypiania lub utrzymania snu w nocy, co prowadzi do fragmentarycznego snu nocnego i obniżenia ogólnej jakości wypoczynku.
 • Zmniejszona wydajność: Chociaż dłuższe drzemki mogą przynieść pewne korzyści poznawcze, są one generalnie mniej skuteczne niż krótsze drzemki energetyczne, jeżeli chodzi o zwiększenie koncentracji i poziomu energii w ciągu dnia.

Aby znaleźć równowagę pomiędzy czerpaniem korzyści z szybkiej drzemki bez rezygnacji z jakości snu nocnego, należy poznać swoje indywidualne potrzeby przy określaniu idealnej długości drzemki. Dla większości ludzi, trzymanie się krótkich 10-20 minutowych drzemek jest prawdopodobnie najlepszym podejściem do maksymalizacji czujności, przy jednoczesnym zminimalizowaniu potencjalnych wad związanych z dłuższym odpoczynkiem w ciągu dnia.

Ogólnie rzecz biorąc, długość drzemki jest wyborem indywidualnym i zależy od stylu życia. Dobre zrozumienie zalet i wad różnych długości drzemki jest kluczem do podjęcia decyzji o tym, ile należy odpoczywać. Idąc dalej, przeanalizujmy idealne długości drzemek dla osób pozbawionych snu lub chorych.

Idealna długość drzemki w przypadku braku snu lub choroby

Gdy czujemy się zmęczeni lub chorzy, organizm potrzebuje dodatkowego odpoczynku, aby zregenerować się i podtrzymać swoje typowe działanie. W takich sytuacjach dłuższa drzemka może być korzystniejsza niż krótsza. W tej części omówimy, jak dostosować długość drzemki w przypadku braku snu lub choroby.

Profilaktyczne (zapobiegawcze) sesje drzemki w stresujących czasach

Jeżeli z powodu stresu, np. terminów w pracy lub problemów osobistych, brakuje Panu wystarczającego odpoczynku nocnego, proszę rozważyć drzemki profilaktyczne. Są to dwugodzinne drzemki w ciągu dnia, które okazały się skuteczne w podtrzymywaniu nastroju w dłuższych okresach, w których uczestnicy doświadczali wysokiego poziomu stresu. Dając swojemu ciału i umysłowi czas na regenerację poprzez dłuższe drzemki, mogą Państwo czuć się lepiej przygotowani do radzenia sobie z bieżącymi wyzwaniami bez uszczerbku dla ogólnego samopoczucia.

Regulacja długości drzemki przy złej pogodzie

Podczas walki z chorobą należy zapewnić swojemu układowi odpornościowemu możliwość regeneracji poprzez odpowiednią ilość odpoczynku. Dłuższe drzemki mogą przynieść bardzo potrzebną ulgę w objawach, dając jednocześnie organizmowi dodatkowy czas na leczenie. Według National Sleep Foundation, 90-minutowa drzemka jest idealna w czasie choroby, ponieważ pozwala na jeden pełny cykl snu - obejmujący zarówno lekkie, jak i głębokie fazy snu - co może pomóc w odbudowie fizycznej i odmłodzeniu psychicznym.

 • Idealna długość drzemki: W miarę możliwości należy dążyć do 90-minutowej drzemki; taki czas trwania pozwala na jeden pełny cykl snu i może być szczególnie pomocny, gdy jest się chorym lub bardzo niewyspanym.
 • Czas: Starać się zaplanować drzemkę we wczesnych godzinach popołudniowych (między 13.00 a 15.00), aby nie zakłócać snu nocnego. Proszę pomyśleć o wygospodarowaniu czasu wcześniej w ciągu dnia na dłuższą drzemkę.
 • Środowisko: Proszę stworzyć wygodne, ciche miejsce, które będzie sprzyjać spokojnej drzemce. W razie potrzeby proszę użyć maski do spania, zatyczek do uszu lub urządzenia do wytwarzania białego szumu, aby odciąć się od wszelkich zakłóceń.

Oprócz dostosowania długości drzemki do indywidualnych potrzeb, należy pamiętać, że nawodnienie i zdrowa dieta są również kluczowymi czynnikami wspierającymi ogólny stan zdrowia - szczególnie wtedy, gdy nie czują się Państwo dobrze lub zmagają się z utratą snu z powodu zewnętrznych stresorów. Podejmując te działania, można skutecznie radzić sobie z trudnymi okresami, dbając jednocześnie o własne samopoczucie.

W przypadku braku snu lub choroby, ważne jest, aby rozważyć idealną długość drzemki dla danej sytuacji, aby zmaksymalizować korzyści z odpoczynku. Dalej, przy planowaniu drzemek dziennych należy wziąć pod uwagę czas i jego wpływ na jakość snu nocnego.

Czas i jego wpływ na jakość snu nocnego

Przy planowaniu optymalnego harmonogramu drzemek należy wziąć pod uwagę nie tylko czas trwania, ale również porę. Aby drzemka nie przeszkadzała w nocnym śnie, należy unikać drzemek w późnych godzinach dziennych lub wieczornych i dążyć do naturalnego popołudniowego spadku poziomu energii (między godziną 13.00 a 15.00), aby uzyskać maksymalną skuteczność.

Planowanie drzemek w ciągu dnia bez zakłócania nocnego odpoczynku

Aby zachować zdrowy harmonogram snu, należy koniecznie robić drzemki w ciągu dnia o odpowiednich porach. Według National Sleep Foundation, krótka drzemka między godziną 13.00 a 15.00, kiedy większość ludzi odczuwa spadek energii, może pomóc Państwu naładować się energią, nie wpływając na zdolność do zasypiania w nocy. Ta południowa drzemka pozwala na czerpanie korzyści z drzemki energetycznej, a jednocześnie zapewnia dobrą jakość snu nocnego.

Dostosowanie czasu drzemki do naturalnego rytmu okołodobowego

Wewnętrzny zegar Państwa organizmu, zwany inaczej rytmem okołodobowym, ma znaczący wpływ na to, czy w ciągu dnia czują się Państwo ospali, czy rozbudzeni. Dostosowanie czasu drzemki do tych naturalnych rytmów może pomóc zmaksymalizować ich skuteczność, a jednocześnie zminimalizować potencjalne zakłócenia nocnego wypoczynku.

 • Wczesne popołudnie: Większość ludzi doświadcza spadku czujności we wczesnych godzinach popołudniowych z powodu spadku temperatury ciała i wahań hormonalnych, co sprawia, że jest to idealny czas na szybką drzemkę energetyczną.
 • Późne popołudnie: Chociaż niektórzy mogą odczuwać potrzebę drzemki w godzinach popołudniowych, należy oprzeć się tej pokusie, ponieważ drzemka zbyt blisko pory snu może utrudnić zasypianie w nocy.
 • Wieczorem: Należy unikać drzemek w godzinach wieczornych, ponieważ mogą one zakłócić Państwa zdolność do zapadania i utrzymywania snu przez całą noc. Zamiast tego należy skupić się na stworzeniu relaksującej rutyny przed snem, która pomoże zasygnalizować organizmowi, że nadszedł czas na sen.

Włączenie tych strategii czasowych do codziennej rutyny może pomóc w optymalizacji czujności w ciągu dnia i odpoczynku w nocy. Proszę pamiętać, że indywidualne potrzeby mogą się różnić. Niektórzy ludzie mogą stwierdzić, że potrzebują krótszych lub dłuższych drzemek, w zależności od takich czynników jak wiek, styl życia i ogólny stan zdrowia. Proszę poeksperymentować z różnymi długościami i porami drzemek, aż znajdzie Pan to, co będzie dla Pana najlepsze, a jednocześnie minimalnie zakłóci Pana regularny rytm snu.

Jeżeli mimo zastosowania tych wskazówek nadal ma Pan problemy z ustaleniem idealnej długości drzemki lub trudności z zasypianiem w nocy, proszę rozważyć skonsultowanie się z ekspertem od snu, który może udzielić spersonalizowanych wskazówek w oparciu o Pana indywidualną sytuację.

Czas jest istotnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, dążąc do zapewnienia sobie dobrej jakości snu, a zrozumienie, w jaki sposób wpływa on na zegar naszego ciała, może być korzystne dla wyrobienia sobie zdrowych nawyków w zakresie drzemek. Aby zapewnić sobie regenerującą przerwę, jaką dają drzemki, a jednocześnie utrzymać regularny sen nocny, ważne jest, aby dostosować indywidualne strategie do konkretnych potrzeb.

Strategie drzemki dla bezsennych i regularnie śpiących

Istotne jest, aby dostosować swoje nawyki dotyczące drzemki do indywidualnych potrzeb snu, ponieważ różni ludzie mają różne wymagania, jeżeli chodzi o przerwy na odpoczynek w ciągu dnia i całonocny sen. W tym rozdziale omówimy różne strategie zarówno dla osób cierpiących na bezsenność, jak i dla osób regularnie śpiących.

Dostosowanie nawyków związanych z drzemką do indywidualnych potrzeb snu

Osoby cierpiące na bezsenność mogą spróbować odpocząć na chwilę na przytulnej powierzchni, takiej jak kanapa, a nie w łóżku, aby zasygnalizować mózgowi, że łóżko jest przeznaczone tylko do spania w nocy. Może to pomóc w zasygnalizowaniu mózgowi, że łóżko jest zarezerwowane tylko na sen nocny. Ponadto należy ograniczyć czas trwania drzemki do 20 minut lub mniej - wystarczająco długo, aby poczuć się odświeżonym, ale nie tak długo, aby wejść w fazę snu głębokiego, co mogłoby utrudnić zasypianie w nocy.

Dla tych, którzy uważają, że drzemki przeszkadzają im w nocnym śnie, proszę spróbować poeksperymentować z różnymi długościami drzemek. Proszę zacząć od krótszych drzemek (10-15 minut) i w razie potrzeby stopniowo zwiększać czas ich trwania, aż znajdą Państwo idealną równowagę pomiędzy poczuciem odmłodzenia w ciągu dnia, bez negatywnego wpływu na Państwa nocny wypoczynek.

Równowaga między dziennymi przerwami na odpoczynek a całonocną drzemką

 • Osoby często korzystające z drzemek: Jeżeli są Państwo osobami, które lubią codzienne drzemki, proszę zadbać o to, aby nie zakłócały one regularnego harmonogramu snu. Proszę trzymać się stałych pór każdego dnia, unikając drzemek południowych lub wieczornych, które mogą prowadzić do problemów z zasypianiem w nocy.
 • Osoby o wystarczającej ilości snu w nocy: Jeżeli przesypia Pan 7 lub więcej godzin w ciągu nocy, włączenie drzemki do codziennej rutyny może nie być konieczne. Jeżeli jednak mimo wystarczającej ilości snu w nocy odczuwa Pan zmęczenie w ciągu dnia, krótka drzemka może dostarczyć zastrzyku energii bez wpływu na ogólną jakość snu.
 • Niedobór snu: W przypadku niedoboru snu należy przede wszystkim zadbać o nadrobienie straconego snu, a nie polegać wyłącznie na drzemkach w ciągu dnia. Chociaż drzemki mogą chwilowo złagodzić uczucie zmęczenia i poprawić wydajność poznawczą, nie powinny zastępować regularnego snu nocnego.

Oprócz tych strategii, warto rozważyć zastosowanie takich narzędzi jak maska do spania lub urządzenie do wytwarzania białego szumu, aby stworzyć optymalne środowisko dla snu nocnego i drzemki w ciągu dnia. Rozumiejąc swoje indywidualne potrzeby i eksperymentując z różnymi technikami, może Pan opracować indywidualne podejście, które zmaksymalizuje korzyści zarówno z całonocnego snu, jak i drzemki w ciągu dnia.

FAQs w odniesieniu do najlepszej długości drzemki

Jaka jest najbardziej efektywna długość drzemki?

Najbardziej efektywna długość drzemki wynosi zazwyczaj od 60 do 90 minut. Taki czas pozwala na przejście pełnego cyklu snu, łącznie z fazami snu głębokiego i REM, co może poprawić konsolidację pamięci i kreatywność. Jednak przy określaniu idealnej długości drzemki należy wziąć pod uwagę Państwa indywidualne potrzeby i plan dnia.

Co to jest zasada 30-90 drzemek?

Zasada 30-90 drzemek sugeruje, że drzemki powinny być albo krótsze niż 30 minut, albo dłuższe niż 90 minut. Krótsze drzemki zapewniają szybki zastrzyk energii, nie powodując senności, natomiast dłuższe pozwalają na pełny cykl snu. Drzemki pomiędzy nimi mogą powodować budzenie się podczas głębokiego snu, co prowadzi do uczucia dezorientacji i ospałości.

Czy 45-minutowa drzemka jest dobra?

45-minutowa drzemka może być korzystna, ponieważ mieści się w zakresie regenerującej fazy snu wolnofalowego (głębokiego), jednak istnieje również zwiększone ryzyko, że po przebudzeniu wystąpi senność z powodu przerwania snu głębokiego. Aby uniknąć tego problemu, należy wybierać krótsze drzemki (15-20 minut) lub dłuższe (60-90 minut).

Dlaczego 26 minut to najlepsza długość drzemki?

Badania NASA wykazały, że u pilotów, którzy zrobili sobie krótką drzemkę trwającą około 26 minut, nastąpiła poprawa czujności nawet o 54% i ogólnej wydajności o 34%. Ten konkretny czas trwania jest uważany za optymalny, ponieważ pozwala na krótki okres snu regeneracyjnego bez wchodzenia w fazy snu głębokiego, co zmniejsza ryzyko senności po przebudzeniu.

Wniosek

Ogólnie rzecz biorąc, drzemka może przynieść wiele korzyści dla ogólnego samopoczucia i funkcji poznawczych. Idealna długość drzemki energetycznej wynosi około 20-30 minut, natomiast dłuższe drzemki mogą być korzystne w przypadku braku snu lub choroby. Wyznaczanie czasu drzemki w optymalnych okresach sprzyjających odpoczynkowi może również poprawić jej skuteczność.

Aby stworzyć idealne warunki do drzemki, ważne jest, aby zablokować hałas i światło rozpraszające uwagę, a także stosować techniki relaksacyjne lub aplikacje wspomagające sen. Dla osób cierpiących na bezsenność pomocne mogą być krótkie drzemki na wygodnych powierzchniach, ale należy ich unikać, jeżeli przynoszą więcej szkody niż pożytku.

Włączenie drzemek do codziennej rutyny wymaga oceny indywidualnego zapotrzebowania na odpoczynek w ciągu dnia i zrównoważenia wydajności pracy z optymalną długością drzemki. Proszę pamiętać, że znalezienie najlepszej długości drzemki jest indywidualne dla każdej osoby.

Zarejestruj się do naszego newslettera i otrzymaj 10% zniżki na Twoje następne zamówienie

Który produkt potrzebuję?