Schudnąć i spalić tłuszcz dzięki tym przekąskom i pokarmom przed snem

Published:

Chodzenie spać głodnym może być jedną z największych przeszkód w utracie wagi. Nocne zachcianki mogą sabotować wysiłki związane z odchudzaniem. Spożywanie odpowiednich pokarmów przed snem może jednak pomóc w spalaniu tłuszczu w ciągu nocy i utracie wagi podczas snu.

W tym poście dowiedzą się Państwo o 10 idealnych przekąskach przed snem, które pomogą Państwu schudnąć. Te pomysły na nocne przekąski zaspokoją głód, zapobiegną zachciankom, pobudzą hormony spalające tłuszcz i pomogą obudzić się z uczuciem lekkości.

Dlaczego jedzenie przed snem może pomóc w utracie wagi?

Dlaczego jedzenie przed snem może pomóc w utracie wagi?

Zjedzenie sycącej, pożywnej przekąski przed snem ma kilka zalet dla utraty wagi:

 • Zapobiega nocnemu objadaniu się wysokokalorycznymi potrawami, które prowadzi do przybierania na wadze. Kładzenie się spać głodnym może powodować budzenie się w środku nocy i niekontrolowane podjadanie w pobliżu łóżka. Zdrowa przekąska zapewnia uczucie sytości.
 • Stabilizuje poziom cukru we krwi w ciągu nocy. Zapewnia to stały poziom energii i zapobiega napadom głodu, które zakłócają sen.
 • Zwiększa metabolizm. Spożywanie pokarmów bogatych w białko przed snem zwiększa metabolizm, który pobudza hormony wzrostu mięśni podczas snu.
 • Spala tłuszcz. Spożywanie pokarmów bogatych w białko, błonnik i zdrowe tłuszcze w nocy zwiększa poziom hormonów spalających tłuszcz, takich jak glukagon.

Dzięki odpowiednim przekąskom można schudnąć, jedząc przed snem. Proszę tylko pamiętać, by przekąska była niewielka, około 200 kalorii. Oto 10 pożywnych i odchudzających przekąsek na noc, które pomogą ograniczyć głód i spalić tłuszcz w ciągu nocy.

10 najlepszych przekąsek na dobranoc dla utraty wagi

1. Jogurt grecki

Jogurt grecki to jedna z najlepszych przekąsek, jakie można spożywać przed snem w celu utraty wagi. Zawiera on białko zmniejszające uczucie głodu i minimalną ilość cukru, dzięki czemu nie podnosi poziomu cukru we krwi.

Tryptofan zawarty w jogurcie greckim pomaga również mózgowi produkować melatoninę i serotoninę, hormony, które sprzyjają relaksacji i kontrolują cykle snu i czuwania. Pomaga to poprawić wydajność snu, co jest ważne dla kontroli wagi.

Proszę wypić 2/3 szklanki niskotłuszczowego lub beztłuszczowego jogurtu greckiego. Proszę dodać do niego jagody dla naturalnej słodyczy i dodatkowego błonnika.

2. Twarożek

Twarożek to potęga białka, dostarczająca 14 gramów na 1/2 filiżanki. Białko kazeinowe zawarte w twarogu trawi się powoli, co sprzyja sytości. Zapobiega to głodowi w nocy, który prowadzi do podjadania.

Jako dobre źródło tryptofanu, twarożek ma również właściwości poprawiające sen, pomagając organizmowi spalać tłuszcz w ciągu nocy. Proszę posypać go cynamonem lub gałką muszkatołową i połączyć z 30 migdałami, aby uzyskać satysfakcjonującą, przyspieszającą metabolizm przekąskę przed snem.

3. Migdały

Migdały to doskonała przekąska na noc, wspomagająca odchudzanie. Są one bogate w białko, błonnik, magnez i witaminę E. Zdrowe tłuszcze i błonnik zawarte w migdałach pomagają spowolnić trawienie, dzięki czemu dłużej pozostają Państwo syci.

Migdały zawierają również tryptofan, który pomaga zasnąć. Dzięki temu organizm spala więcej kalorii podczas snu. Proszę ograniczyć porcję do około 1 uncji lub około 30 orzechów migdałowych.

4. Hummus z ciecierzycy i warzywa

Hummus to bogata w białko i błonnik przekąska przygotowana ze zmiksowanej ciecierzycy i oliwy z oliwek. Połączenie hummusu z pokrojonymi surowymi warzywami daje pożywną przekąskę na noc, która zapewnia długotrwałą energię.

Błonnik i białko zapewniają uczucie sytości, zapobiegając nocnym zachciankom. Złożone węglowodany zawarte w ciecierzycy i warzywach pomagają również transportować tryptofan do mózgu, aby zwiększyć produkcję hormonu snu - melatoniny.

5. Roladki z indyka i sera

Proszę zawinąć plasterek niskotłuszczowej piersi z indyka lub kurczaka wokół plasterka niskotłuszczowego sera, aby uzyskać wysokobiałkową, bogatą w wapń przekąskę na dobranoc. Białko pomaga spowolnić trawienie i utrzymać uczucie sytości przez całą noc.

Tryptofan z indyka w połączeniu z wapniem z sera może pomóc w szybszym zasypianiu. Dzięki temu organizm może spalić więcej kalorii w ciągu nocy.

6. Banan i masło orzechowe

Rozsmarowanie łyżki masła orzechowego lub migdałowego na połówce pokrojonego w plasterki banana to połączenie węglowodanów i białka, które zapewnia długotrwałą energię. Tryptofan zawarty w maśle orzechowym i węglowodany w bananie pomagają podnieść poziom serotoniny, wspomagając sen i kontrolę apetytu.

Proszę ograniczyć się do połowy banana, aby utrzymać niską zawartość cukru.

7. Koktajl proteinowy

Białko serwatkowe, kazeinowe lub roślinne w proszku zmieszane z koktajlem lub smoothie może stanowić idealny napój przed snem. Koktajle białkowe zapewniają dawkę białka, która wspomaga regenerację mięśni, uczucie sytości i hormony zmniejszające apetyt w ciągu nocy.

Proszę szukać białek w proszku zawierających aminokwasy takie jak glicyna, L-teanina i tryptofan, które sprzyjają relaksacji i zasypianiu. Proszę ograniczyć ilość dodawanego cukru, unikając produktów smakowych.

8. Płatki owsiane

Pół filiżanki suchych płatków owsianych podgrzanych w kuchence mikrofalowej z filiżanką mleka lub mleka orzechowego stanowi energetyzującą, bogatą w błonnik przekąskę przed snem. Pełne ziarna zapewniają trwałą energię przez całą noc, podczas gdy naturalny tryptofan relaksuje ciało i przygotowuje je do snu.

Proszę dodać do owsa owoce i posypać cynamonem, aby uzyskać dodatkowe węglowodany, które pomogą w transporcie tryptofanu do mózgu.

9. Pomidorki koktajlowe i mozzarella

Pomidorki koktajlowe w połączeniu z perełkami mozzarelli to prosta, pikantna przekąska na noc. Białko z sera w połączeniu z witaminami z pomidorów zapewnia pożywne paliwo, aby utrzymać metabolizm na wysokich obrotach.

Tryptofan zawarty w serze pomaga zrelaksować ciało i poprawić wydajność snu, dzięki czemu spalają Państwo więcej tłuszczu w ciągu nocy.

10. Herbata rumiankowa

Wypicie ciepłej filiżanki herbaty rumiankowej przed snem pomaga zrelaksować ciało i przygotować je do snu. Rumianek zawiera związki apigeniny, które wiążą się z receptorami GABA w mózgu, zmniejszając stres, niepokój i bezsenność.

Relaksujące właściwości herbaty rumiankowej pozwalają organizmowi spalać więcej tłuszczu w ciągu nocy. Proszę unikać dodawania cukru do herbaty, aby zapobiec potencjalnemu przybieraniu na wadze.

Wskazówki dotyczące nocnego podjadania i utraty wagi

Aby jak najlepiej wykorzystać te nocne przekąski na odchudzanie:

 • Proszęspożyć przekąskę około 30 minut przed snem - daje to wystarczająco dużo czasu na trawienie, aby nie kłaść się spać z nadmiernie pełnym żołądkiem.
 • Proszęograniczyć się do około 200 kalorii - zapewnia to wystarczającą ilość paliwa, aby przetrwać noc bez przybierania na wadze.
 • Połączenie węglowodanów złożonych z białkiem i błonnikiem - ta formuła zapewnia stałą energię i utrzymuje uczucie sytości.
 • Unikanie słodkich, smażonych lub przetworzonych potraw - mogą one powodować wzrost poziomu cukru we krwi i hormonów spowalniających metabolizm.
 • Proszę wypićszklankę wody - Nawodnienie zapobiega fałszywym sygnałom głodu.
 • Później proszę umyć zęby - zapobiega to dodatkowemu podjadaniu, ponieważ jama ustna jest czysta.
 • Proszę przechowywaćzdrowe przekąski w pobliżu szafki nocnej - posiadanie gotowych przekąsek w zasięgu ręki zapobiega nocnym wycieczkom do kuchni.

Na wynos: Proszę jeść te zdrowe przekąski przed snem, aby schudnąć

Unikanie nocnych napadów głodu i łaknienia jest kluczem do utraty wagi. Odpowiednie pożywne przekąski zawierające białko, błonnik i tryptofan mogą przyspieszyć spalanie tłuszczu w ciągu nocy.

Najlepsze opcje to jogurt grecki, twarożek, migdały, hummus, bułki z indyka, koktajle proteinowe, płatki owsiane i herbata.

Proszę nie przekraczać 200 kalorii i pozostawić wystarczająco dużo czasu na trawienie przed położeniem się spać.

Te pomysły na nocne przekąski pomogą kontrolować głód, poprawić jakość snu, zrównoważyć poziom cukru we krwi i przyspieszyć metabolizm, dzięki czemu można schudnąć podczas snu.

Czy jedzenie przed snem może pomóc w utracie wagi?

Jedzenie pewnych przekąsek przed snem może w rzeczywistości pomóc w utracie wagi. Wybierając zdrowe przekąski na noc, które są niskokaloryczne i bogate w białko, można zapewnić sobie sytość przez całą noc i przyspieszyć metabolizm podczas snu.

Jakie są zdrowe przekąski, które można jeść przed snem, aby schudnąć?

Niektóre zdrowe przekąski przed snem, które mogą pomóc w utracie wagi, obejmują twarożek, migdały, jogurt grecki i koktajle proteinowe. Przekąski te są niskokaloryczne, bogate w białko i mogą pomóc poczuć się sytym przez całą noc.

Czy chodzenie spać głodnym jest złe, jeśli próbuje Pan/Pani schudnąć?

Chodzenie spać głodnym może nie być korzystne dla utraty wagi. Może to prowadzić do nocnych zachcianek i potencjalnego przejadania się następnego dnia. Lepiej jest wybrać zdrową wieczorną przekąskę, która zapewni sytość przez całą noc bez dodawania zbędnych kalorii.

Czy jedzenie przed snem może wpływać na jakość snu?

Zjedzenie obfitego posiłku tuż przed snem może wpłynąć na jakość snu i trawienie. Najlepiej unikać spożywania dużych posiłków przed snem, aby zapewnić sobie spokojny sen.

Czy koktajle proteinowe są dobrą przekąską przed snem?

Tak, koktajle proteinowe to dobra przekąska przed snem. Są niskokaloryczne, bogate w białko i mogą pomóc w budowaniu mięśni podczas snu. Proszę tylko upewnić się, że koktajl białkowy ma niską zawartość cukru i tłuszczu.

Czy jedzenie późno w nocy może prowadzić do przybierania na wadze?

Jedzenie późno w nocy może potencjalnie prowadzić do przybierania na wadze, jeśli spożywa się wysokokaloryczne pokarmy lub przekracza dzienne spożycie kalorii. Ważne jest, aby wybierać zdrowe przekąski, które są niskokaloryczne i zapewniają korzyści odżywcze.

Jakie są zdrowe przekąski na noc, które zaspokoją głód?

Niektóre zdrowe przekąski na noc zaspokajające głód to twarożek, jogurt grecki, migdały i pokrojone owoce. Przekąski te są niskokaloryczne i dostarczają organizmowi niezbędnych składników odżywczych.

Ile kalorii powinna zawierać przekąska przed snem?

Przekąska przed snem powinna zawierać około 100-200 kalorii. Pozwala to na zjedzenie satysfakcjonującej przekąski bez spożywania nadmiernej ilości kalorii przed snem.

Czy jedzenie białka przed snem może spalić kalorie?

Spożywanie białka przed snem może pomóc zwiększyć metabolizm i spalić kalorie podczas snu. Białko wymaga więcej energii do strawienia, co może przyczynić się do spalania kalorii.

Czy lepiej unikać jedzenia przed snem, aby schudnąć?

Nie jest konieczne unikanie jedzenia przed snem, aby schudnąć. Wybór odpowiednich przekąsek, które są niskokaloryczne i bogate w białko, może w rzeczywistości pomóc w utracie wagi, utrzymując sytość, przyspieszając metabolizm i zapobiegając nocnym zachciankom.

Zarejestruj się do naszego newslettera i otrzymaj 10% zniżki na Twoje następne zamówienie

Który produkt potrzebuję?