Ile kalorii spalają Państwo podczas snu? Skuteczne sposoby na zwiększenie spalania kalorii

Published:

Kiedy kładzie się Pan/Pani do łóżka w nocy, może się Panu/Pani wydawać, że Pana/Pani ciało udaje się na metabolicznie spokojny, ośmiogodzinny sen. Jednak w rzeczywistości organizm ciężko pracuje przez całą noc, nieświadomie spalając kalorie, aby utrzymać podstawowe funkcje. Ile więc kalorii spala organizm podczas snu w krainie snów? Jakie czynniki wpływają na liczbę kalorii spalanych w ciągu nocy? I czy optymalizacja snu może pomóc przyspieszyć spalanie kalorii? Proszę czytać dalej, aby poznać fascynujące fakty na temat związku między snem a metabolizmem.

Ile kalorii spalają Państwo podczas snu? Skuteczne sposoby na zwiększenie spalania kalorii

Ile kalorii spala przeciętna osoba podczas jednej nocy snu?

Nawet gdy ciało i umysł odpoczywają podczas tych błogich nocy, metabolizm nie robi sobie przerwy. Państwa ciało nieustannie spala kalorie w dzień i w nocy, aby utrzymać funkcjonowanie ważnych układów.

Badania pokazują, że większość dorosłych osób spala od 50 do 100 kalorii na godzinę podczas snu. Ten wydatek kaloryczny może naprawdę sumować się w ciągu całego nocnego okresu snu.

Jeśli każdego wieczoru przesypia Pan/Pani osiem godzin wysokiej jakości snu, może się Pan/Pani spodziewać, że spali Pan/Pani od 400 do 800 kalorii lub więcej tylko dzięki nocnej drzemce. Dla przykładu, osoba o wadze 150 kg, która śpi przez osiem godzin, prawdopodobnie spali około 576 kalorii w ciągu nocy. Choć metabolizm podczas snu może nie powodować natychmiastowego zrzucenia zbędnych kilogramów, nadal jest to znacząca ilość spalanych kalorii, której nie należy przeoczyć.

Aby spojrzeć na spalanie kalorii podczas dobrze przespanej nocy z odpowiedniej perspektywy, proszę wziąć to pod uwagę:

 • Kawałek pizzy pepperoni może zawierać 300 lub więcej kalorii. Można więc spalić równowartość kaloryczną zjedzenia dwóch lub trzech kawałków obfitej pizzy po prostu śpiąc spokojnie każdej nocy.
 • Big Mac z McDonald's zawiera 550 kalorii. Można więc spalić prawie całego Big Maca, śpiąc przez osiem godzin.
 • Starbucks Venti Caramel Frappuccino ma 410 kalorii. Mniej więcej tyle samo kalorii spalą Państwo podczas snu.

Tak więc, nawet jeśli sen może nie wydawać się dużym wysiłkiem, organizm ciężko pracuje za kulisami, aby spalać kalorie przez całą dobę.

Jakie czynniki wpływają na ilość kalorii spalanych podczas snu?

Szacuje się, że 50-100 kalorii spalanych w ciągu godziny snu to średnia dla większości dorosłych. Wiele czynników może wpływać na to, ile dokładnie kalorii spala Państwa ciało w ciągu nocy, gdy są Państwo nieprzytomni w krainie snów. Kluczowe czynniki wpływające na spalanie kalorii podczas snu obejmują:

Wiek

Młodsze osoby dorosłe mają tendencję do spalania większej ilości kalorii podczas snu niż osoby starsze. Dlaczego tak się dzieje? Wraz z wiekiem nasz metabolizm naturalnie zaczyna stopniowo zwalniać. Im jesteśmy starsi, tym bardziej siedzimy. Połączony efekt oznacza, że spalanie kalorii nieznacznie spada wraz z wiekiem.

Dzieci w wieku 5-10 lat zazwyczaj spalają około 50 kalorii na każdą godzinę spędzoną na piłowaniu kłód. W przypadku nastolatków spalanie kalorii na godzinę nieco wzrasta - nastoletni chłopcy spalają około 65 kalorii, a dziewczęta około 55 kalorii na godzinę podczas snu.

Spalanie kalorii osiąga szczyt dla większości dorosłych w wieku od 30 do 60 lat i wynosi około 70-100 kalorii na godzinę snu. Po 60. roku życia średnie spalanie kalorii spada do około 45-65 kalorii na godzinę podczas snu z powodu spowolnienia metabolizmu. Pozostawanie aktywnym fizycznie może jednak pomóc przeciwdziałać temu naturalnemu spadkowi spalania kalorii w ciągu nocy.

Płeć biologiczna

Czy to prawda, że mężczyźni spalają więcej kalorii podczas snu niż kobiety? Badania wskazują, że płeć biologiczna ma wpływ na spoczynkowy wydatek kaloryczny. Mężczyźni spalają średnio więcej kalorii w ciągu nocy niż kobiety.

Wynikają z tego pewne kluczowe różnice:

 • Mężczyźni naturalnie mają mniej niezbędnej tkanki tłuszczowej niż kobiety. Tkanka tłuszczowa spala około 4,5 kalorii na funt dziennie, podczas gdy mięśnie spalają około sześciu kalorii na funt dziennie w spoczynku.
 • Mężczyźni często mają również więcej beztłuszczowej masy mięśniowej niż kobiety, co powoduje spalanie większej ilości kalorii, nawet w spoczynku.
 • Kobiety spalają więcej kalorii podczas ciąży i laktacji. Jednak w przypadku kobiet niebędących w ciąży tempo metabolizmu i spalanie kalorii jest ogólnie niższe.
 • Hormony takie jak testosteron i estrogen wpływają na tempo metabolizmu. Testosteron pomaga zwiększyć masę mięśniową.

Z tych powodów mężczyźni generalnie odnotowują nieco wyższe spalanie kalorii w ciągu nocy, wynoszące około 70-85 kalorii na godzinę snu w porównaniu do 60-75 kalorii w przypadku większości dorosłych kobiet. Jednak indywidualne różnice w składzie ciała oznaczają, że różnica w spalaniu kalorii między płciami jest niewielka.

Rozmiar i skład ciała

Rozmiar ciała i jego skład odgrywają ważną rolę w określaniu ilości kalorii spalanych podczas snu. Osoby, które mają więcej beztłuszczowej masy mięśniowej mają tendencję do spalania większej ilości kalorii w ciągu nocy w porównaniu do osób z wyższym procentem tkanki tłuszczowej. Dlaczego? Tkanka mięśniowa jest bardziej aktywna metabolicznie i spala od 20 do 30% więcej kalorii na funt niż tkanka tłuszczowa.

Podobnie, większe i cięższe osoby potrzebują więcej energii (kalorii) w spoczynku niż mniejsze i lżejsze osoby do zasilania podstawowych funkcji. Ogólnie rzecz biorąc, muskularni mezomorficy i cięższe osoby spalają więcej kalorii podczas snu.

I odwrotnie, osoby o drobnej budowie ciała oraz osoby z wyższą zawartością tkanki tłuszczowej i niższym procentowym udziałem beztłuszczowej masy ciała często spalają mniej kalorii w ciągu nocy. Poprawa składu ciała poprzez utratę nadmiaru tkanki tłuszczowej i uzyskanie większej ilości beztłuszczowej masy mięśniowej może pomóc przyspieszyć tempo metabolizmu i spalanie kalorii 24/7.

Dieta i odżywianie

To, co jemy i pijemy w ciągu dnia, wpływa na liczbę kalorii spalanych podczas snu. Spożywanie większej ilości białka pozytywnie wpływa na spalanie kalorii, ponieważ organizm zużywa więcej energii na trawienie i metabolizowanie pokarmów białkowych.

Niektóre badania sugerują, że spożywanie większej ilości kalorii wcześniej w ciągu dnia może lepiej przyspieszyć metabolizm niż spożywanie dużej ilości jedzenia w nocy. Spożywanie dużej ilości pustych kalorii i słodkich pokarmów może powodować skoki i spadki poziomu cukru we krwi, co może zaburzać sen. Słaby sen prowadzi z kolei do spalania mniejszej ilości kalorii.

Utrzymywanie nawodnienia organizmu za pomocą wody wspomaga również funkcje metaboliczne i spalanie kalorii. Tak więc dieta skoncentrowana na chudych białkach, złożonych węglowodanach, zdrowych tłuszczach i dużej ilości wody jest najlepszym sposobem na utrzymanie spalania kalorii przez 24 godziny na dobę.

Poziomy aktywności i ćwiczenia

Osoby, które są bardziej aktywne fizycznie w ciągu dnia, spalają więcej kalorii podczas snu. Ćwiczenia pomagają budować i utrzymywać spalającą kalorie beztłuszczową masę mięśniową. Bycie aktywnym podnosi również metabolizm na dłużej po sesji ćwiczeń. Jest to znane jako nadmierne powysiłkowe zużycie tlenu lub EPOC.

Spalanie większej ilości kalorii podczas intensywnych treningów oznacza, że organizm potrzebuje więcej energii do późniejszej regeneracji, co zwiększa zapotrzebowanie na kalorie w nocy. Konsekwentne ćwiczenia podnoszące tętno przez 20-60 minut dziennie mogą pomóc w spalaniu kalorii przez całą dobę.

Stan zdrowia

W niektórych przypadkach stan zdrowia może wpływać na spalanie kalorii podczas snu. Na przykład nadczynność tarczycy może zwiększyć tempo metabolizmu i spalać więcej kalorii. Infekcje, nowotwory, przewlekły ból i inne dolegliwości również mogą zwiększać zapotrzebowanie na kalorie.

Z drugiej strony, niektóre leki stosowane w leczeniu schorzeń mogą potencjalnie spowalniać tempo metabolizmu. Choroby takie jak cukrzyca lub PCOS mogą również upośledzać funkcje metaboliczne i spalanie kalorii. Tak więc optymalny stan zdrowia jest kluczem do utrzymania spalania kalorii 24/7 na najwyższym poziomie.

Nawyki i jakość snu

Na spalanie kalorii wpływa również to, jak głęboko śpimy i ile godzin przesypiamy każdej nocy. Naukowcy odkryli, że niewystarczająca ilość snu może obniżyć spoczynkową przemianę materii, co oznacza, że organizm spala mniej kalorii następnego dnia po źle przespanej nocy.

Zaburzone wzorce snu i brak głębokiego snu REM mogą zaburzać metabolizm glukozy i zwiększać insulinooporność. Może to skutkować magazynowaniem nadmiaru glukozy w postaci tłuszczu zamiast spalania jej w celu uzyskania energii. Słaby sen podnosi również poziom hormonu greliny, który stymuluje apetyt.

Tak więc wystarczająca ilość godzin zdrowego snu każdej nocy pomaga organizmowi optymalnie spalać kalorie przez całą dobę. W poniższej sekcji znajdą Państwo wskazówki, jak poprawić jakość snu i spalać więcej kalorii w ciągu nocy.

Ile kalorii spala Pan/Pani w ciągu godziny snu?

Jak wspomniano powyżej, spalanie kalorii podczas snu różni się w zależności od wieku, płci, wagi, stanu zdrowia i innych czynników. Jednak większość osób dorosłych spala średnio od 50 do 100 kalorii na każdą godzinę snu.

Aby dać Państwu ogólne wyobrażenie, oto przegląd przybliżonego spalania kalorii na godzinę snu dla różnych grup:

 • Dzieci w wieku 5-10 lat - 50 kalorii
 • Nastoletni chłopcy - 65 kalorii
 • Nastoletnie dziewczęta - 55 kalorii
 • Dorośli mężczyźni - 70-85 kalorii
 • Dorosłe kobiety - 60-75 kalorii
 • Osoby dorosłe w podeszłym wieku - 45-65 kalorii

Ponownie, są to tylko ogólne szacunki, ponieważ wiele zmiennych wpływa na spoczynkową przemianę materii i spalanie kalorii w ciągu nocy. Można jednak skorzystać z tych punktów odniesienia, aby uzyskać przybliżony obraz tego, gdzie można się znaleźć w zależności od wieku, płci i poziomu aktywności.

Jeśli chce Pan/Pani określić dokładne spalanie kalorii w ciągu nocy, może Pan/Pani skorzystać z internetowego kalkulatora spalania kalorii, który uwzględni Pana/Pani wiek, wagę, wzrost i inne szczegóły. Można też wykonać test kalorymetrii pośredniej, aby naukowo zmierzyć spoczynkową przemianę materii.

Czy spala Pan/Pani więcej kalorii w fazie REM czy podczas głębokiego snu?

Kiedy śpi Pan/Pani w nocy, Pana/Pani ciało cyklicznie przechodzi między snem REM (rapid eye movement) a snem non-REM. Sen non-REM składa się z trzech etapów, od snu lekkiego do bardzo głębokiego. Być może zastanawiają się Państwo, czy w niektórych fazach snu spalają Państwo więcej kalorii niż w innych?

Co zaskakujące, badania pokazują, że spalanie kalorii jest dość spójne w fazie REM, lekkim śnie non-REM i głębokim śnie non-REM. Jednak czas spędzony na każdym etapie i częstotliwość przechodzenia między nimi może mieć wpływ na spalanie energii. Spędzanie większej ilości czasu w głębokim śnie i osiągnięcie fazy REM optymalizuje odpoczynek, dzięki czemu lepiej spalają Państwo kalorie przez cały następny dzień.

Podczas snu REM mózg jest bardzo aktywny i pojawiają się sny, ale ciało pozostaje zrelaksowane. Głęboki sen non-REM jest regenerujący dla ciała i umysłu. Poświęcenie odpowiedniej ilości czasu zarówno na sen REM, jak i sen głęboki oznacza, że następnego dnia wstają Państwo wypoczęci i pełni energii.

Jeśli sen jest często zakłócany w ciągu nocy, tracą Państwo na jednym etapie więcej niż na innych. Na przykład, częste przebudzenia mogą pozbawić Pana/Panią niezbędnego snu REM. Niewystarczająca ilość głębokiego snu może wystąpić, jeśli nie przeznaczy Pan/Pani wystarczającej ilości czasu na sen.

Słaba jakość snu może negatywnie wpływać na apetyt i hormony spalające tłuszcz następnego dnia. Tak więc zrównoważony, wysokiej jakości sen z wystarczającą ilością czasu w każdej fazie pomaga utrzymać szczytowe spalanie kalorii w dzień i w nocy.

Czy drzemka może pomóc spalić dodatkowe kalorie?

Czy drzemka energetyczna może pomóc zwiększyć spalanie kalorii? Badania pokazują, że tak! Drzemki naprawdę spalają dodatkowe kalorie, a także zapewniają wspaniałe korzyści zdrowotne.

Nawet 20-30 minut dodatkowego snu w południe może pomóc spalić dodatkowe 25-50 kalorii. Choć może się wydawać, że to niewiele, z czasem te niewielkie spalone kalorie mogą się sumować. Co więcej, korzyści płynące z krótkiej drzemki wykraczają poza niewielkie spalanie kalorii.

Drzemka może pomóc przywrócić jasność umysłu i zapewnić bardzo potrzebny zastrzyk energii, który pozwoli przetrwać resztę dnia. Bycie wypoczętym pozwala dokonywać zdrowszych wyborów i być bardziej aktywnym, co pomaga spalać dodatkowe kalorie.

W przypadku większości dorosłych, ograniczenie drzemek do 30 minut zapobiega zakłóceniom snu w nocy. Proszę więc znaleźć czas na okazjonalną drzemkę, wiedząc, że zapewnia ona spalanie kalorii i korzyści zdrowotne. Proszę tylko pamiętać, by drzemki były krótkie i nie następowały zbyt blisko pory snu.

Jak więcej snu może pomóc spalić więcej kalorii?

Prawdopodobnie słyszeli Państwo, że odpowiednia ilość snu ma kluczowe znaczenie dla utrzymania prawidłowej masy ciała i metabolizmu. Być może zastanawiają się Państwo jednak, w jaki dokładnie sposób odpowiednia ilość snu pomaga spalać więcej kalorii. Istnieje kilka powiązanych ze sobą sposobów, w jakie dobry sen wspomaga spalanie kalorii:

 • Wystarczająca ilość snu każdej nocy pomaga regulować hormony wpływające na metabolizm, takie jak kortyzol, insulina, leptyna i grelina. Niedostateczna ilość snu rozregulowuje te spalające tłuszcz hormony.
 • Brak snu zwiększa apetyt na słodkie, wysokokaloryczne pokarmy następnego dnia. Zbyt mała ilość snu również zwiększa apetyt. Problemy te mogą prowadzić do przejadania się i spożywania nadmiernej ilości kalorii.
 • Po przespaniu 7-9 godzin, podstawowa przemiana materii wzrasta dzięki przywróceniu optymalnej równowagi hormonalnej, umożliwiając organizmowi spalanie większej ilości kalorii w spoczynku.
 • Gdy są Państwo wypoczęci, mają Państwo więcej energii na aktywność fizyczną i łatwiej jest im wytrwać w treningach, spalając dodatkowe kalorie.
 • Dobry sen poprawia wrażliwość na insulinę, dzięki czemu organizm może przetwarzać cukry na energię, zamiast magazynować ich nadmiar w postaci tkanki tłuszczowej, gdy przejadamy się lub podjadamy do późna.
 • Głęboki, wysokiej jakości sen pozwala organizmowi funkcjonować bardziej wydajnie, oszczędzając energię, dzięki czemu można spalić więcej kalorii, gdy nie śpimy i jesteśmy aktywni.

Złe wzorce snu i niewystarczająca długość snu są konsekwentnie powiązane ze zwiększonym ryzykiem przyrostu masy ciała i otyłości. Skupienie się więc na zapewnieniu sobie co najmniej 7-9 godzin dobrej jakości snu każdej nocy może naprawdę pomóc przyspieszyć spalanie kalorii i wspomóc kontrolę wagi.

10 wskazówek, jak spalić więcej kalorii w ciągu nocy podczas snu

Chcą Państwo podsycić swój metabolizm, aby spalać więcej kalorii podczas snu? Oto 10 sprawdzonych wskazówek, jak zmaksymalizować spalanie kalorii w ciągu nocy:

 1. Regularne ćwiczenia - proszę ćwiczyć przez 20-30 minut dziennie, aby zbudować więcej masy mięśniowej spalającej kalorie. Podnosi to metabolizm na długo po zakończeniu treningu.
 2. Jedz więcej białka - Zwiększenie spożycia białka może zwiększyć liczbę kalorii spalanych w ciągu nocy, ponieważ trawienie białka wymaga więcej energii.
 3. Proszę pićwięcej wody - Odpowiednie nawodnienie jest kluczem do optymalnego funkcjonowania metabolizmu. Nawodnienie organizmu maksymalizuje spalanie kalorii.
 4. Radzenie sobie ze stresem - Przewlekły stres podnosi poziom kortyzolu, co może zaburzać tempo metabolizmu. Zajęcia antystresowe, takie jak joga, pomagają odwrócić ten efekt.
 5. Optymalizacja nawyków związanych ze snem - kładzenie się spać i budzenie się o stałych porach, ograniczenie ekspozycji na niebieskie światło w nocy oraz zapewnienie chłodu i ciemności w sypialni może zmaksymalizować jakość snu spalającego kalorie.
 6. Utrata nadmiaru tkanki tłuszczowej - Nadmiar tkanki tłuszczowej może obniżyć tempo metabolizmu. Gdy będą Państwo redukować tkankę tłuszczową poprzez kontrolowanie kaloryczności posiłków i ćwiczenia, spalanie kalorii podczas snu wzrośnie.
 7. Zbudowanie lub utrzymanie beztłuszczowej masy mięśniowej poprzez trening siłowy przy jednoczesnej utracie tkanki tłuszczowej jest kluczem do spalania większej ilości kalorii w dzień i w nocy.
 8. Przyjmowanie suplementu magnezu - Magnez pomaga regulować metabolizm. Wiele osób dorosłych cierpi na niedobór tego kluczowego minerału.
 9. Proszęwypróbować przerywany post - naprzemienne poszczenie i jedzenie może zwiększyć elastyczność metaboliczną i nocne spalanie kalorii.
 10. 7-9 godzin snu w ciągu nocy - sen powinien być priorytetem i trwać co najmniej 7 godzin, ale nie więcej niż 9, aby zapewnić idealną przemianę materii i spalanie kalorii przez całą dobę.

Dokonywanie zdrowych zmian w stylu życia poprzez inteligentne odżywianie, regularne ćwiczenia, łagodzenie stresu i wysokiej jakości sen zapewnia maksymalne spalanie kalorii 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Proszę więc wdrożyć niektóre z tych popartych badaniami wskazówek, aby podkręcić swój metabolizm.

Jakie jest podsumowanie spalania kalorii podczas snu?

Podsumowując, można zauważyć, że organizm nie odpoczywa metabolicznie podczas snu. Spoczynkowe tempo przemiany materii powoduje ciągłe spalanie kalorii przez całą noc w celu zasilania podstawowych funkcji nieświadomości. W przypadku większości dorosłych osób jest to 50-100 spalonych kalorii na godzinę snu.

Spalanie kalorii podczas snu różni się jednak znacznie w zależności od osoby i wielu czynników. Wiek, płeć, waga, skład ciała, dieta, poziom aktywności i stan zdrowia wpływają na wielkość spalania kalorii w ciągu nocy. Ważną rolę odgrywają również takie czynniki jak przyjmowane leki, schorzenia i nawyki związane ze snem.

Chociaż nie można dokładnie kontrolować tego, co dzieje się fizjologicznie podczas snu, można zoptymalizować modyfikowalne czynniki stylu życia. Regularna aktywność fizyczna, zbilansowana dieta, radzenie sobie ze stresem i nocne drzemki pomogą Państwu spalać kalorie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Proszę więc pocieszyć się świadomością, że gdy będą Państwo zasypiać dzisiejszej nocy, Państwa ciało będzie pilnie pracować za kulisami, aby spalać kalorie podczas piłowania kłód. Słodkich snów!

Kluczowe wnioski:

 • Dorośli spalają około 50-100 kalorii na godzinę snu
 • Mężczyźni i osoby bardziej umięśnione spalają więcej kalorii w ciągu nocy
 • Dieta, ćwiczenia, stres i zdrowie wpływają na spalanie kalorii
 • Słaby sen może osłabiać hormony spalające kalorie
 • 7-9 godzin w nocy dla idealnego zdrowia i metabolizmu
 • Wskazówki dotyczące treningów, białka, nawodnienia i snu mogą zmaksymalizować spalanie kalorii

Ile kalorii spala Pan/Pani podczas snu?

Liczba kalorii spalanych podczas snu różni się w zależności od kilku czynników, takich jak waga, wiek, płeć i metabolizm. Średnio podczas snu człowiek spala około 38 kalorii na godzinę.

Jak mogę spalić więcej kalorii podczas snu?

Chociaż nie można bezpośrednio kontrolować liczby kalorii spalanych podczas snu, istnieje kilka rzeczy, które można zrobić, aby potencjalnie zwiększyć wydatek energetyczny podczas snu. Utrzymanie prawidłowej masy ciała, wystarczająca ilość snu i przestrzeganie zasad higieny snu to czynniki, które mogą mieć wpływ na ilość spalanych kalorii.

Jak nawyki związane ze snem wpływają na ilość kalorii spalanych podczas snu?

Nawyki związane ze snem, takie jak czas trwania i jakość snu, mogą mieć wpływ na liczbę kalorii spalanych podczas snu. Na przykład, wystarczająca ilość snu i regularny harmonogram snu mogą przyczynić się do lepszego wydatkowania energii podczas snu.

Czy można spalać kalorie podczas snu?

Tak, organizm nadal spala kalorie nawet podczas snu. Jednak ilość kalorii spalanych podczas snu jest zazwyczaj niższa w porównaniu z aktywnością fizyczną.

Jak mogę lepiej spać, aby spalić jak najwięcej kalorii?

Aby poprawić jakość snu i potencjalnie zwiększyć spalanie kalorii podczas snu, ważne jest ustalenie regularnej rutyny snu, stworzenie komfortowego środowiska snu i praktykowanie dobrej higieny snu. Obejmuje to unikanie kofeiny i urządzeń elektronicznych przed snem oraz zapewnienie sobie wystarczającej ilości snu.

Ile kalorii spala się podczas snu?

Jak wspomniano wcześniej, liczba kalorii spalanych podczas snu może się różnić w zależności od indywidualnych czynników. Średnio osoba spala około 38 kalorii na godzinę podczas snu. W ciągu całej nocy snu może to być nawet kilkaset kalorii.

Jaką rolę w spalaniu kalorii odgrywa wydatek energetyczny podczas snu?

Wydatek energetyczny podczas snu odnosi się do liczby kalorii zużywanych przez organizm podczas spoczynku w trakcie cyklu snu. Chociaż kalorie spalane podczas snu stanowią mniejszą część dziennego wydatku energetycznego w porównaniu z aktywnością fizyczną, nadal przyczyniają się do ogólnego spalania kalorii.

Jak mogę zwiększyć liczbę kalorii spalanych podczas snu?

Chociaż nie można bezpośrednio kontrolować liczby kalorii spalanych podczas snu, przyjęcie zdrowego stylu życia może potencjalnie zwiększyć ogólne spalanie kalorii. Regularne ćwiczenia, utrzymywanie prawidłowej masy ciała i przestrzeganie zbilansowanej diety to czynniki, które mogą pośrednio wpływać na spalanie kalorii podczas snu.

Ile kalorii spalam podczas snu?

Liczba kalorii spalanych podczas snu może się różnić w zależności od indywidualnych cech, takich jak waga, wiek i metabolizm. Średnio podczas snu człowiek spala około 38 kalorii na godzinę.

Jakie czynniki wpływają na ilość kalorii spalanych podczas snu?

Na ilość kalorii spalanych podczas snu wpływa wiele różnych czynników. Należą do nich takie czynniki jak waga, wiek, płeć, tempo metabolizmu i ogólny stan zdrowia. Dodatkowo, czas trwania i jakość snu mogą również wpływać na spalanie kalorii podczas snu.

Zarejestruj się do naszego newslettera i otrzymaj 10% zniżki na Twoje następne zamówienie

Który produkt potrzebuję?