Czy istnieje witamina zwiększająca libido?

Published:

Wiele osób zastanawia się, czy istnieje konkretna witamina, która może pomóc zwiększyć libido i poprawić zdrowie seksualne. Istnieje kilka witamin i suplementów, które zostały zasugerowane jako naturalne wzmacniacze libido i suplementy zwiększające libido. Należą do nich L-arginina, witamina B3, witamina D, witamina E, a także DHEA, cynk, magnez, ekstrakt z korzenia maca i żeń-szeń. Chociaż te witaminy i minerały mogą mieć różne skutki dla organizmu, takie jak poprawa przepływu krwi, zwiększenie poziomu energii, wspieranie produkcji hormonów i zmniejszenie stresu, ważne jest, aby pamiętać, że potrzebne są dalsze badania, aby w pełni zrozumieć ich skuteczność w zwiększaniu libido.

Kluczowe wnioski:

  • Istnieją różne witaminy i suplementy, które uważa się za potencjalnie korzystne w zwiększaniu libido.
  • L-arginina, witamina B3, witamina D i witamina E są często wymieniane jako potencjalne opcje.
  • Te witaminy i minerały mogą mieć działanie poprawiające przepływ krwi i wspomagające produkcję hormonów.
  • DHEA, cynk, magnez, ekstrakt z korzenia maca i żeń-szeń są również powszechnie zalecane w celu zwiększenia libido.
  • Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania jakichkolwiek nowych witamin lub suplementów.

Czy istnieje witamina zwiększająca libido?

Potencjalne witaminy zwiększające libido

Kilka witamin jest powszechnie kojarzonych z potencjalnymi efektami zwiększającymi libido, co czyni je popularnym wyborem dla osób pragnących poprawić swoje zdrowie seksualne. Witaminy te mogą mieć różny pozytywny wpływ na organizm, na przykład poprawiając przepływ krwi, zwiększając poziom energii, wspomagając produkcję hormonów i zmniejszając stres.

Witamina B3

Uważa się, żewitamina B3, znana również jako niacyna, pomaga zwiększyć przepływ krwi i promuje zdrowe krążenie. Może to mieć pozytywny wpływ na zdrowie seksualne poprzez poprawę funkcji erekcji i zwiększenie wrażliwości. Pokarmy bogate w witaminę B3 obejmują ryby, drób, orzeszki ziemne i grzyby.

Witamina D

Witamina D jest niezbędna dla ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia, a także może odgrywać rolę w zwiększaniu libido. Badania sugerują związek między niskim poziomem witaminy D a obniżonym popędem seksualnym. Uważa się, że witamina D wpływa na poziom hormonów, w tym testosteronu, który jest ważny dla zdrowych funkcji seksualnych. Ekspozycja na światło słoneczne i wzbogacone produkty mleczne są dobrym źródłem witaminy D.

Witamina E

Witamina E jest znana ze swoich właściwości przeciwutleniających, które mogą pomóc zmniejszyć stres oksydacyjny i poprawić przepływ krwi. Może to mieć pozytywny wpływ na zdrowie seksualne, zwiększając podniecenie i wrażliwość. Pokarmy bogate w witaminę E obejmują migdały, szpinak, nasiona słonecznika i awokado.

Witaminy Potencjalne korzyści Źródła
Witamina B3 Poprawia przepływ krwi i funkcje erekcji Ryby, drób, orzeszki ziemne, grzyby
Witamina D Wspomaga produkcję hormonów i libido Ekspozycja na światło słoneczne, wzbogacone produkty mleczne
Witamina E Zwiększa pobudzenie i wrażliwość Migdały, szpinak, nasiona słonecznika, awokado

Należy zauważyć, że chociaż witaminy te mogą przynosić potencjalne korzyści w zakresie zwiększania libido, potrzeba więcej badań, aby w pełni zrozumieć ich skuteczność. Ponadto, zawsze zaleca się skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem przyjmowania jakichkolwiek nowych witamin lub suplementów, aby upewnić się, że są one bezpieczne i odpowiednie dla indywidualnych potrzeb. W połączeniu z odpowiednią suplementacją, utrzymanie zdrowego stylu życia i zajęcie się wszelkimi podstawowymi niedoborami żywieniowymi może przyczynić się do ogólnego dobrego samopoczucia seksualnego i poprawy popędu płciowego.

L-arginina: Obiecujący suplement na libido

L-arginina to dobrze znany suplement, który zyskał uwagę ze względu na swoją potencjalną rolę w poprawie libido i sprawności seksualnej. Jest to aminokwas, który jest naturalnie wytwarzany w organizmie i może być również pozyskiwany ze źródeł dietetycznych lub suplementacji. Uważa się, że L-arginina działa poprzez zwiększenie produkcji tlenku azotu, który pomaga rozluźnić naczynia krwionośne i poprawić przepływ krwi do różnych obszarów ciała, w tym do okolic narządów płciowych.

Odpowiedni przepływ krwi jest niezbędny dla pobudzenia seksualnego i funkcjonowania seksualnego, a potencjał L-argininy do poprawy krążenia krwi sprawia, że jest ona popularnym wyborem dla osób pragnących poprawić swoje libido. Wspierając zdrowy przepływ krwi, L-arginina może przyczyniać się do zwiększonej wrażliwości i pobudzenia, prowadząc do bardziej satysfakcjonujących doznań seksualnych.

Chociaż niektóre badania wykazały pozytywny wpływ L-argininy na funkcje seksualne, ważne jest, aby pamiętać, że badania w tej dziedzinie są nadal ograniczone, a wyniki mogą się różnić w zależności od osoby. Ponadto, L-arginina może wchodzić w interakcje z niektórymi lekami lub schorzeniami, dlatego przed włączeniem jej do rutyny należy skonsultować się z lekarzem.

L-arginina Korzyści
Zwiększony przepływ krwi Zwiększone podniecenie seksualne
Wspomaga zdrowe krążenie Poprawa funkcji seksualnych
Możliwy wzrost libido Wsparcie dla dobrego samopoczucia seksualnego

Podsumowując, L-arginina jest obiecującym suplementem poprawiającym libido i kondycję seksualną. Jej potencjał do zwiększania przepływu krwi i wspierania zdrowego krążenia może przyczyniać się do zwiększonego pobudzenia seksualnego i poprawy funkcji seksualnych. Potrzebne są jednak dalsze badania, aby w pełni zrozumieć skuteczność i bezpieczeństwo L-argininy w tym kontekście. Zawsze zaleca się skonsultowanie się z pracownikiem służby zdrowia przed rozpoczęciem jakiegokolwiek nowego schematu suplementacji oraz priorytetowe traktowanie zdrowego stylu życia i zrównoważonego odżywiania dla ogólnego zdrowia seksualnego.

Witamina B3 i jej związek z libido

Uważa się, że witamina B3, znana również jako niacyna, odgrywa rolę w zwiększaniu libido i można ją znaleźć w różnych naturalnych suplementach afrodyzjakalnych. Ta niezbędna witamina bierze udział w produkcji energii, syntezie hormonów i krążeniu krwi, z których wszystkie są ważnymi czynnikami dla zdrowia seksualnego. Niacyna pomaga rozszerzać naczynia krwionośne, promując lepszy przepływ krwi w całym ciele, w tym w okolicy narządów płciowych, co może zwiększyć podniecenie seksualne.

Jednym z powodów, dla których witamina B3 jest uważana za naturalny wzmacniacz libido, jest jej zdolność do zmniejszania zmęczenia i zwiększania poziomu energii. Wspierając metabolizm organizmu i przekształcając żywność w energię bardziej efektywnie, niacyna może pomóc w walce z niskim poziomem energii, który może przyczyniać się do zmniejszenia pożądania seksualnego.

Oprócz tych korzyści, niacyna została powiązana z redukcją stresu i niepokoju, które są powszechnymi czynnikami mogącymi negatywnie wpływać na libido. Promując relaks i dobre samopoczucie, witamina B3 może pomóc w stworzeniu środowiska sprzyjającego zdrowemu popędowi seksualnemu.

Naturalne źródła witaminy B3

Witaminę B3 można uzyskać zarówno ze źródeł dietetycznych, jak i suplementów. Pokarmy bogate w niacynę obejmują drób, ryby, chude mięso, produkty pełnoziarniste, rośliny strączkowe i orzechy. Jednak stężenie niacyny w tych źródłach może nie być wystarczające do osiągnięcia pożądanych efektów zwiększających libido. W takich przypadkach suplementy diety zawierające witaminę B3 mogą zapewnić bardziej skoncentrowaną dawkę.

Źródła witaminy B3 w żywności Zawartość niacyny (na 100 g)
Pierś z kurczaka 8,1 mg
Tuńczyk 11,3 mg
Mielona wołowina 10,2 mg
Orzeszki ziemne 12,6 mg
Groszek zielony 2,1 mg

Chociaż witamina B3 może potencjalnie zwiększać libido, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem jakiegokolwiek nowego schematu suplementacji. Może on udzielić spersonalizowanych porad i wskazówek w oparciu o indywidualne czynniki zdrowotne oraz pomóc w określeniu najbardziej odpowiedniej dawki i formy suplementacji witaminą B3. Dodatkowo, zajęcie się wszelkimi podstawowymi niedoborami żywieniowymi i utrzymanie zdrowego stylu życia, w tym regularne ćwiczenia i zbilansowana dieta, są ważne dla ogólnego dobrego samopoczucia seksualnego i zwiększenia libido.

Witamina D: Kluczowy czynnik wpływający na zdrowie seksualne

Witamina D została zidentyfikowana jako kluczowa witamina dla utrzymania zdrowia seksualnego i może przyczynić się do naturalnego zwiększenia libido. Witamina ta odgrywa znaczącą rolę w różnych funkcjach organizmu, w tym w regulacji produkcji hormonów płciowych i utrzymaniu ogólnego dobrego samopoczucia seksualnego.

Jednym z głównych sposobów, w jaki witamina D wspiera zdrowie seksualne, jest poprawa przepływu krwi. Odpowiedni poziom witaminy D wiąże się z lepszym funkcjonowaniem śródbłonka, co pomaga rozluźnić naczynia krwionośne i promować zdrowe krążenie. Zwiększając przepływ krwi do narządów płciowych, witamina D może zwiększać podniecenie seksualne i przyjemność.

Oprócz roli w przepływie krwi, witamina D bierze również udział w produkcji hormonów płciowych, takich jak testosteron. Testosteron jest niezbędny zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet do utrzymania zdrowego libido. Badania wykazały, że osoby z niewystarczającym poziomem witaminy D często mają niższy poziom testosteronu, co może prowadzić do zmniejszenia pożądania i sprawności seksualnej.

Źródła witaminy D: Zalecane dzienne spożycie:
Tłuste ryby (łosoś, makrela) 600-800 IU dla dorosłych (w wieku 19-70 lat)
Żółtka jaj 800-1000 IU dla dorosłych (w wieku 71+)
Ser 15-20 minut ekspozycji na światło słoneczne dziennie
Grzyby

Chociaż ekspozycja na światło słoneczne jest jednym z głównych źródeł witaminy D, można ją również uzyskać z niektórych pokarmów i suplementów. Tłuste ryby, takie jak łosoś i makrela, żółtka jaj, ser i grzyby są bogatym źródłem witaminy D. Ważne jest jednak, aby zachować równowagę i nie przekraczać zalecanego dziennego spożycia, ponieważ nadmierny poziom witaminy D może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie.

Należy pamiętać, że chociaż witamina D może w naturalny sposób przyczyniać się do zwiększenia libido, jest to tylko jeden z wielu czynników, które mogą wpływać na zdrowie seksualne. Zdrowy styl życia, w tym regularne ćwiczenia, pożywna dieta, radzenie sobie ze stresem i dobra komunikacja z partnerem, również odgrywają znaczącą rolę w utrzymaniu satysfakcjonującego życia seksualnego. Jeśli rozważają Państwo dodanie suplementów witaminy D do swojej diety lub mają obawy dotyczące zdrowia seksualnego, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem w celu uzyskania spersonalizowanej porady.

Witamina E: Wspieranie funkcji seksualnych

Witamina E jest często kojarzona ze swoimi właściwościami przeciwutleniającymi, ale może również odgrywać rolę we wspieraniu funkcji seksualnych i zwiększaniu libido. Ten niezbędny składnik odżywczy jest znany ze swojej zdolności do poprawy krążenia krwi, co może być korzystne dla zdrowia seksualnego. Promując prawidłowy przepływ krwi, witamina E może zwiększać podniecenie i wrażliwość, prowadząc do bardziej satysfakcjonujących doznań seksualnych.

Ponadto uważa się, że witamina E ma pozytywny wpływ na poziom hormonów. Sugeruje się, że witamina ta może pomóc w regulacji produkcji estrogenu i testosteronu, które są ważne dla utrzymania zdrowego libido. Dodatkowo, właściwości przeciwutleniające witaminy E mogą pomóc zmniejszyć stres oksydacyjny i stany zapalne, które mogą przyczyniać się do dysfunkcji seksualnych i niskiego libido.

Aby włączyć witaminę E do swojej diety, można spożywać pokarmy bogate w ten składnik odżywczy, takie jak migdały, nasiona słonecznika, szpinak i awokado. Alternatywnie, suplementy witaminy E są dostępne dla tych, którzy mogą mieć trudności ze spełnieniem swojego dziennego zapotrzebowania wyłącznie poprzez dietę. Ważne jest, aby pamiętać, że chociaż witamina E może mieć potencjalne korzyści dla funkcji seksualnych, indywidualne wyniki mogą się różnić. Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek nowego schematu suplementacji zawsze zaleca się konsultację z lekarzem.

Żywność bogata w witaminę E Ilość witaminy E na porcję
Migdały 7,3 mg na uncję
Nasiona słonecznika 7,4 mg na uncję
Szpinak 0,6 mg na filiżankę (gotowane)
Awokado 2,7 mg na średniej wielkości owoc

Podsumowując, chociaż witamina E jest często kojarzona ze swoimi właściwościami przeciwutleniającymi, może również przyczyniać się do wspierania funkcji seksualnych i zwiększania libido. Ten niezbędny składnik odżywczy może poprawiać krążenie krwi, regulować poziom hormonów i zmniejszać stres oksydacyjny, co może mieć pozytywny wpływ na zdrowie seksualne. Dodanie pokarmów bogatych w witaminę E do diety lub rozważenie suplementacji, w porozumieniu z lekarzem, może być korzystne dla osób, które chcą naturalnie zwiększyć swoje libido.

Inne suplementy i minerały zwiększające libido

Oprócz witamin, zasugerowano, że kilka suplementów i minerałów ma potencjalne korzyści w zwiększaniu libido. Te naturalne środki mogą zapewnić wsparcie dla dobrego samopoczucia seksualnego i pomóc zwiększyć pożądanie seksualne. Oto niektóre z suplementów i minerałów, które są powszechnie zalecane:

  • DHEA: DHEA to hormon wytwarzany przez nadnercza, który może odgrywać rolę w funkcjach seksualnych. Sugeruje się, że potencjalnie poprawia libido, szczególnie u osób z niskim poziomem DHEA.
  • Cynk: Cynk jest niezbędnym minerałem, który bierze udział w wielu funkcjach organizmu, w tym w produkcji hormonów. Może wspierać zdrowe funkcjonowanie układu rozrodczego i przyczyniać się do zdrowego popędu płciowego.
  • Magnez: Magnez jest minerałem, który bierze udział w licznych reakcjach biochemicznych w organizmie. Sugeruje się, że potencjalnie zmniejsza stres i niepokój, co może mieć pozytywny wpływ na pożądanie seksualne i sprawność seksualną.
  • Ekstrakt z korzenia Mac a: Ekstrakt z korzenia Maca pochodzi z peruwiańskiej rośliny i był tradycyjnie stosowany jako afrodyzjak. Uważa się, że potencjalnie zwiększa libido i poprawia funkcje seksualne, chociaż potrzeba więcej badań, aby potwierdzić jego skuteczność.
  • Żeń-szeń: Żeń-szeń jest popularnym ziołem stosowanym w medycynie tradycyjnej od wieków. Uważa się, że ma właściwości adaptogenne i może pomóc zmniejszyć stres, poprawić poziom energii i zwiększyć sprawność seksualną.

Należy pamiętać, że skuteczność tych suplementów i minerałów może się różnić w zależności od osoby. Niektóre osoby mogą doświadczyć zauważalnej poprawy libido, podczas gdy inne mogą nie zauważyć znaczących zmian. Zawsze zaleca się skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem jakiegokolwiek nowego schematu suplementacji, aby zapewnić bezpieczeństwo i właściwe dawkowanie.

Suplement/składnik mineralny Potencjalne korzyści
DHEA Możliwa poprawa libido, szczególnie u osób z niskim poziomem DHEA
Cynk Wspiera zdrowe funkcjonowanie układu rozrodczego i może przyczyniać się do zdrowego popędu płciowego.
Magnez Możliwe zmniejszenie stresu i niepokoju, prowadzące do poprawy pożądania i sprawności seksualnej
Ekstrakt z korzenia Maca Potencjalny wzrost libido i poprawa funkcji seksualnych
Żeń-szeń Może pomóc zmniejszyć stres, poprawić poziom energii i zwiększyć sprawność seksualną.

Chociaż te suplementy i minerały mogą oferować potencjalne korzyści, należy pamiętać, że nie są one lekarstwem na wszystko. Utrzymanie zdrowego stylu życia, regularne ćwiczenia, radzenie sobie ze stresem i radzenie sobie z wszelkimi niedoborami żywieniowymi są również kluczowymi czynnikami w poprawie zdrowia seksualnego i libido. Konsultacja z pracownikiem służby zdrowia może dostarczyć spersonalizowanych wskazówek i pomóc zapewnić najlepsze podejście do Państwa indywidualnych potrzeb.

Znaczenie konsultacji z pracownikiem służby zdrowia

Chociaż witaminy i suplementy mogą oferować potencjalne korzyści w zakresie poprawy libido, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, aby zapewnić bezpieczeństwo i skuteczność. Organizm każdego człowieka jest wyjątkowy, a to, co działa na jedną osobę, może nie działać na inną. Ponadto, niektóre schorzenia lub leki mogą wchodzić w interakcje z tymi suplementami, co sprawia, że niezbędne jest zasięgnięcie spersonalizowanej porady.

Pracownik służby zdrowia może udzielić wskazówek na temat tego, które witaminy lub suplementy mogą być najbardziej odpowiednie w oparciu o Państwa konkretne potrzeby i historię zdrowia. Może również pomóc zidentyfikować wszelkie podstawowe kwestie zdrowotne, które mogą przyczyniać się do niskiego libido i zapewnić odpowiednie opcje leczenia. Takie spersonalizowane podejście gwarantuje, że przyjmują Państwo właściwe suplementy w odpowiednich dawkach, maksymalizując ich potencjalne korzyści.

Co więcej, pracownicy służby zdrowia mogą monitorować Pana/Pani postępy i wprowadzać wszelkie niezbędne korekty do Pana/Pani schematu leczenia. Mogą oni zapewnić stałe wsparcie i odpowiedzieć na wszelkie wątpliwości lub pytania, jakie mogą mieć Państwo w trakcie swojej podróży w celu poprawy zdrowia seksualnego.

Podsumowując, chociaż witaminy i suplementy mogą odgrywać rolę w zwiększaniu libido, przed rozpoczęciem jakiegokolwiek nowego schematu należy skonsultować się z lekarzem. Ich doświadczenie pomoże upewnić się, że podejmują Państwo świadome decyzje i podejmują odpowiednie kroki w celu optymalizacji swojego zdrowia seksualnego. Dzięki ścisłej współpracy z pracownikiem służby zdrowia można opracować kompleksowy plan obejmujący zmiany stylu życia, uzupełnienie niedoborów żywieniowych oraz włączenie odpowiednich witamin i suplementów dostosowanych do indywidualnych potrzeb.

Korzyści z konsultacji z pracownikiem służby zdrowia Dlaczego to ma znaczenie
Spersonalizowane wskazówki Pracownik służby zdrowia może udzielić porady dostosowanej do Państwa konkretnych potrzeb i historii zdrowia.
Monitorowanie i korekty Regularne wizyty kontrolne pozwalają na monitorowanie postępów i dostosowanie reżimu, zapewniając optymalne wyniki.
Kompleksowe podejście Pracownik służby zdrowia może pomóc w rozwiązaniu podstawowych problemów zdrowotnych, niedoborów żywieniowych i pokierować zmianami stylu życia w celu uzyskania ogólnego dobrego samopoczucia seksualnego.
Wsparcie ekspertów Posiadanie pracownika służby zdrowia po swojej stronie zapewnia stałe wsparcie i odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Bezpieczeństwo i skuteczność Konsultacja z profesjonalistą gwarantuje, że przyjmowane suplementy są bezpieczne i skuteczne w Państwa indywidualnej sytuacji.

Wnioski

Chociaż istnieją sugestie, że niektóre witaminy mogą pomóc zwiększyć libido, potrzebne są dalsze badania, aby w pełni zrozumieć ich skuteczność, a ważne jest, aby priorytetem było ogólne zdrowie seksualne poprzez zrównoważony styl życia i prawidłowe odżywianie.

L-arginina, witamina B3, witamina D, witamina E, DHEA, cynk, magnez, ekstrakt z korzenia maca i żeń-szeń należą do witamin i suplementów, które zostały powiązane z potencjalnymi korzyściami w zwiększaniu libido i poprawie zdrowia seksualnego.

Te witaminy i minerały mogą mieć różny wpływ na organizm, na przykład poprawiając przepływ krwi, zwiększając poziom energii, wspierając produkcję hormonów i zmniejszając stres. Należy jednak pamiętać, że indywidualne wyniki mogą się różnić, a to, co działa na jedną osobę, może nie działać na inną.

Przed rozpoczęciem przyjmowania jakichkolwiek nowych witamin lub suplementów zaleca się konsultację z lekarzem. Może on udzielić spersonalizowanych porad, ocenić wszelkie potencjalne interakcje z istniejącymi lekami lub schorzeniami i pomóc w określeniu najlepszego podejścia do poprawy samopoczucia seksualnego.

Oprócz witamin i suplementów, do poprawy popędu seksualnego może przyczynić się także prowadzenie zdrowego trybu życia i uzupełnianie wszelkich niedoborów żywieniowych. Regularne ćwiczenia, techniki radzenia sobie ze stresem i zbilansowana dieta mogą odgrywać rolę we wspieraniu ogólnego zdrowia seksualnego.

Chociaż pomysł magicznej witaminy zwiększającej libido może być kuszący, ważne jest, aby podejść do tematu z ostrożnością i realistycznymi oczekiwaniami. Zdrowie seksualne to złożona kwestia, na którą wpływ ma wiele czynników i nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania.

Podsumowując, chociaż niektóre witaminy i suplementy mogą być obiecujące w zwiększaniu libido, potrzebne są dalsze badania, aby w pełni zrozumieć ich skuteczność. Ważne jest, aby priorytetowo traktować ogólne zdrowie seksualne poprzez holistyczne podejście, które obejmuje wybory stylu życia i prawidłowe odżywianie.

FAQ

Czy istnieje witamina zwiększająca libido?

Istnieje kilka witamin i suplementów, które mogą pomóc zwiększyć libido i poprawić zdrowie seksualne.

Jakie są potencjalne witaminy zwiększające libido?

Niektóre potencjalne witaminy zwiększające libido obejmują L-argininę, witaminę B3, witaminę D, witaminę E, DHEA, cynk, magnez, ekstrakt z korzenia maca i żeń-szeń.

Jak te witaminy i minerały wpływają na organizm?

Te witaminy i minerały mogą mieć różne skutki dla organizmu, takie jak poprawa przepływu krwi, zwiększenie poziomu energii, wspomaganie produkcji hormonów i zmniejszenie stresu.

Czy udowodniono, że te witaminy zwiększają libido?

Potrzeba więcej badań, aby w pełni zrozumieć skuteczność tych witamin w zwiększaniu libido.

Czy przed rozpoczęciem przyjmowania tych witamin należy skonsultować się z lekarzem?

Zaleca się skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania jakichkolwiek nowych witamin lub suplementów.

Jakie inne czynniki przyczyniają się do poprawy popędu seksualnego?

Utrzymanie zdrowego stylu życia i uzupełnienie wszelkich niedoborów żywieniowych może również przyczynić się do poprawy popędu płciowego.

Linki źródłowe

Zarejestruj się do naszego newslettera i otrzymaj 10% zniżki na Twoje następne zamówienie

Który produkt potrzebuję?