Co zrobić, gdy Pani chłopak ma niskie libido?

Published:

Posiadanie partnera z niższym popędem seksualnym może być wyzwaniem. Może Pani czuć się odrzucona, niepożądana lub niezaspokojona. Są jednak rzeczy, które można zrobić, aby ponownie nawiązać fizyczną i emocjonalną więź ze swoim chłopakiem. Ten wpis na blogu zawiera poparte badaniami wskazówki, jak zwiększyć intymność, gdy libido pani chłopaka jest niskie.

Co zrobić, gdy Pani chłopak ma niskie libido?

Otwarta i szczera komunikacja

Pierwszym krokiem jest otwarta rozmowa z Pani chłopakiem. Proszę znaleźć spokojny czas na rozmowę, nie tuż przed lub po seksie. Proszę podzielić się swoimi obawami, używając stwierdzeń typu "ja", a nie obwiniając go. Na przykład:

"Czuję się od Pana odłączona i brakuje mi naszej fizycznej bliskości. Obawiam się, że jest jakiś problem, którym musimy się zająć".

Proszę zapytać swojego chłopaka, jak się czuje i czy są jakieś czynniki wpływające na jego libido, np:

 • Stres w pracy
 • Depresja lub stany lękowe
 • Niski poziom testosteronu
 • Leki
 • Używanie alkoholu
 • Warunki zdrowotne

Proszę prowadzić rozmowę z miłością i bez osądzania. Celem jest zrozumienie, czego doświadcza Pani chłopak i jak możecie wspólnie pracować nad poprawą sytuacji.

Proszę udać się do lekarza

Jeśli Pani chłopak zmaga się z ciągłym niskim libido, ważne jest, aby udał się do lekarza. Może on sprawdzić wszelkie przyczyny medyczne, takie jak:

Niski poziom testosteronu - Poziom testosteronu naturalnie spada wraz z wiekiem. Inne czynniki, takie jak przewlekłe choroby, leki i otyłość również mogą obniżać poziom testosteronu. Niski poziom może osłabiać popęd płciowy. Pomocna może być terapia zastępcza testosteronem.

Depresja - Depresja często powoduje niskie libido. Poradnictwo i leki przeciwdepresyjne mogą poprawić nastrój i przywrócić popęd płciowy.

Leki - Wiele popularnych leków, takich jak leki przeciwdepresyjne, leki na ciśnienie krwi i tabletki przeciwbólowe, może obniżać libido. Lekarz może dostosować schemat przyjmowania leków w celu złagodzenia skutków ubocznych.

Choroby przewlekłe - Choroby takie jak cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi i zapalenie stawów są powiązane z problemami seksualnymi. Leczenie chorób może pomóc w poprawie popędu płciowego.

Dotarcie do pierwotnej przyczyny z pomocą lekarza jest kluczem do rozwiązania problemu niskiego libido w perspektywie długoterminowej.

Zarządzanie stresem

Stres związany z pracą, obowiązkami rodzinnymi lub innymi obciążeniami może pozbawiać mężczyznę energii i popędu seksualnego. Proszę upewnić się, że Pani chłopak ma czas na odpoczynek i zregenerowanie sił. Proszę go do tego zachęcać:

 • Proszę robić relaksujące przerwy w ciągu dnia
 • Proszę spać 7-9 godzin na dobę.
 • Ćwiczenia fizyczne - zmniejszają stres i zwiększają libido
 • Proszę ćwiczyć relaksujące czynności, takie jak joga, medytacja lub masaż.
 • Proszę delegować zadania i powiedzieć "nie" dodatkowym obowiązkom

Lepsza równowaga między pracą a życiem prywatnym może złagodzić stres i zwiększyć libido.

Poprawa intymności emocjonalnej

Poczucie emocjonalnej bliskości i więzi z panią może wprowadzić chłopaka w nastrój na seks. Proszę wygospodarować specjalny czas na budowanie więzi:

Codzienna komunikacja - Proszę zadawać swojemu chłopakowi przemyślane pytania. Proszę słuchać i wczuwać się w to, co mówi. Proszę również otwarcie wyrażać swoje uczucia. Pozostawanie zaangażowanym emocjonalnie będzie pielęgnować intymność.

Chodzenie na randki - Proszę planować regularne randki z dala od domu i urządzeń. Nowe doświadczenia i aktywności mogą ożywić Państwa związek. Proszę odtworzyć ulubione wczesne randki, aby ponownie poczuć iskrę.

Bądź czuły - inicjuj trzymanie się za ręce, uściski i przytulanie poza sypialnią, nie tylko w ramach gry wstępnej. To buduje fizyczną bliskość. Proszę komplementować i robić przemyślane rzeczy dla swojego chłopaka, aby poczuł się doceniony.

Rozładowanie stresu w związku - Omówienie i rozwiązanie wszelkich źródeł napięć, konfliktów lub rozłąki w związku. Jeśli potrzebują Państwo pomocy w porozumiewaniu się, warto skorzystać z poradnictwa dla par. Poczucie bezpieczeństwa razem stymuluje libido.

Rozgrzewka

Po zajęciu się wszelkimi podstawowymi kwestiami, mogą Państwo podjąć proaktywne kroki w celu ponownego rozpalenia pasji:

Inicjowanie seksu w zabawny sposób - Zamiast krytykować słabnące libido swojego chłopaka, proszę inicjować go w pozytywny sposób. Proszę wysyłać zalotne SMS-y w ciągu dnia. Proszę witać go w drzwiach ubrana. Zaskocz go masażem dla par. Zabawa i różnorodność mogą pobudzić jego zainteresowanie.

Spraw, byseks był ekscytujący - wypróbuj zabawki do sypialni, nowe pozycje, odgrywanie ról lub wspólne oglądanie filmów erotycznych. Odkrywanie nowych doznań i doświadczeń pomaga przełamać rutynę seksualną, która tłumi libido.

Zaplanuj seks randki - Ustal regularne seks randki, na które będziesz czekać z niecierpliwością. Buduje to oczekiwanie i zapobiega wypadaniu seksu z radaru pośród zabieganego życia. Nawet w okresach niskiego libido, aktywność seksualna z czasem rodzi większe pożądanie.

Skupienie się na grze wstępnej - proszę zrezygnować ze stosunku i spróbować masażu erotycznego, seksu oralnego, dotyku, odgrywania ról lub seksownego prysznica. Brak presji na wydajność Pani chłopaka może pomóc mu się zrelaksować i podniecić.

Bycie proaktywnym w kwestii romansu i seksu daje impuls do częstszej zabawy w sypialni.

Proszę poszukać porady lub terapii

Jeśli wysiłki zmierzające do poprawy libido Pani chłopaka nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, skorzystanie z pomocy terapeuty może przynieść przełom. Wykwalifikowany terapeuta może odkryć głębsze problemy wpływające na intymność. Indywidualne poradnictwo dla Pani chłopaka może również pomóc w rozwiązaniu problemu niskiego libido zakorzenionego w depresji, stresie lub traumie. Poradnictwo małżeńskie wzmacnia umiejętności w zakresie relacji, takie jak komunikacja, które wspomagają więź seksualną.

Niektóre kluczowe korzyści terapii obejmują:

 • Identyfikacja pierwotnych przyczyn niskiego libido
 • Przetwarzanie uczucia wstydu, nieadekwatności lub niepokoju związanego z seksem
 • Pokonywanie barier intymności i negatywnych wzorców jako para
 • Nauka technik radzenia sobie ze stresem i zwiększania poczucia własnej wartości
 • Uzyskanie wsparcia i odpowiedzialności za kontynuację ponownego połączenia seksualnego

Dzięki profesjonalnemu doradztwu, niskie libido często może być skutecznie kontrolowane - przywracając fizyczną i emocjonalną satysfakcję w Państwa związku.

Podsumowanie

Spadek libido pani chłopaka może być trudny dla związku, pozostawiając panią w poczuciu niepewności i niezaspokojenia potrzeb. Proszę jednak nie rozpaczać. Zajęcie się wszelkimi podstawowymi problemami, poprawa intymności, urozmaicenie sypialni i w razie potrzeby skorzystanie z porady może przywrócić życie seksualne na właściwe tory. Dzięki cierpliwości i zaangażowaniu obojga, iskra może zostać ponownie rozpalona, a więź wzmocniona. Proszę wziąć się w garść i mieć nadzieję. Pomoc w przypadku niskiego libido jest dostępna. Konsekwentny wysiłek doprowadzi Panią i Pani chłopaka z powrotem do namiętnej spontaniczności.

Często zadawane pytania dotyczące radzenia sobie z niskim libido chłopaka

Niskie libido u chłopaka może sprawić, że poczuje się Pani zdezorientowana, niepewna i niezadowolona. Ale nie jest Pani sama - niski popęd płciowy u mężczyzn jest powszechnym zjawiskiem. Poniżej znajdują się odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące ożywienia intymności, gdy silnik pana mężczyzny działa wolno.

Dlaczego mój chłopak może mieć mniejszy popęd seksualny?

Istnieje wiele potencjalnych przyczyn, w tym:

 • Niski poziom testosteronu - Poziom testosteronu naturalnie spada wraz z wiekiem mężczyzn. Przewlekłe problemy zdrowotne, otyłość i leki mogą również obniżać poziom testosteronu, zmniejszając libido.
 • Depresja i stany lękowe - Problemy ze zdrowiem psychicznym są częstą przyczyną niskiego libido u mężczyzn. Stres związany z depresją zmniejsza energię i ochotę na seks.
 • Leki - leki przeciwdepresyjne, leki na ciśnienie krwi, tabletki przeciwbólowe i inne mogą hamować libido jako efekt uboczny.
 • Spożywanie alkoholu - Przewlekłe picie alkoholu często hamuje sprawność seksualną i pożądanie.
 • Choroby przewlekłe - Choroby takie jak cukrzyca, choroby serca i zapalenie stawów utrudniają funkcjonowanie seksualne i popęd.
 • Stres - Wysoki poziom stresu związany z pracą, obowiązkami rodzinnymi lub innymi presjami wyczerpuje organizm i osłabia popęd płciowy.
 • Problemy w związku - Nierozwiązane konflikty, słaba komunikacja i brak intymności emocjonalnej mogą tłumić zainteresowanie i przyjemność seksualną.

Do jakich kroków mogę zachęcić mojego chłopaka?

 • Wizyta u lekarza - ważne jest, aby pani chłopak przeszedł badania lekarskie w celu wykrycia wszelkich ukrytych problemów zdrowotnych przyczyniających się do niskiego libido. Badanie krwi może sprawdzić poziom hormonów, a schorzenia mogą być leczone.
 • Zmiana leków - jeśli obecne leki obniżają libido, lekarz może dostosować leki i dawki w celu zmniejszenia skutków ubocznych.
 • Proszęskorzystać z poradnictwa - jeśli depresja, przewlekły stres lub trauma wpływają na popęd seksualny, poradnictwo może pomóc w przetworzeniu i rozwiązaniu tych problemów.
 • Ograniczenie spożycia alkoholu - Ograniczenie spożycia alkoholu poprawia funkcjonowanie seksualne.
 • Leczenie chorób przewlekłych - Pani chłopak powinien przestrzegać zaleceń lekarza dotyczących leczenia schorzeń, aby pomóc ustabilizować libido.
 • Zmniejszenie stresu - Robienie przerw, wystarczająca ilość snu, ćwiczenia i odmawianie dodatkowym obowiązkom może zmniejszyć stres.
 • Praca nad umiejętnościami związanymi z relacjami - Poradnictwo dla par pomaga budować więzi poprzez lepszą komunikację, rozwiązywanie konfliktów i budowanie intymności.

Co mogę zrobić, aby poprawić nasze życie seksualne?

 • Inicjowanie seksu w zabawny sposób - proszę używać flirtu, bielizny, masaży lub zabawek erotycznych, aby spróbować wprowadzić go w nastrój. Proszę mówić pozytywnie zamiast krytykować.
 • Niech seks będzie ekscytujący - proszę eksperymentować z nowymi pozycjami, miejscami, oglądaniem filmów erotycznych, odgrywaniem ról i zabawkami do sypialni, aby wzbudzić nowe zainteresowanie.
 • Zaplanowanie randek seksualnych - Proszę ustalić regularne randki seksualne, na które można czekać z niecierpliwością. Pomoże to uczynić seks stałym priorytetem.
 • Proszęskupić się na grze wstępnej - proszę zrezygnować ze stosunku i odkrywać aktywności seksualne z mniejszą presją, takie jak seks oralny, masaż erotyczny i dotykanie.
 • Ponowne nawiązanie kontaktu emocjonalnego - Proszę planować regularne romantyczne randki. Proszę okazywać więcej uczuć w codziennym życiu poprzez dotyk, komplementy, słuchanie i przemyślane działania.
 • Wizyta u doradcy - terapeuta seksualny może udzielić dostosowanych porad dotyczących poprawy intymności. Poradnictwo dla par wzmacnia Państwa ogólną więź.

Jak długo może potrwać poprawa naszego życia seksualnego?

To naprawdę zależy od przyczyn niskiego libido Pani chłopaka i od tego, jak bardzo oboje jesteście proaktywni w rozwiązywaniu tego problemu. Zazwyczaj jednak powinna Pani zauważyć stopniową poprawę w okresie od kilku tygodni do kilku miesięcy, jeśli będzie Pani wytrwała. Proszę jasno się komunikować, zachować cierpliwość i próbować nowych strategii intymnych. Dzięki konsekwentnemu wysiłkowi mogą Państwo sprawić, że Państwa życie seksualne znów będzie kwitnąć.

Czy mój chłopak nadal mnie pociąga?

Niskie libido niekoniecznie odzwierciedla to, jak atrakcyjna jest dla niego Pani. Zrozumiałe jest jednak poczucie niepewności, gdy seks spada. Proszę zwiększyć swoją pewność siebie, skupiając się mniej na jego słabnącym pożądaniu, a bardziej na osiągnięciu szczęścia i spełnienia w innych obszarach życia i związku. Proszę utrzymywać otwartą komunikację i dodawać mu otuchy. Przy wysiłku obojga z Państwa, namiętność z pewnością może rozpalić się na nowo.

Kiedy należy szukać pomocy medycznej?

Jeśli pani chłopak ma niski popęd seksualny od kilku miesięcy, a wysiłki mające na celu zwiększenie intymności zawiodły, to znak, że należy zwrócić się o pomoc medyczną. Lekarz może sprawdzić, czy nie ma żadnych podstawowych problemów ze zdrowiem fizycznym lub psychicznym, które wymagałyby leczenia. Terapeuta seksualny może również udzielić bardziej specjalistycznych porad i porad dostosowanych do Państwa sytuacji. Proszę nie zmagać się z tym w milczeniu - proszę skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Co jeśli moje potrzeby nadal nie są zaspokajane?

Proszę otwarcie porozmawiać ze swoim chłopakiem o swoich potrzebach i o tym, jak czuje się Pani w tej sytuacji. Jeśli nadal nie będzie on skłonny do rozwiązania tych problemów, być może będzie Pani musiała zastanowić się nad tym, czy czerpie Pani fizyczną i emocjonalną satysfakcję z tego związku. Proszę spróbować konsultacji, ale nie zostawać, jeśli z czasem sytuacja się nie poprawi. Pani potrzeby w zakresie intymności mają znaczenie - czasami potrzeba uświadomienia sobie, że zasługuje Pani na coś lepszego, zanim nastąpi zmiana.

Podsumowanie

Spadek libido może się zdarzyć, ale nie musi stać się nową normą. Dzięki cierpliwości i proaktywnemu podejściu skoncentrowanemu na otwartej komunikacji, pomocy medycznej i wypróbowaniu nowych strategii intymności, mogą Państwo ożywić swoje życie seksualne. Poprawa więzi emocjonalnej pomaga również odblokować namiętność seksualną. Jeśli oboje partnerzy zaangażują się w ten proces, fizyczna intymność może znów rozkwitnąć.

Zarejestruj się do naszego newslettera i otrzymaj 10% zniżki na Twoje następne zamówienie

Który produkt potrzebuję?