Dlaczego olej CBG powoduje senność?

Published:

Wraz z jego rosnącą popularnością, coraz więcej osób próbuje oleju CBG ze względu na jego korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Jednak częstym efektem ubocznym jest uczucie senności lub uspokojenia po zażyciu oleju CBG.

Dlaczego olej CBG powoduje senność u niektórych użytkowników? I czy jest coś, co można zrobić, aby cieszyć się CBG bez nadmiernej senności? Przeanalizujmy naukę i rozwiązania dotyczące oleju CBG i zmęczenia.

Dlaczego olej CBG powoduje senność?

Czym jest olej CBG?

Po pierwsze, krótkie wprowadzenie na temat tego, czym jest olej CBG. CBG to skrót od kannabigerolu, który jest niepsychoaktywnym kannabinoidem produkowanym w niskich ilościach w konopiach i roślinach konopi.

CBG zyskuje coraz większą uwagę ze względu na swoje potencjalne właściwości terapeutyczne. Ponieważ jednak większość szczepów ma niską zawartość CBG, do produkcji kwiatów z przewagą CBG stosuje się specjalistyczną uprawę. Materiał ten jest następnie ekstrahowany i rafinowany do olejków, kapsułek i innych produktów, aby wykorzystać działanie CBG.

Wczesne badania sugerują, że CBG może przynosić korzyści, w tym

 • Zmniejszony niepokój i depresja
 • Właściwości neuroprotekcyjne
 • Zmniejszony stan zapalny
 • Poprawa funkcji trawiennych
 • Lepsza jakość snu
 • Uśmierzanie bólu
 • Działanie antybakteryjne

Teraz, gdy rozumiemy już, czym jest olej CBG, przyjrzyjmy się, dlaczego może on powodować senność u niektórych użytkowników.

Dlaczego olej CBG powoduje senność i ospałość?

Istnieje kilka potencjalnych powodów, dla których olej CBG może wywoływać uczucie uspokojenia, relaksu i senności u niektórych osób:

Interakcje z układem endokannabinoidowym

Podobnie jak inne kannabinoidy, CBG wchodzi w interakcje z układem endokannabinoidowym (ECS) w organizmie. Ta złożona sieć sygnalizacji komórkowej odgrywa kluczową rolę w regulowaniu cykli snu / czuwania i innych procesów.

W szczególności badania sugerują, że CBG może wpływać na receptory CB1, które są zaangażowane w kontrolowanie snu i pobudzenia. Prawdopodobnie leży to u podstaw niektórych właściwości uspokajających oleju CBG.

Wpływ na neuroprzekaźniki

Badania wykazały również, że CBG wpływa na poziom uspokajających neuroprzekaźników w mózgu, takich jak GABA i serotonina. Może również zmniejszać pobudzający glutaminian.

Przesunięcie równowagi neuroprzekaźników na stronę uspokajającą jest prawdopodobnie kolejnym czynnikiem przyczyniającym się do właściwości oleju CBG sprzyjających zasypianiu.

Właściwości rozluźniające mięśnie

Badania wskazują, że CBG wykazuje działanie rozluźniające mięśnie w całym ciele, w tym mięśnie gładkie, takie jak przewód pokarmowy. Rozluźnienie mięśni może prowadzić do ogólnego uspokojenia.

Właściwości przeciwlękowe

Oprócz bezpośrednich mechanizmów uspokajających, olej CBG może po prostu łagodzić stres i niespokojne myśli, które mogą zakłócać sen. Łagodząc niepokój, CBG może mieć pośrednie działanie wspomagające sen.

Dzięki tej mieszance bezpośrednich i pośrednich efektów, olej CBG może sprawić, że niektórzy użytkownicy poczują się nadmiernie zrelaksowani, uspokojeni i senni. Istnieją jednak sposoby, aby cieszyć się CBG bez nadmiernej senności.

Wskazówki zapobiegające nadmiernej senności spowodowanej olejem CBG

Jeśli olej CBG powoduje u Państwa nadmierną senność, proszę wypróbować poniższe wskazówki, aby znaleźć złoty środek pomiędzy relaksacją a nadmiernym uspokojeniem:

Proszę przyjmować niższe dawki

Zbyt duże dawki CBG mogą prowadzić do nasilenia efektów, w tym senności. Proszę spróbować zmniejszyć dawkę, aby sprawdzić, czy mniejsza ilość zapewnia korzyści bez tak dużego uspokojenia. Proszę znaleźć najmniejszą skuteczną dawkę.

Proszę używać produktów o wyższym stężeniu

Olejki CBG o wyższym stężeniu pozwalają przyjmować mniejszą objętość dla tej samej dawki. Może to pomóc zminimalizować sedację w porównaniu z większymi objętościami olejków o niższym stężeniu.

Proszę unikać CBG wieczorem

Olej CBG należy stosować wyłącznie rano lub wczesnym popołudniem. Wieczory proszę przeznaczyć na suplementy niedziałające uspokajająco, aby uniknąć senności w nocy.

W połączeniu z suplementami poprawiającymi czujność

Połączenie oleju CBG z imbirem, melisą, żeń-szeniem lub składnikami o działaniu energetyzującym może zrównoważyć nadmierne uspokojenie.

Proszę pozostać nawodnionym i aktywnym

Proszę codziennie pić wystarczającą ilość wody i ćwiczyć. Utrzymuje to wysoki poziom energii i minimalizuje senność. Brak aktywności i odwodnienie pogłębiają zmęczenie olejem CBG.

Reakcje na utwór

Proszę notować, kiedy olej CBG wywołuje u Państwa największą senność. Proszę szukać wzorców dotyczących czasu, dawek i okoliczności, aby zoptymalizować swój schemat.

Stosowanie olejku CBG w celu poprawy snu

Podczas gdy nadmierna senność w ciągu dnia jest niepożądana, korzystanie z uspokajających właściwości oleju CBG wieczorem może faktycznie korzystnie wpłynąć na sen. Proszę wziąć pod uwagę poniższe wskazówki:

Dawki przed snem

Olej CBG należy przyjmować około 30-60 minut przed snem, aby czuć się odpowiednio zrelaksowanym po położeniu się do łóżka.

Proszę łączyć z innymi suplementami nasennymi

Proszę łączyć małe dawki oleju CBG z magnezem, glicyną, rumiankiem lub innymi przeciwlękowymi środkami nasennymi w celu uzyskania złożonych efektów.

Proszę stosować razem z procedurami higieny snu

Proszę praktykować dobrą higienę snu, taką jak ograniczenie korzystania z ekranów przed snem i ustanowienie wieczornego rytuału wyciszenia. Olej CBG może wzmocnić te nawyki.

Dla przebudzeń w środku nocy

Jeśli obudzi się Pan/Pani w nocy, niewielka podjęzykowa dawka oleju CBG może pomóc Panu/Pani szybko zasnąć.

Tak więc, chociaż należy unikać nadmiernego pobudzenia olejem CBG w godzinach czuwania, można strategicznie wykorzystać jego działanie usypiające, aby poprawić sen w nocy.

Uwagi dotyczące optymalizacji oleju CBG i unikania senności

Podczas gdy wskazówki, takie jak zmniejszenie dawek i właściwe rozłożenie w czasie stosowania, mogą pomóc w zapobieganiu nadmiernej reakcji uspokajającej na olej CBG, inne czynniki również odgrywają rolę w zarządzaniu poziomem energii, w tym:

 • Wiek - Osoby starsze mogą doświadczać zwiększonego uspokojenia. Proszę zacząć od bardzo niskich dawek CBG.
 • Leki - CBG może nasilać działanie leków uspokajających. Proszę porozmawiać z lekarzem.
 • Kofeina - Proszę ograniczyć kawę i inne używki podczas stosowania oleju CBG, aby uniknąć zniweczenia zamierzonych efektów.
 • Czynności - Proszę nie prowadzić pojazdów ani nie obsługiwać ciężkich maszyn, dopóki nie dowie się Pan/Pani, jak olej CBG wpływa na Pana/Panią.
 • Dieta - spożywanie wysokotłuszczowych posiłków może zwiększać wchłanianie oleju CBG i związane z tym uspokojenie.
 • Jakość - Nieczyste produkty częściej powodują niepożądane skutki uboczne, takie jak senność. Proszę stosować sprawdzone CBG renomowanych marek.

Znalezienie osobistej tolerancji i optymalizacja czasu, dawek i nawyków związanych ze stylem życia pozwala zminimalizować nadmierne uspokojenie spowodowane wysokiej jakości olejem CBG.

Najważniejsze pytania dotyczące oleju CBG i senności

Oto odpowiedzi na niektóre często zadawane pytania dotyczące oleju CBG i senności:

Czy olej CBG powoduje senność?

Nie, nie każdy doświadcza uspokajających skutków ubocznych oleju CBG. Dawka, jakość produktu i osobista biologia determinują reakcje. Efekty sprzyjające zasypianiu są jednak powszechne. Proszę skorzystać z powyższych wskazówek, aby poradzić sobie z sennością.

Czy olej CBG jest taki sam jak olej CBD?

Olej CBG i olej CBD wykazują podobieństwa, ale wydaje się, że CBG częściej powoduje senność w porównaniu do CBD. Naukowcy uważają, że CBG ma większą aktywność na receptorach CB1 zaangażowanych w uspokojenie. Zaleca się rozpoczęcie od bardzo niskich dawek CBG.

Czy można rozwinąć tolerancję na uspokajające działanie oleju CBG?

Z czasem może Pan/Pani rozwinąć pewną tolerancję na olej CBG, co może zmniejszyć działanie uspokajające przy dalszym stosowaniu. Aby tego uniknąć, należy robić okresowe przerwy od oleju CBG na 1-2 tygodnie przed wznowieniem stosowania. Proszę odpowiednio dostosować dawki.

Jaka jest najlepsza dawka oleju CBG, aby poprawić sen?

Większość osób zgłasza solidne efekty promujące sen z oleju CBG w zakresie 10-50 mg przyjmowanych 30-60 minut przed snem. Proszę zacząć od 10 mg i zwiększać dawkę tylko wtedy, gdy jest to konieczne dla lepszego snu. Niższe dawki są zazwyczaj wystarczające.

Czy olej CBG pomoże na bezsenność?

Wczesne badania i niepotwierdzone doniesienia sugerują, że olej CBG może poprawić markery snu u osób zmagających się z bezsennością. CBG wspomaga głębszy sen REM i sen wolnofalowy, zapewniając jednocześnie ulgę w stanach lękowych. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, proszę dokładnie przestrzegać wskazówek dotyczących dawkowania.

Dlaczego olej CBG powoduje senność? Wnioski

Olej CBG może powodować nadmierną senność u niektórych użytkowników ze względu na jego interakcje ze szlakami i mechanizmami regulującymi sen, takimi jak układ endokannabinoidowy. Jednak dzięki ostrożnemu dawkowaniu, harmonogramowi i dostosowaniu poziomów aktywności, większość ludzi może zminimalizować uspokojenie w ciągu dnia spowodowane olejem CBG.

Jeśli senność nadal jest uciążliwa, należy zmniejszyć dawkę CBG lub całkowicie zrezygnować z jego stosowania. Jednak pozwolenie sobie na odczuwanie uspokajającego działania oleju CBG wieczorem może przynieść korzyści sprzyjające zasypianiu.

Znalezienie właściwej równowagi sprowadza się do ścisłego monitorowania reakcji organizmu i odpowiedniej optymalizacji schematu. Dzięki inteligentnemu zarządzaniu dawkami i czasem, olej CBG może zapewnić dużą ulgę i korzyści dla większości użytkowników.

Zasoby wykorzystane do napisania tego artykułu

Zarejestruj się do naszego newslettera i otrzymaj 10% zniżki na Twoje następne zamówienie

Który produkt potrzebuję?