Kiedy należy przyjmować olej CBG?

Published:

Kannabigerol (CBG) to ekscytujący kannabinoid pochodzący z konopi, który zyskuje na popularności dzięki swojemu szerokiemu potencjałowi w zakresie zdrowia i dobrego samopoczucia. Podczas stosowania oleju CBG lub jakiegokolwiek suplementu CBG, właściwe dawkowanie jest kluczem do uzyskania najlepszych korzyści.

Ale kiedy dokładnie należy przyjmować olej CBG w ciągu dnia? Poznajmy kilka popartych naukowo wskazówek dotyczących optymalizacji harmonogramu CBG.

Kiedy należy przyjmować olej CBG?

Wprowadzenie do CBG

CBG to skrót od kannabigerolu - nietoksycznego kannabinoidu występującego w śladowych ilościach w większości roślin konopi. Zainteresowanie CBG wzrosło dzięki nowym odmianom konopi o wysokiej zawartości CBG, które umożliwiają skoncentrowaną ekstrakcję CBG do olejów, kapsułek i innych.

Wczesne badania sugerują, że CBG może korzystnie wpływać na zdrowie na wiele sposobów. Potencjalne efekty CBG obejmują:

 • Efekty neuroprotekcyjne
 • Zmniejszony stan zapalny
 • Poprawa funkcji trawiennych
 • Lepszy nastrój i odprężenie
 • Działanie przeciwlękowe
 • Właściwości antybakteryjne
 • Uśmierzanie bólu
 • Rozluźnienie mięśni
 • Lepszy sen
 • Stymulacja apetytu
 • Wyraźniejsze skupienie umysłu

Jednak właściwe rozłożenie w czasie przyjmowania oleju CBG ma kluczowe znaczenie dla doświadczenia pełnych efektów jego dawkowania. Zapoznajmy się z kilkoma popartymi naukowo wskazówkami dotyczącymi określania optymalnego harmonogramu stosowania oleju CBG.

Ogólne wytyczne dotyczące dawkowania oleju CBG

Przed zapoznaniem się z konkretnymi strategiami czasowymi, oto kilka podstawowych wskazówek dotyczących dawkowania CBG, które mogą pomóc w opracowaniu Państwa schematu:

 • Proszęzacząć od niskich dawek i powoli zwiększać dawkę - Proszę zacząć od 1-5 mg CBG na dawkę i powoli zwiększać dawkę przez kilka tygodni. Zminimalizuje to skutki uboczne i pozwoli organizmowi na adaptację.
 • Podział dziennej dawki - Proszę przyjmować mniejsze dawki CBG 2-3 razy w ciągu dnia zamiast jednej dużej dawki. Pozwoli to utrzymać stabilny poziom.
 • Przyjmować z jedzeniem - Olej CBG należy spożywać wraz z posiłkiem lub przekąską. Pokarm wspomaga wchłanianie w przewodzie pokarmowym.
 • Proszę pozostaćnawodnionym - Proszę pić dużo wody podczas stosowania oleju CBG, aby pozostać nawodnionym i uniknąć suchości w ustach.
 • Śledzenie dawek - proszę zapisywać, kiedy przyjmować olej CBG i w jakich ilościach, aby zoptymalizować swój harmonogram.
 • Czas na uzyskanie najlepszych efektów - Proszę przyjmować olej CBG w strategicznych momentach, aby uzyskać pożądane korzyści, jak opisano poniżej.

Przyjrzyjmy się teraz kilku konkretnym, opartym na dowodach strategiom czasowym, aby jak najlepiej wykorzystać olej CBG.

Kiedy przyjmować olej CBG dla lepszego snu?

Jednym z najpopularniejszych zastosowań oleju CBG jest promowanie bardziej spokojnego snu w nocy. Badania pokazują, że CBG może:

 • Wydłużenie czasu spędzanego w głębszych, regenerujących fazach snu.
 • Ograniczenie nocnych przebudzeń i przewracania się.
 • Działa uspokajająco, pomagając wyciszyć umysł przed snem.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, proszę wziąć pod uwagę poniższe wskazówki dotyczące synchronizacji oleju CBG ze snem:

Dawki wczesnym wieczorem

Proszę przyjąć dawkę oleju CBG na około 1-2 godziny przed docelową porą snu. Daje to wystarczająco dużo czasu organizmowi na metabolizowanie CBG, aby poczuć się odpowiednio zrelaksowanym po położeniu się do łóżka.

Dawki przed snem

Inną opcją jest spożycie oleju CBG 15-30 minut przed położeniem się do snu. Ta szybko działająca dawka przed snem może pomóc w szybszym zasypianiu.

Proszę łączyć z innymi suplementami uspokajającymi

Aby dodatkowo zrelaksować się przed snem, proszę połączyć olej CBG z suplementami uspokajającymi, takimi jak rumianek, passiflora, magnez, L-teanina lub inne. Proszę tylko upewnić się, że wszelkie połączone suplementy nie powodują nadmiernej senności.

Odpowiednio dobrane dawki oleju CBG przed snem mogą zwiększyć Państwa zdolność do odprężenia się wieczorem i mniejszej liczby przebudzeń w ciągu nocy, co przekłada się na wyższą jakość snu.

Czas stosowania oleju CBG w celu zwiększenia koncentracji i czujności

Oprócz lepszego snu, olej CBG oferuje potencjalne korzyści w zakresie skupienia i koncentracji. Badania wskazują, że CBG może:

 • Zwiększa mózgowy przepływ krwi, dostarczając więcej tlenu i składników odżywczych do mózgu.
 • Stymulują neuroprzekaźniki, takie jak serotonina i dopamina, biorące udział w procesach poznawczych.
 • Blokuje receptory związane ze zmęczeniem psychicznym.

Aby wykorzystać te efekty w ciągu dnia pracy, proszę zastosować tę inteligentną strategię czasową:

Poranne dawki

Olej CBG należy przyjmować około 90-120 minut po przebudzeniu. Pozwala to na osiągnięcie najwyższego poziomu CBG, gdy często pojawia się późne poranne zmęczenie psychiczne. Dawka ta zapewnia zastrzyk energii w momencie, gdy Państwa koncentracja zaczyna słabnąć.

Dawki wczesnym popołudniem

Po powrocie z lunchu popołudniowe godziny mogą wiązać się z wyczerpującymi spotkaniami, żmudnymi zadaniami i większą liczbą źródeł rozproszenia uwagi. Dawka oleju CBG wczesnym popołudniem może przeciwdziałać tym męczącym efektom.

Przed zadaniami wymagającymi wysiłku umysłowego

Olej CBG można również stosować tuż przed dużymi projektami wymagającymi koncentracji, takimi jak nauka, zdawanie testów, prowadzenie prezentacji lub wykonywanie szczegółowej pracy. Proszę tylko nie zwlekać!

Strategiczne dawkowanie oleju CBG w okresach wzmożonego wysiłku umysłowego może pomóc w utrzymaniu optymalnej energii, czujności i wydajności przez cały dzień.

Stosowanie oleju CBG w celu poprawy wydajności i regeneracji podczas ćwiczeń

Dzięki zdolności do zmniejszania stanu zapalnego i bólu przy jednoczesnej poprawie produkcji energii, olej CBG może usprawnić zarówno treningi, jak i regenerację po wysiłku. Proszę wypróbować poniższe wskazówki ekspertów:

Dawki przedtreningowe

Olej CBG należy przyjmować około 30-90 minut przed treningiem. Pozwala to na osiągnięcie najwyższego poziomu w momencie rozpoczęcia ćwiczeń, zapewniając zwiększoną energię, przepływ krwi i skupienie.

Dawki po treningu

Po treningu pojawia się stan zapalny i opóźniona bolesność mięśni (DOMS). Dawka oleju CBG bezpośrednio po treningu może pomóc ograniczyć ból i stan zapalny wywołany ćwiczeniami.

Zarówno przed, jak i po ćwiczeniach

Aby uzyskać najlepsze korzyści treningowe i regeneracyjne, należy przyjmować olej CBG zarówno przed, jak i po wysiłku fizycznym. Proszę odpowiednio rozłożyć dawki w czasie, aby efekty nie nakładały się na siebie.

Odpowiednio zaplanowane dawki ćwiczeń mogą pomóc Państwu w pełni wykorzystać treningi, jednocześnie przyspieszając regenerację po wysiłku.

Czas stosowania oleju CBG dla optymalnego nastroju i relaksu

Potencjalne właściwości przeciwlękowe i uspokajające oleju CBG również sprawiają, że czas jest ważny w przypadku stosowania go w celu poprawy nastroju. Proszę wziąć pod uwagę poniższe wskazówki:

W okresach wysokiego stresu

Proszę zwrócić uwagę na to, kiedy czuje się Pan/Pani najbardziej zestresowany/a lub niespokojny/a podczas swoich regularnych zajęć. Proszę zażyć olej CBG około 60-90 minut przed tymi przewidywalnymi stresującymi okresami, aby złagodzić ich skutki.

W razie potrzeby w przypadku ostrego niepokoju

Olejek CBG działa również na tyle szybko, że można go stosować w razie potrzeby, gdy uczucie niepokoju lub zmartwienia pojawi się niespodziewanie w ciągu dnia.

Wraz z innymi suplementami poprawiającymi nastrój

Aby wzmocnić efekty, proszę połączyć olej CBG z innymi suplementami, takimi jak melisa, kwasy omega-3 lub adaptogeny, o których wiadomo, że poprawiają nastrój. Proszę tylko nie przesadzić.

Kiedy strategicznie zaplanują Państwo dzienne dawki oleju CBG wokół czynników wyzwalających stres, może to pomóc złagodzić stres i utrzymać pozytywne nastawienie przez cały dzień.

Rozważania dotyczące czasu stosowania oleju CBG

Chociaż powyższe wskazówki dostarczają opartych na dowodach wskazówek dotyczących harmonogramu stosowania oleju CBG dla różnych celów, zawsze należy słuchać własnego ciała i dostosowywać harmonogram w razie potrzeby. Inne czynniki wpływające na czas stosowania oleju CBG obejmują:

 • Wiek - osoby starsze mogą potrzebować więcej czasu między kolejnymi dawkami, aby olej CBG zaczął działać ze względu na wolniejszy metabolizm.
 • Leki - Proszę zachować wystarczająco dużo czasu pomiędzy dawkami CBG i leków na receptę, aby uniknąć interakcji.
 • Kofeina - Proszę ograniczyć spożycie kofeiny podczas stosowania oleju CBG, aby uniknąć nadmiernego pobudzenia.
 • Wpływ żywności - posiłki wysokotłuszczowe mogą zwiększać wchłanianie oleju CBG, podczas gdy kofeina może je zmniejszać.
 • Czynności - Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać ciężkich maszyn, dopóki nie dowiedzą się Państwo, jak olej CBG wpływa na Państwa organizm.
 • Nawodnienie - proszę pić dużo wody i unikać alkoholu, aby zapobiec odwodnieniu i nasileniu skutków ubocznych.

Chociaż obowiązują pewne uniwersalne wytyczne, optymalny harmonogram stosowania oleju CBG zależy od Państwa unikalnych potrzeb i fizjologii. Śledzenie wyników pomoże Państwu wybrać to, co działa najlepiej.

Często zadawane pytania dotyczące dawkowania oleju CBG w czasie

Poniżej znajdą Państwo odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące ustalania właściwego harmonogramu stosowania oleju CBG:

Jak długo działa olej CBG?

Większość osób zauważa działanie oleju CBG w ciągu 30-60 minut, gdy stężenie osiąga szczyt w krwiobiegu. Efekty utrzymują się zazwyczaj od 4 do 8 godzin. Osoby z wolniejszym metabolizmem mogą odczuwać działanie oleju CBG dłużej. Proszę odpowiednio zaplanować harmonogram dawkowania.

Kiedy należy przyjmować olej CBG rano lub wieczorem?

Zależy to od Państwa potrzeb. CBG należy przyjmować rano w celu zwiększenia energii i koncentracji. Aby lepiej spać, proszę przyjmować CBG wczesnym wieczorem lub przed snem. Niektórzy ludzie przyjmują CBG zarówno rano, jak i wieczorem, aby pokryć cały dzień.

Czy należy przyjmować olej CBG z jedzeniem czy na pusty żołądek?

Zwykle najlepiej jest przyjmować olej CBG z posiłkiem lub przekąską, ponieważ tłuszcze dietetyczne zwiększają wchłanianie w przewodzie pokarmowym. Można jednak poeksperymentować z przyjmowaniem oleju CBG na pusty żołądek, jeśli nie doświadczają Państwo znaczących skutków ubocznych ze strony układu pokarmowego.

Jak długo należy odczekać między kolejnymi dawkami oleju CBG?

Większość ekspertów zaleca odczekanie co najmniej 4 do 6 godzin pomiędzy kolejnymi dawkami oleju CBG. Dzięki temu efekty ostatniej dawki będą miały czas na ustąpienie przed przyjęciem kolejnej. W zależności od potrzeb, należy podzielić całkowitą dzienną dawkę oleju CBG na 2 lub 3 dawki.

Czy może Pan przyjmować olej CBG codziennie?

Nie ma dowodów na to, że codzienne przyjmowanie oleju CBG stanowi jakiekolwiek poważne zagrożenie dla zdrowia lub prowadzi do tolerancji lub uzależnienia. Niektórzy eksperci sugerują jednak robienie przerw co kilka tygodni, aby uniknąć uzależnienia. Proszę słuchać swojego ciała i dostosowywać się do potrzeb.

Kiedy należy przyjmować olej CBG? Wnioski

Jak w przypadku każdego suplementu, znalezienie idealnego harmonogramu stosowania oleju CBG wymaga pewnych eksperymentów. Proszę zwrócić uwagę na to, kiedy w ciągu dnia odczuwa Pan/Pani największe korzyści i wprowadzić odpowiednie zmiany.

Zawsze należy zaczynać od niskich dawek, aby ocenić tolerancję. Proszę trzymać się opisanych tutaj najlepszych praktyk dotyczących czasu, aby osiągnąć konkretne cele, od lepszego snu po lepszą koncentrację i regenerację po treningu.

Dzięki opartym na dowodach strategiom czasowym zoptymalizowanym pod kątem Państwa potrzeb, olej CBG może zapewnić maksymalne rezultaty przez cały dzień. Konsekwencja jest kluczowa zarówno w harmonogramie dawkowania, jak i śledzeniu efektów.

Zasoby wykorzystane do napisania tego artykułu

Zarejestruj się do naszego newslettera i otrzymaj 10% zniżki na Twoje następne zamówienie

Który produkt potrzebuję?